Hollanda'da 'AB referandumu' çağrısı
Göçmen karşıtı lider Geert Wilders, İngiltere'nin kararının ardından yaptığı açıklamada, Hollanda'nın AB üyeliği için referanduma gitmesi çağrısında bulundu.

Hollanda'dan soykırım kararı
Hollanda Başbakan Yardımcısı Lodewijk Asscher, 1915 olaylarına ilişkin, 'soykırım' ifadesini kullanmayacaklarını söyledi.

Eric- Jan Zürcher, Erdoğan'ı protesto için ödülünü iade edeceğini açıkladı
Hollandalı Türk dili ve kültürü uzmanı Prof. Dr. Eric-Jan Zürcher, Türkiye tarafından kendisine verilen yüksek onur ödülünü, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı protesto etmek için iade edeceğini açıkladı.

Hollanda: 'Erdoğan'ı eleştirdiyseniz güvenliğinizi temin edemeyiz'
Hollanda, Türkiye'ye gidecek vatandaşlarına 'Türk liderlerini eleştirdiyseniz, güvenliğinizi temin edemeyiz' uyarısında bulundu.

Hakeme saldıran gencin kıyafetleri satışta
Olaylı Trabzonspor - Fenerbahçe karşılaşmasında yardımcı hakem Volkan Bayarslan'a saldıran gencin olay anında üzerinde bulunan ayakkabılar ve pantolon fırsatçıların gelir kapısı oldu.

Hollandalı bakan Brüksel saldırganıyla ilgili Türkiye'yi suçladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Brüksel'deki saldırıların failinin geçen Temmuz'da Türkiye'den sınır dışı edilerek teslim edildiğini açıklaması Hollanda ve Belçika'yı birbirine katmış, iki bakan istifa etmişti. Hollanda'dan açıklama geldi. Adalet Bakanı Ard van der Steur, Türkiye'yi normal sınır dışı prosedürü uygulamamak ve kendilerine bildirmemekle suçladı.

Hollanda Başkonsolosluğu bugün de kapalı
Hollanda'nın İstanbul Başkonsolosluğu dün yapılan 'terör tehdidi' uyarısı nedeniyle bugün de kapalı.

Hollanda Başkonsolosluğu kapatıldı
Beyoğlu'ndaki Hollanda Başkonsolosluğu terör tehdidi nedeniyle kapatıldı.

Hollanda'da saldırı alarmı
Hollanda'nın Schiphol Havalimanı yakınındaki Hoofddorp tren garı, saldırı şüphesi nedeniyle boşaltıldı.

Hollanda'da insanlığın geldiği son nokta
Hollanda temsilcisi PSV Eindhoven'ın Atletıco Madrid ile oynadığı Şampiyonlar Ligi maçından önce Hollandalı taraftarlar bir skandala imza attı. Dilencilere bozuk para atan taraftar grubu, yerlere eğilip birbirleriyle mücadele etmelerini seyretti, tezahürat yaptı.

3 bin kişinin yaşadığı bu köye giden tek yol su kanalları!
Hollanda'nın Overijssel eyaletinde yer alan bu köyün adı Giethoorn... Köyde yaşanları sayısı ise 3 binden az. Ancak bu köyü ilginç kılan nüfusunun azlığı değil, köye gidecek bir araba yolunun olmaması. Köye gidenler kanalları kullanmak zorunda. Buraya ulaşım yalnızca motorlarla sağlanıyor. 3. yüzyıldan kalma olan bu köyde, bisiklet yolları da sonradan yapılmış. İşte o köyden kareler…

Hollanda'dan Türkiye'ye sığınmacı teşekkürü
Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Suriyeli sığınmacılar için Türkiye'ye teşekkür etti, özeleştiride bulundu. 'Dürüst olmak gerekirse Avrupa olarak şimdiye kadar büyük bir katkımız olmadı. Türkiye'yi bu konuda suçlamak haksızlık olur' dedi.

Hollanda IŞİD operasyonlarına başlıyor
Hollanda Suriye'nin doğusunda IŞİD'e karşı hava operasyonlarına başlayacağını duyurdu.

Hollanda'dan göçmen krizine çözüm önerisi: Gemilerle Türkiye'ye gönderelim
AB dönem başkanı Hollanda, Yunan adaları üzerinden Avrupa'ya giren göçmenlerin gemiye bindirilerek derhal Türkiye'ye gönderilmesini öngören bir plan üzerinde çalışıyor. Hollanda İşçi Partisi lideri Diederik Samsom tarafından ana hatlarıyla anlatılan plana göre, Avrupa Birliği de buna karşılık Türkiye'deki 250 bin mülteciyi kabul edecek.

Europol Direktörü Rob Wainwrigh: IŞİD yeni saldırılarda bulunacak
Hollanda'nın Amsterdam kentinde toplanan Avrupa Polis Teşkilatı (Europol), Avrupa'nın IŞİD terör örgütünün saldırı tehdidi altında olduğunu açıkladı. Teşkilata göre IŞİD Avrupa'da yeni saldırılar planlıyor.

Hollanda: Esad Lahey'de yargılanmalı
Avrupa Birliği (AB) Dönem Başkanı Hollanda, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın, Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde (UCM) yargılanmasını istiyor.

Artık muz yiyemeyeceğiz
Yapılan yeni bir araştırmaya göre, Panama mantar hastalığının muz üretiminin büyük bir bölümünün gerçekleştirildiği Latin Amerika'ya da sıçramasıyla muzların türü tükenebilir.

Hollanda’da burka yasağı
Hollanda’da İçişleri Bakanlığının hazırladığı, yüzü tamamen örten giysilerin (burka) kamuya açık bazı alanlarda giyilmesine yasak getiren yasa önerisi, bakanlar kurulunda kabul edildi.

Polis, milli maçı erteleten bombayı stat dışındaki araçta buldu!
Almanya - Hollanda maçı, güvenlik gerekçesiyle iptal edildi. Statta 'Alanı acil terk edin' uyarıları yapıldı. Alman polisinin, stat dışında araca yerleştirilmiş bombayı bulduğu iddia edildi, fakat sonradan bu iddia yalanlanarak bombanın henüz bulunmadığı Eyalet Başkanı tarafından açıklandı.

Almanya-Hollanda maçı bomba tehlikesi nedeniyle iptal edildi
Almanya'nın Hannover kentinde oynanması planlanan Almanya - Hollanda maçı, güvenlik gerekçesiyle iptal edildi. Statta 'Alanı acil terk edin' uyarıları yapılıyor.

Baykuş'a ömür boyu hapis
Hollanda'nın kuzeyindeki Purmerend kentinde çok sayıda kişiyi yaralayan bir baykuşun ömür boyu 'hapiste' tutulması kararlaştırıldı.

-