Vücut tipinize uygun olmayan kıyafetler veya yanlış kombinler zaman zaman sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. İşte sizi olduğunuzdan daha kilolu gösteren stil hataları...


İri desenler Büyük ve göz alıcı desenlere sahip olan kıyafetler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterir. İri desenli kıyafetleri eğer çok zayıf ve uzun bir fiziğe sahip değilseniz tercih etmemelisiniz.

Bunun yerine desen tutkunuzu küçük ve minimal motiflerle sınırlı tutabilirsiniz.

Canlı ve parlak renkler Canlı ve “ben buradayım” diyen parlak renklerden uzak durun. Parlak renkler sizi olduğunuzdan daha geniş gösterir.

İddialı parlak renkler yerine koyu tonlarda seçimler yaparak çok daha ince görünmek elinizde. Koyu renkleri açık renklerle birlikte kombinleyerek fark yaratabilirsiniz.

Beden ölçünüze uymayan çok dar ya da çok bol olan kıyafetler sizi olduğunuzdan kilolu gösterir. Beden ölçülerinizi baz alan seçimler yapın ve aşırı uçlara kaçmayın.

Bol elbise ve hırkalar Bol elbise ve kazaklar sizi olduğunuzdan kilolu gösteren tasarımlar arasında. İnce görünmek için boyun bölgenizi açıkta bırakan, kıvrımlarınızı ön plana çıkarıp gizlemeniz gereken yerleri daraltacak elbise modelleri giymeniz gerekiyor. Bu ipucu aynı şekilde uzun hırkalarda da geçerli. 'Kusurlu' olarak gördüğümüz fazlalıklarımızı gizlemek için giydiğimiz bol hırkalar aslında kadınları olduğundan daha kilolu gösteriyor.

Kısa ceketler Kısa ceketler bütün vücut hatlarını gözler önüne serer. Fazla kilosu olanlar veya basenleri geniş olanlar kısa ceketlerle daha kilolu ve kısa boylu görünür. Kısa ceketler yerine kilolarınızı kamufle edebileceğiniz uzun ceketlere yönelin.

Kalın çizgiler Kalın çizgili elbise ve bluzlar bedeninizi çok daha geniş gösterir. Kalın çizgili modeller yerine dikine ve ince çizgili tasarımlara şans vererek çok daha fit bir görünüme kavuşabilirsiniz.