B12 vitamini kaynağı besinler
Sürekli yorgunluk hali, konsantrasyon eksikliği, bellek zayıflığı, sinirlilik ve depresyon sorunu B12 vitamini bakımından yetersiz beslenme neticesinde görülebilir. Uzun süren B12 eksikliği ise kalp ve damar hastalıkları başta olmak üzere bazı diğer ciddi hastalıklara zemin hazırlayabilir.

Selülit oluşumunu engelleyen besinler
Selülit, genetik, hormonal nedenler, yanlış beslenme alışkanlıkları, hareketsizlik gibi birçok nedenden oluşur ve kadınların % 80 - 95' inde görülür. Tabii yaz geldiğinde ise kilolarımızdan ve selülitlerimizden kurtulmak ilk hedefimiz olur. Uzman Diyetisyen Deniz Berksoy’un yaza özel verdiği bazı sebze ve meyveler ile selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Bu besinler kilo verdiriyor...
Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, kilo vermeye yardımcı olan besinlerden bazılarını şöyle sıraladı…

Yaza formda girmek için... Yağ yakan besinler
Yaza bir kala herkes kısa zamanda fazla yağlarından kurtulmak istiyor. Vücut dengesini bozmadan metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakımını arttıran besinler tüketmek yaza fit bir vücut ile girmeyi sağlıyor.

Çabuk acıkmanızı engelleyen besinler
Günlük hayatın hızlı temposu, büyük şehirlerde pek çok kişinin öğünlerini atlamasına, düzenli ve sağlık beslenememesine yol açıyor.

Kansızlığa iyi gelen besinler
Uzman Diyetisyen Şefika Aydın Selçuk kansızlığı önlemek için doğru beslenmenin önemli olduğunu belirtti.Demir eksikliğine bağlı kansızlık tedavisinde tüketilmesi gereken besinleri şöyle sıralıyor:

Antioksidan deposu besinler
Cilt, yaşlanma belirtilerinin gözlendiği en belirgin dokudur. Hücrelerin dış etkenlerden korunmasına destek olmak ve sağlıklı yaşamalarına devam edebilmelerini sağlamak için antioksidan içeriği yoğun besin takviyeleri kullanmak gerekli. Cilde en iyi gelen besinleri mutfağınıza katmanın tam zamanı...

Boy uzatan besinler
Büyüme çağında yediklerimiz boyumuzun uzamasına etki ediyor. Yemek.com boy uzamasını destekleyici besinleri listeledi.

Şişkinliği azaltan besinler
Şişkinliği önlemek için rahatlıkla tüketebileceğiniz besinler şöyle...

Zekayı geliştiren yiyecekler
Yemek.com, zihnimize iyi bakan, unutkanlığı azaltan, zeka gelişimini tetikleyen yiyecekleri yeni listesinde bir araya getirdi.

Vücuttan toksin atan besinler
Stres, sağlıksız beslenme, iş hayatından kaynaklanan hareketsiz yaşam tarzı toksinlerin vücutta birikmesine neden oluyor. Tosinleri atmak vücuda sağlık ve zindelik verdiği gibi kilo vermeyi de kolaylaştırıyor. İşte vücuttaki toksinleri atan besinler…

Bu besinler sigara bıraktırıyor
İşte sigara isteğini azaltan besinler...

Kansere davetiye çıkaran besinler
Günlük hayatta yediğimiz gıdaların birçoğu kansere davetiye çıkarıyor. İşte bunlardan bazıları...

Mutlu eden besinler
Kış geldi diye kendimizi mutsuzluğa teslim etmek yok! Son yıllarda yapılan çalışmalar gösteriyor ki; besinler duygu durumumuzu etkileyebiliyor. Peki hangi besinler mutlu ediyor, hangileri duygularımızı da besliyor? Beslenme ve diyet uzmanı Yrd. Doç. Dr.Ç.Tuba Günebak cevaplıyor.

Yerken zayıflatan besinler
Kimi besinler vardır ki insanların vazgeçilmezleridir ancak özellikle kiloyla ilgili sıkıntıları olan kişiler için kabusa dönüşmüşlerdir. Ancak kimi besinler de vardır ki hem insanların damaklarına hitap eder hem de bunları tüketirken kilo vermelerine yardımcı olur. Kiloyla ilgili sıkıntısı olan her bireyin hayali olan tüketirken zayıflama formulü kimi besinlerle mümkün. Bu yazımızda sizlere kilo vermenizde yardımcı olacak zayıflatan besinler hakkında kısa bilgiler sunacağız.

Halsizliğe ilaç gibi gelen besinler
Son zamanlarda yaşanan halsizlik hissine karşı doğal besinler ilaç gibi etki gösteriyor. Kuşdili vanilya ve kişniş hem canlılık veriyor, hem de cinsel gücü artırıyor.

Nefes darlığına iyi gelen besinler
Bazı psikolojik rahatsızlıklarda görülen ve fizyolojik olarak kan içinde oksijen azlığına işaret eden nefes darlığına karşı, keçiboynuzu, havuç ve lavanta ilaç gibi geliyor.Ciddi bir hastalığın habercisi olabilen nefes darlığı birçok yaşamsal tehdidi de beraberinde getiriyor.

İltihap atmanıza yardımcı süper besinler
Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı, besinlerdeki antioksidanların hücreleri serbest radikallere karşı koruduğunu belirterek vücutta iltihabın azaltılmasına yardımcı olduğunu kaydetti.

7'den 77'ye sağlık saçan besinler
Bunları mutlaka tüketin,diyabeti önlüyor.

Beynin hoşlanmadığı besinler
Beynimiz B12 vitamini, omega-3 yağları, kolin, folik asit gibi maddelerden zengin besinlere bayılıyor. Peki, beynin hoşlanmadığı besinler neler? Onu neler zora sokuyor?

Erkeklerde sperm kalitesini artıran besinler
Cinsellik de nefes almak, su içmek ve beslenmek gibi insan yaşamının doğal bir parçasıdır. İnsan cinselliğini doğadaki diğer canlılardan ayıran, onu en güzel şekilde yaşayabilme bilincidir. Ne yazık ki toplumun tarih boyunca koyduğu kural ve yasaklar arasında sıkışıp kalmış günümüz insanı, cinsellikle ilgili sıkıntılarını, merakını çoğu kez gizlemek durumunda kalmaktadır. Oysa çocukluktan başlayan cinselliğin sağlıklı bir şekilde yaşanması bir gerekliliktir. Peki, beslenmenin bu gereklilikteki yeri nedir?

-