Gültekin Avcı tutuklandı
Kapatılan Bugün gazetesi yazarı ve Bugün TV'de program yapımcısı olan, aynı zamanda Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın da avukatlığını yapan eski savcı Gültekin Avcı, İzmir'in Karabağlar ilçesinde, bir evin tavan arasında saklanırken yakalanmıştı.

Hanefi Avcı: ''Darbe beklentimiz vardı, bu kadar çılgıncası değildi''
CNN TÜRK'te ekrana gelen Türkiye'nin Gündemi programına konuk olan Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, 15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişimiyle ilgili Didem Arslan Yılmaz'ın sorularını yanıtladı.

Kurban Bayramı tatili müjdesi
9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin ardından 'Kurban Bayramı' tatilinin kaç gün olacağı merak ediliyordu. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'dan, müjde gibi bir 'tatil' açıklaması geldi. Nabi Avcı, Kurban Bayramı tatilinin de muhtemelen 9 gün olacağını söyledi.

Nabi Avcı: ''Kurban Bayramı da 9 güne çıkarılabilir''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, bu yıl Ramazan Bayramı gibi Kurban Bayramı'nın da Bakanlar Kurulu tarafından 9 güne çıkartılabileceğini söyledi.

Hanefi Avcı’dan 'Milli Damar Örgütü' iddiası
Eski emniyet müdürü Hanefi Avcı savcılığa ortaya attığı Milli Damar Örgütü iddiaları ile ilgili ifade verdi.

Bakan Avcı'dan 9 günlük bayram tatili açıklaması
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte Eskişehir'in Sivrihisar ilçesindeki 'Nasreddin Hoca Anma Etkinlikleri'ne katılan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, 9 günlük bayram tatiline Bakanlar Kurulu'nun karar vereceğini belirterek, kendisinin tatilcilerden yana olduğunu söyledi.

Bakan Avcı'dan dershaneler hakkında açıklama
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 2014-2015 yılları arasında kapanan dershane sayısının 2 bin 698, açılan özel okul sayısının 3 bin 428 olduğunu, bin 636 dershanenin de özel öğretim kurumlarına dönüştüğünü bildirdi.

Cinayet sanığı: 'Reyting kurbanıyım'
Kayseri'de 30 yaşındaki Mehmet Avcı'yı, eşiyle ilişkisi var diye öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle yargılanan 43 yaşındaki Ali Hakan Y., 'Ben reyting uğruna kurban edildim' dedi.

Hanefi Avcı: ''Cemaatin İflası''nı anlattı
Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, 'Cemaatin İflası' adlı kitabının imza gününde konuştu. Cemaat yapılanmasının sadece 'belli bir kesiminin devletten tecrit edildiğine ve hesap sorulmakta olduğuna' işaret eden Avcı, 'Hala kamudaki hemen hemen her operasyonu önceden haber alıyorlar' dedi.

CHP, Efkan Ala ve Nabi Avcı hakkında gensoru verdi
CHP, Karaman’daki ''cinsel istismar'' olayı ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Ankara ve İstanbul’daki bombalı terör saldırılarından dolayı ise İçişleri Bakanı Efkan Ala hakkında gensoru verdi.

Nabi Avcı'dan Ensar Vakfı suskunluğuna yanıt
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Ensar Vakfı'nın yurdundaki çocuk istismarıyla ilgili, 'Milli Eğitim Bakanı niye susuyor, neredesin Nabi Hoca?' diye seslenen CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'a yanıt verdi. Bakan Avcı, 'Bununla ilgili açıklamaları ben 15 gün önce Ankara'da yaptım. Her gün çıkıp ben onlarla böyle bu tür polemiklere girmem' dedi.

Bakan Avcı: ''Atanamayan, intihar edenler, gösteriş için intihar etti demedim''
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 'Benim söylediklerimi kulağıyla dinleyenler ve beyniyle değerlendirenler ne dediğimi anlamışlardır. Ben atanamayan, intihar edenler gösteriş için intihar ettiler demedim' dedi.

Aziz Yıldırım'a ''Bakanlık'ta hakaret'' soruşturması
Adalet Bakanlığı, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında, 29 Nisan 2015'te Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'yı ziyareti sonrası 'hakaret içeren' sözler söylediği gerekçesiyle soruşturma açtı.

Tatilde ödeve Bakan Avcı’dan suçüstü
Ankara’da bir restoranın çocuk oyun odasında ödev yapan öğrencileri gören Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İl Millî Eğitim Müdürü’nü arayıp derhal ilgili okulların soruşturulması talimatını verdi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı: Bu tam bir vahşet
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Diyarbakır'daki bir okula karne töreni sırasında yapılan saldırı ile ilgili olarak konuştu. Avcı, 'Bunun artık her hangi bir değerle, her hangi bir siyasi, kültürel, ideoloji, din, her ne ise, her hangi bir gerekçe ile ger eklendirilebilecek olay değil. Bu tam bir vahşet, Bu tek örnek de değil.' dedi.

Bakan Avcı doğruladı: Rus askeri PYD saflarında
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Suriye'de Rus askeri varlığıyla ilgili olarak Rus askerlerinin PYD'nin kontrolündeki bölgede konuşlandığını söyledi.

AK Partili başkanın büyük acısı
AK Parti Rize İl Başkanı Muhammet Avcı’nın yüksek ateş rahatsızlığı geçiren 2 yaşındaki oğlu Asaf Avcı hayatını kaybetti.

Milyonlarca öğrenciyi sevindirecek genelge 81 ile gönderildi
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okullara gönderdiği 18 Ocak tarihli yazıyla yarıyıl tatilinde öğrencilere ödev verilmemesini istedi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı imzasıyla gönderilen yazıda, “Öğrencilerimizin başlayacak olan yarıyıl tatillerini verimli bir şekilde geçirmelerini, dinlenmiş bir şekilde yeni döneme sağlıklı bir başlangıç yapabilmelerini ve ilgi alanlarına da zaman ayırabilmelerini sağlamak için öğrencilerimize yarıyıl tatilinde ödev verilmemesi konusunda gereğini rica ederim” denildi.

Milli Eğitim Bakanı açıkladı: 'Şok olduk'
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bazı üniversitelerin diplomalarının, geçici mezuniyet belgelerinin taklit edilerek öğretmenlik başvuruları yapıldığını belirterek “Geçtiğimiz atama döneminde sahte diplomalarla öğretmen olan50-60 kişi tespit ettik. Şimdi tüm öğretmen alımlarını araştırıyoruz. Bunun bir çete işi olduğunu düşünüyoruz. Para karşılığı ve bazı terör örgütlerinin bağlantı ihtimali üzerinde duruyoruz''

Nabi Avcı müjdeyi verdi: 30 bin öğretmen atanacak
Şubat ayında 30 bin öğretmen ataması yapacaklarını belirten Avcı, 'Sömestir tatilinde çocuklara ödev verilmemesi için öğretmenleri uyaracağız' dedi. Nabi Avcı, 'Asıl radikal değişiklikleri önümüzdeki dönemlerde peyderpey yapacağız' değerlendirmesinde bulundu.

Seyahat etmenizi sağlayacak 10 harika meslek
Diyelim ki, seyahat etmekten hoşlanıyorsunuz; ancak fıstık gibi bir hizmetin ateş pahası olması, sıkışık yerlerde konaklamak ve yoksul ülkelerde zaman geçirmek size göre değil. Hemen endişelenmeyin. Kimsenin aklına bile gelmeyen, alışılmışın dışında, seyahat gerektiren işlerden oluşan bir liste hazırladık.

-