Sıradan desenli bir Nike gibi görünen bu ayakkabının 3.500 dolar olduğuna inanabiliyor musunuz?


İnansanız iyi edersiniz; çünkü Nike Dunk Low Pro SB ‘Paris’ modeli efsane modellerden birisidir.

Beyaz renkteki bu ayakkabıdan sadece 202 tane üretildi. Bu desenli ayakkabı yalnızca rahat bir spor ayakkabısı değil, gerçek bir sanat eseridir. Ayakkabıyı Fransız Ressam Bernard Buffet tasarlamıştır.


Air Jordan 2 Eminem 313 Air Jordan

2 sınırlı üretim ayakkabısı olan Eminem Way I Am 313, yaklaşık 1000 dolar maliyetindedir. Nike bu ayakkabı reklamlarıyla çıktığında, spor ayakkabı dünyası neye benzeyeceğini tahmin edemiyordu. Spor ayakkabılar, piyasaya çıktıktan 5 dakika sonra satıldı.

Bu özel baskılı Jordan’lar, zarif bir retro tasarıma sahip ve terlemeyi önleyen bir yapısı vardır.

Balmain High Top & Double Strap

Yaklaşık 1.475 dolar maliyetindeki gümüş yüksek dilli Balmain ayakkabı, deridir ve kauçuk tabana sahiptir. Spor ayakkabı, ayak bileklerine kadar uzanmaktadır ve gümüş renkte bildiğimiz cırt cırtlı bantlarla ile tasarlanmıştır.

Bakıldığında sıradan bir spor ayakkabısıdır. Ama Balmain markasıyla buluşunca maliyet artmıştır.

Nike Air Foamposite

Bu ayakkabılar size 1.500 dolara mal olacaktır. Ama rahatlığı sonuna kadar garanti etmektedir. Nike’ın Foamposite teknolojisi, kullanıcıya üstün konfor sağlayan sentetik kumaş ve üstü kalıplı tasarımıyla size gelmektedir.

1997 yılında bu teknolojiden haberimiz olsaydı, ayakkabıyı 180 dolara satın alabilirdik. Fakat şu anda son derece sevilen bu spor ayakkabı 1.500 dolara satılmaktadır.

Christian Louboutin Rantus Orlato Flat


Spor ayakkabı, parlak kırmızı ve yılan derisi görünümü ile 1.695 dolara fiyatlandırılır. Ayakkabıya baktığınız zaman ekstra bir tasarım görmüyorsunuz. Peki, neden mi bu kadar pahalı? Çünkü gerçek piton yılanı derisinden üretiliyor.

Christian Louboutin’in kırmızı piton derili Rantus Orlato Flat ayakkabısını, eğer bir yılan derisi koleksiyonunuza varsa rahatlıkla ekleyebilirsiniz.

Jimmy Choo Belgravia High Tops & Star Studded

Jimmy Choo, birçok kadını kendine aşık eden bir markadır ve oldukça yüksek olan fiyatları ile bilinir.

Marka, erkek müşterileri için de bu ayakkabıyı üretmiştir ve fiyat konusunda yine iddialıdır. Ayakkabı metalik yıldızları ile deri, süet ve kanvas üst bir forma sahiptir.

Nike ParaNorman Foamposite

Nike’ın ‘Air foamposite One ParaNorman’ model ayakkabısı, size yaklaşık 3.000 dolara mal olacaktır.

Bu ayakkabıyı giydiğiniz zaman her yerde dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. Ayakkabının tabanından yukarı doğru tüten yeşil duman efektinin de oldukça gerçekçi olduğunu belirtmek gerek!

Nike Dunk Low Pro SB Paris

Sıradan desenli bir Nike gibi görünen bu ayakkabının 3.500 dolar olduğuna inanabiliyor musunuz? İnansanız iyi edersiniz; çünkü Nike Dunk Low Pro SB ‘Paris’ modeli efsane modellerden birisidir. Beyaz renkteki bu ayakkabıdan sadece 202 tane üretildi.

Bu desenli ayakkabı yalnızca rahat bir spor ayakkabısı değil, gerçek bir sanat eseridir. Ayakkabıyı Fransız Ressam Bernard Buffet tasarlamıştır.

Rick Owens ‘GeoBasket’

Madonna, Rihanna ve Nicole Richie gibi elit ünlüler, Rick Owens ürünlerini kullanıyor. Bu ayakkabıya sahip olmak için 5.152 dolarınızın olması da yetmiyor. Ayakkabı kahverengi iguana derisinden yapıldığı için siparişinizi verdikten sonra bir süre beklemelisiniz.

Ayakkabının sınırlı sayıda üretildiğini de bilmeniz gerekiyor.

Nike SB Flom Dunk High

Nike SB Flom Dunk High, 7500 $ maliyetiyle listede 1 numarada yer alıyor. Sadece seçkin mağazalarda bulunan bu güzel spor ayakkabıda, siyah ve beyaz ana renklerin yanı sıra kırmızı ve altın renklerle süslenmiştir.

Teknolojik tasarımın son harikası olan bu eşsiz ayakkabılar, ücretleriyle de dudak uçuklatmaktadır.