Bakan Avcı: ''Atanamayan, intihar edenler, gösteriş için intihar etti demedim''
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 'Benim söylediklerimi kulağıyla dinleyenler ve beyniyle değerlendirenler ne dediğimi anlamışlardır. Ben atanamayan, intihar edenler gösteriş için intihar ettiler demedim' dedi.

Aziz Yıldırım'a ''Bakanlık'ta hakaret'' soruşturması
Adalet Bakanlığı, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında, 29 Nisan 2015'te Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'yı ziyareti sonrası 'hakaret içeren' sözler söylediği gerekçesiyle soruşturma açtı.

Tatilde ödeve Bakan Avcı’dan suçüstü
Ankara’da bir restoranın çocuk oyun odasında ödev yapan öğrencileri gören Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İl Millî Eğitim Müdürü’nü arayıp derhal ilgili okulların soruşturulması talimatını verdi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı: Bu tam bir vahşet
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Diyarbakır'daki bir okula karne töreni sırasında yapılan saldırı ile ilgili olarak konuştu. Avcı, 'Bunun artık her hangi bir değerle, her hangi bir siyasi, kültürel, ideoloji, din, her ne ise, her hangi bir gerekçe ile ger eklendirilebilecek olay değil. Bu tam bir vahşet, Bu tek örnek de değil.' dedi.

Bakan Avcı doğruladı: Rus askeri PYD saflarında
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Suriye'de Rus askeri varlığıyla ilgili olarak Rus askerlerinin PYD'nin kontrolündeki bölgede konuşlandığını söyledi.

AK Partili başkanın büyük acısı
AK Parti Rize İl Başkanı Muhammet Avcı’nın yüksek ateş rahatsızlığı geçiren 2 yaşındaki oğlu Asaf Avcı hayatını kaybetti.

Milyonlarca öğrenciyi sevindirecek genelge 81 ile gönderildi
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okullara gönderdiği 18 Ocak tarihli yazıyla yarıyıl tatilinde öğrencilere ödev verilmemesini istedi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı imzasıyla gönderilen yazıda, “Öğrencilerimizin başlayacak olan yarıyıl tatillerini verimli bir şekilde geçirmelerini, dinlenmiş bir şekilde yeni döneme sağlıklı bir başlangıç yapabilmelerini ve ilgi alanlarına da zaman ayırabilmelerini sağlamak için öğrencilerimize yarıyıl tatilinde ödev verilmemesi konusunda gereğini rica ederim” denildi.

Milli Eğitim Bakanı açıkladı: 'Şok olduk'
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bazı üniversitelerin diplomalarının, geçici mezuniyet belgelerinin taklit edilerek öğretmenlik başvuruları yapıldığını belirterek “Geçtiğimiz atama döneminde sahte diplomalarla öğretmen olan50-60 kişi tespit ettik. Şimdi tüm öğretmen alımlarını araştırıyoruz. Bunun bir çete işi olduğunu düşünüyoruz. Para karşılığı ve bazı terör örgütlerinin bağlantı ihtimali üzerinde duruyoruz''

Nabi Avcı müjdeyi verdi: 30 bin öğretmen atanacak
Şubat ayında 30 bin öğretmen ataması yapacaklarını belirten Avcı, 'Sömestir tatilinde çocuklara ödev verilmemesi için öğretmenleri uyaracağız' dedi. Nabi Avcı, 'Asıl radikal değişiklikleri önümüzdeki dönemlerde peyderpey yapacağız' değerlendirmesinde bulundu.

Seyahat etmenizi sağlayacak 10 harika meslek
Diyelim ki, seyahat etmekten hoşlanıyorsunuz; ancak fıstık gibi bir hizmetin ateş pahası olması, sıkışık yerlerde konaklamak ve yoksul ülkelerde zaman geçirmek size göre değil. Hemen endişelenmeyin. Kimsenin aklına bile gelmeyen, alışılmışın dışında, seyahat gerektiren işlerden oluşan bir liste hazırladık.

Köpekbalığı avcı iken av oldu
Korkunç köpekbalıkları her zaman istediği avı elde etmiştir ama bu sefer ilk kez av oldu. Fotoğrafçının tesadüfen denk geldiği bu olay resmen tüyleri ürperten cinsten.

Yolunu kaybeden avcı, karınca yiyerek 6 gün hayatta kaldı
Avustralya'da bir deveyi kovalarken yolunu kabeden avcı, kaybolduğu 6 gün boyunca karınca yiyerek hayatta kaldı.

Bakan Nabi Avcı'dan flaş açıklama! Okullarda yeni dönem başlıyor
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yeni dönemde tüm okulların tam gün eğitime geçeceğini belirtti.

Bakan Nabi Avcı: Atama sistemi sil baştan
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmen atama sistemini sil baştan yeniledi. Bundan böyle ataması yapılan öğretmen üç ay kıdemli öğretmen yanında staj yapacak. Öğretmenler, daha önce ataması yapılır yapılmaz atandığı okulda göreve başlıyordu. İlk uygulama Şubat 2016 ataması ile başlayacak.

Bakan'ın telefonuna cevap vermeyen müdür görevden alındı
Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik'in kendisini telefon ile arayan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın telefonuna yanıt vermediği gerekçesiyle görevden alındığı iddia edildi. Kendisine destek için toplanan eğitimcilere hitap eden Çelik, 'Devlet büyüklerinin tercihine saygı duyuyoruz. Lütfen yapmayın' dedi.

3 gün önce göreve başlayan öğretmen yaşamını yitirdi
Erzurum'un Karaçoban İlçesi’ndeki Erenler Ortaokulu’nda pazartesi gönü göreve başlayan İngilizce öğretmeni 27 yaşındaki Fatmagül Boz, girdiği şeker koması sonrası yaşamını yitirdi.

Sevgilisinin karısına böbreğini verdi
Nevşehir'de inanılmaz bir insan ve hasta öyküsü... Nevşehir'de yaşayan Meliha Avcı, yıllar önce kayınvalidesinin evine, eşinin 'bakıcı' diye yerleştirdiği sevgilisi ile ihanete uğradı.

Nabi Avcı: Dershaneler, özel eğitim kursu olacak
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanelerin akıbetiyle ilgili hazırlanan yönetmeliğin bugün Başbakanlığa Resmi Gazete’de yayımlanmak üzere gönderildiğini belirtti.

Öğretmenlerle ilgili önemli açıklama
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı öğretmenler için rotasyon uygulanmamasına karar verildiğini açıkladı.

Harika Avcı'dan kötü haber
Kurşunla vurulma olayının ardından görme sorunu yaşayan ve bu nedenle gözlükle dolaşan Avcı, ameliyat oldu. Efsane oyuncunun eski sağlığına kavuşması için tedavisi devam edecek.

En yetkili isim, dershane kararıyla ilgili ilk kez konuştu!
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanelerin kapatılmasını öngören düzenlemenin iptal edilmesiyle ilgili, 'Bu kararı beklemiyordum. Karar ne olursa olsun çocuklarımızı ortada bırakmayız.' dedi.

-