Yüksekova'da teslim olun çağrıları
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde kapsamlı operasyon öncesi, cami hoparlörleri ve zırhlı araçlardan PKK'lılara 'teslim olan çağrıları yapıldı.

Hakkari Valiliği'nden sokağa çıkma yasağı açıklaması
Hakkari Valiliği, Yüksekova ilçesinde yaşanacak sokağa çıkma yasakları hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

Yüksekova'da sokağa çıkma yasağı!
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, bugün saat 22.00'den itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Hakkari'de tank hareketliliği
Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bugün akşam saatlerinde yoğun askeri hareketlilik yaşandı. Çok sayıda tank ilçedeki Tümen Komutanlığı'na geçti.

Obüsler Balkaya Dağları'ndaki PKK hedeflerini vurdu
Hakkari'nin Irak sınırında bulunan Derecik bölgesinde yoğun bir askeri hareketlilik yaşandı. Derecik'te bulunan obüsler, sınırdaki Balkaya Dağları'nda tespit edilen terörist hedefleri yoğun top ateşine tutarken, kobra tipi helikopterlerde bölgede uçuş yaptı.

Yüksekova’da hendek operasyonu
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde güvenlik güçleri, hendekleri kapatıp, barikatları kaldırmak için bir mahalleye operasyon yaptı.

HDP Hakkari il başkanı gözaltına alındı
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari il Eş Başkanı Metin Besi, parti binasından gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Diyarbakır ve Hakkari'de boykot
Şırnak’ın Cizre ilçesindeki iki bodrumda kurtarılmayı bekleyen yaralıların öldürüldüğüne ilişkin iddialar üzerine Diyarbakır'da kepenkler kapandı. Eylem Hakkari'de de uygulandı. 

Hakkari'de terör saldırısı: 1 şehit
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü PKK'nın silahlı saldırısı sonucu 1 polis şehit oldu.

Hakkarili gencin isyanı dinlenme rekoru kırdı!
Hakkarili gencin GSM şirketi müşteri temsilcisiyle yaptığı görüşme dinlenme rekoru kırıyor.

Hakkari'nin 4 ilçesinde 'özel güvenlik bölgesi' uygulaması
Hakkari Valiliği, Şemdinli, Çukurca, Yüksekova ve Şemdinli ilçesi sınırlarında bulunan pek çok yeri 14 günlük 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan etti.

Yüksekova'da battaniyeye sarılıp yola bırakılmış bir ceset bulundu
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Yeşildere Mahallesi'ne giden yolun ortasında battaniyeye sarılmış halde bir erkek cesedi bulundu.

PKK'nın yaktığı okuldan Türkiye birincisi çıktı
Şemdinli'de terör örgütü PKK'nın iki defa ateşe verdiği okulda önüne çıkan engellere rağmen eğitimini sürdüren ortaokul öğrencisi Sidem Gül, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ilk dönem sınavında soruların tamamını doğru yanıtlayarak Türkiye birincilerinden oldu.

Davutoğlu: Cizre ve Yüksekova il merkezi olacak
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hakkâri ile Şırnak şehir merkezlerinin Yüksekova ile Cizre’ye kaydırılacağını açıkladı. Yeni anayasa konjonktürü son bir haftadaki gelişmelerle zehirlense de umudunu koruduğunu belirtti.

Davutoğlu, AK Parti'nin milletvekili çıkaramadığı illere vekil atadı
Başbakan Ahmet Davutoğlu milletvekilleri bulunmayan Tunceli, Şırnak ve Hakkari'ye diğer illerin milletvekillerinden görevlendirdikleri isimleri göndereceklerini açıkladı.

PKK'dan polise bombalı uzak
HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi’nde polislerin bulunduğu zırhlı araç, operasyona giderken PKK’lı teröristler menfeze yerleştirdikleri el yapımı patlayıcıyı patlattı. Saldırıda ölen ve yaralanan olmazken, bazı evlerin camları kırıldı.

Bir ilde daha askeri hareketlilik yaşanıyor
Diyarbakır, Şırnak, Silopi ve Cizre'den sonra Hakkari'de de büyük bir askeri hareketlilik yaşanıyor.

''Aşı bile yapamıyoruz''
Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nin bilgisayarlarının çalınmasının ardından hastalar ve doktorlar büyük sıkıntı yaşamaya başladı. Hemşire Hülya Gökler, 'Bilgilerine ulaşamadığımız bebeklerin aşılarını yapamıyoruz. Lütfen bilgisayarlarımızı geri getirin' çağrısında bulundu.

O ilde okullar tatil
Hakkari'de kar yağışı nedeniyle okullar bugün tatil edildi.

Yasak kısa sürdü, bilanço ağır
Yüksekova'da dün gece ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından düzenlenen operasyon sırasında yaşanan çatışmada kafe işletmecisi Ersin Aydın hayatını kaybetti.

Yüksekova'da sokağa çıkma yasağı
Hakkari Valiliği, Yüksekova İlçesinde dün akşam saat 20.00 itibariyle sokağa çıkma yasağı ilan etti.

-