İnegöl'de hayvan katliamı
Bursa'nın İnegöl ilçesine bağlı Kıran Mahallesi piknik alanında hayvan katliamı yaşandı. Piknik alanının çevresinde 27 adet evcil ve yabani hayvan zehirlenerek telef edildi.

Niğde'de esrarengiz iskelet
Arkeologlar şok oldu, ABD’den uzman bekleniyor...

Otobanda karşıya geçmeye çalışırken korkunca...
Ekvador'da otobanda karşıdan karşıya geçmeye çalışan bir tembel hayvan polis tarafından kurtarıldı.

Hangi hayvanın ömrü ne kadardır?
Belgesel kanallarında hayvanlar aleminin rengarenk görüntülerini görmeye bayılıyorsunuz. Peki ama hangi hayvanın ne kadar ömrü olduğunu biliyor muyuz?

İnternette yeni çılgınlık! Fotoğraftaki pandayı görebildiniz mi?
Rus sanatçı Ilja Klemencov, hazırladığı optik yanılsamalı görüntü ile yok olma tehlikesi yaşayan hayvanlara dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Hurda metalden yapılan hayvan heykelleri
Batı Galler'de yaşayan John Brown, aslına çok uygun bir şekilde hurda metallerden yaptığı hayvanları sergiledi. John Brown, ıskartaya çıkan metal parçalarını bir araya getirerek canlıymış gibi görünen hayvan heykelleri yaratıyor.

En iyi kalpli kafe
'Bu dünyada güzel şeyler de oluyor' dedirten bir haber... Yunanistan’daki bir kafenin kışın soğuğunda kapılarını köpeklere açıp, onlara uyuyacakları sıcak bir yuva sunması sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Tek eşli hayvanlar ve takdire şayan yaşamları
Onlar sevdiklerine tüm kalbiyle bağlı! Toplumumuzda kötü şeyleri genellikle hayvanlara benzeterek bize söylerler ancak bildiğiniz hayvanlar hiç de o kadar kötü değil. Özellikle bazıları vardır birçok insana sadakat dersi verirler... İşte tek eşli hayvanlar ve takdir edilesi erdemli doğaları

Türkiye'yi vuran hastalık yayılıyor!
Kastamonu'da ortaya çıkan şap hastalığı nedeniyle il genelindeki tüm hayvan pazarları karantina altına alındı.

Bursa'da şap hastalığı alarmı
Bursa’da büyükbaş hayvanlarda rastlanan şap hastalığından dolayı merkez ve çevre ilçelerdeki hayvan pazarları geçici olarak kapatıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ömer Çelik, alınan kararın bugün valilikçe imzalanmasının ardından kaymakamlıklar, belediyeler, ilçe müdürlükleri ve hayvan Pazar yetkililerine gönderileceğini söyledi.

Kansere yakalanmayan hayvanlar
Yeryüzünde birçok hayvan türü insanlar gibi kansere yakalanıyor. Fakat bazı gizemli hayvan türleri var ki, kanser ile savaşmanın şaşırtıcı yollarını kullanıyorlar.

10 saat işkence gördü
24 taşındaki bir performans sanatçısı İngiltere'de sergilediği bu gösteri sayesinde büyük ilgi gördü. Genç sanatçı kozmetik ürünlerin deneylerinde hayvanlara uygulanan işkencelere dikkat çekmek için gerçeküstü bir performans sahneledi...

Dünyanın en ilginç hayvanları ve onlar hakkında bilinmeyenler
Bu hayvanlar alıştıklarınızdan biraz farklılar. Hem görünüşleri hem de özellikleri aklınızı başınızdan alacak...

Ağılın kapısını açan hayvan sahibi, gördüğü manzara karşısında şok geçirdi
Ankara'da kurtların saldırısına uğrayan ağıldaki 46 küçükbaş hayvan telef oldu. Sabah ağılın kapısını açan hayvan sahibi manzara karşısında şok geçirdi.

Ne olduğu belli olmayan bir hayvan doğdu
Bir bufalodan doğmuş olmasına rağmen timsah derisine benzer bir dokuyla kaplı olan tuhaf yaratık, Tayland'ın bir köyünde görüldü.

İddia doğruysa Türkiye büyük bir tehlikeyle karşı karşıya!
Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü, Kurban Bayramı öncesi, Fransa'nın bazı bölgelerinde Mavidil Serotip 8 hastalığı görüldüğünü ilan etti. Bu bölgelerden Türkiye'ye hayvan getirildiği iddia edildi.

Sıcak hava en çok onları etkiliyor
Kahramanmaraş'ta mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcak havadan olumsuz etkilenen bazı küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar ölmeye başladı.

TEM otoyolunda pes dedirten görüntüler
Kapalı bir kamyon içinde götürülen sığırlar aşırı sıcaktan fenalaşınca kamyon şoförü ve beraberindeki kişiler tarafından yol üzerinde kesildi. Bir vatandaş tarafından çekilen görüntüler, hayvan hakları örgütlerini harekete geçirdi.

Aynı aileden 3 kişi, hayvandan insana bulaştığı düşünülen bir hastalık şüphesiyle yaşamını yitirdi
Adana'nın Tufanbeyli İlçesi'nde hayvancılıkla uğraşan aileden 3 kişi, hayvandan insana bulaştığı düşünülen bir hastalık şüphesiyle yaşamını yitirdi. Hastalığın şu anda ne olduğu bilinmiyor ancak örnekler inceleniyor.

Şoke eden bir görüntü daha; Hiç acımadı
Karakol bahçesinde köpek vuran komiser yardımcısı güvenlik kamerasında...

5 bin konutun elektriği hayvan gübresinden
Aydın'ın İncirliova İlçesi'nde kurulan biyoenerji santralinde günlük 400 ton hayvan gübresi işlenerek üretilen gaz ve elektrikle 5 bin konutun elektrik ihtiyacının karşılanacağı bildirildi..

-