Kansere davetiye çıkaran besinler

Günlük hayatta yediğimiz gıdaların birçoğu kansere davetiye çıkarıyor. İşte bunlardan bazıları...Mutlu eden besinler

Kış geldi diye kendimizi mutsuzluğa teslim etmek yok! Son yıllarda yapılan çalışmalar gösteriyor ki; besinler duygu durumumuzu etkileyebiliyor. Peki hangi besinler mutlu ediyor, hangileri duygularımızı da besliyor? Beslenme ve diyet uzmanı Yrd. Doç. Dr.Ç.Tuba Günebak cevaplıyor.


Yerken zayıflatan besinler

Kimi besinler vardır ki insanların vazgeçilmezleridir ancak özellikle kiloyla ilgili sıkıntıları olan kişiler için kabusa dönüşmüşlerdir. Ancak kimi besinler de vardır ki hem insanların damaklarına hitap eder hem de bunları tüketirken kilo vermelerine yardımcı olur. Kiloyla ilgili sıkıntısı olan her bireyin hayali olan tüketirken zayıflama formulü kimi besinlerle mümkün. Bu yazımızda sizlere kilo vermenizde yardımcı olacak zayıflatan besinler hakkında kısa bilgiler sunacağız.

Halsizliğe ilaç gibi gelen besinler

Son zamanlarda yaşanan halsizlik hissine karşı doğal besinler ilaç gibi etki gösteriyor. Kuşdili vanilya ve kişniş hem canlılık veriyor, hem de cinsel gücü artırıyor.Nefes darlığına iyi gelen besinler

Bazı psikolojik rahatsızlıklarda görülen ve fizyolojik olarak kan içinde oksijen azlığına işaret eden nefes darlığına karşı, keçiboynuzu, havuç ve lavanta ilaç gibi geliyor.Ciddi bir hastalığın habercisi olabilen nefes darlığı birçok yaşamsal tehdidi de beraberinde getiriyor.

 Vücudunuzdaki iltihabı atmanıza yardımcı olacak süper besinler

Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı, besinlerdeki antioksidanların hücreleri serbest radikallere karşı koruduğunu belirterek vücutta iltihabın azaltılmasına yardımcı olduğunu kaydetti.

7'den 77'ye sağlık saçan besinler

Bunları mutlaka tüketin,diyabeti önlüyor.

Beynin hoşlanmadığı besinler

Beynimiz B12 vitamini, omega-3 yağları, kolin, folik asit gibi maddelerden zengin besinlere bayılıyor. Peki, beynin hoşlanmadığı besinler neler? Onu neler zora sokuyor?

Erkeklerde sperm kalitesini artıran besinler

Cinsellik de nefes almak, su içmek ve beslenmek gibi insan yaşamının doğal bir parçasıdır. İnsan cinselliğini doğadaki diğer canlılardan ayıran, onu en güzel şekilde yaşayabilme bilincidir. Ne yazık ki toplumun tarih boyunca koyduğu kural ve yasaklar arasında sıkışıp kalmış günümüz insanı, cinsellikle ilgili sıkıntılarını, merakını çoğu kez gizlemek durumunda kalmaktadır. Oysa çocukluktan başlayan cinselliğin sağlıklı bir şekilde yaşanması bir gerekliliktir. Peki, beslenmenin bu gereklilikteki yeri nedir?

Tansiyon dengeleyen besinler

Felç, kalp hastalıkları gibi ciddi problemleri beraberinde getiren yüksek tansiyon yaşamı tehdit ediyor.

Kilo vermeye buradan başlayın: İşte iştah azaltan besinler

Hem sağlıklı hem de aç kalmadan zayıflamanın mümkün olduğunu söyleyen İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ziya Mocan, iştah azaltan besinleri sıraladı.

Doğal antioksidanlar

Antioksidan ürünlerin çoğu için mutfağınıza başvurabilirsiniz...

Prostat kanserini önlemede yardımcı besinler

Yaşamı tehdit eden prostat kanserinde erken teşhis kadar tüketilen besinlerde önem taşıyor. Uzmanlar, 'Dolmalık biber, yumurta akı ve ceviz yağının bu rahatsızlığa karşı koruduğunu aktarıyor.

Bu besinler çocuğunuzun okul başarısını arttırıyor

Büyüme ve gelişme çağında doğru beslenme hem okul başarısını artırıyor, hem de hastalıklara karşı koruma sağlıyor. Diyetisyen Deniz, olmazsa olmaz besinleri sıralıyor: Pekmez, yumurta, ceviz ve tam buğday ürünleri...

Cildi gençleştiren besinler

Günde birkaç öğünde masanızdan eksik etmeyeceğiniz bu yiyecekler sayesinde kendinizi daha zinde ve sağlıklı hissedeceksiniz.

DİĞER "hayvansal besinler" LİNKLERi

Besin Çeşitleri. Hayvansal Besinler Hayvanlardan sağladığımız et, süt, tereyağı,

27 Kas 2009 ... hayvansal besinler nelerdir hayvansal besinler hakkında bilgiler Et Besin değeri

Besinleri üç temel kaynaktan elde ederiz. Bunlar Hayvansal besinler (et, süt,

Asidoz Nedir, Asitlenme, Sodyum Bikarbonat, Hayvansal Besinler ...

17 Nis 2012 ... Hayvansal ve Bitkisel Besinler Nelerdir Bitkisel ve Hayvansal Besinler Nelerdir

18 Nis 2012 ... Hayvansal besin hayvandan elde edilip bizim tükettiğimiz besin hayvansal

Balık Bir Kanada atasözü genç ve dinç kalmak için yüzen besinler yeyin der.

5 Kas 2013 ... Besinleri bitkisel ve hayvansal kaynaklı besinler olmak üzere iki gruba ayırabiliriz

3 Eki 2013 ... Bitkisel besinler meyve ve sebzelerdir.Örneğin,elma,domates,portakal,havuç,

10 Mar 2013 ... bitkisel besinler nerelerde bulunur, hangi yiyeceklerde bulunur, madensel