Dünya sinema tarihinin en önemli filmlerinden olan 'The Godfather' hakkında pek bilinmeyen gerçekler:


Sinemada birçok ünlü ağız ve çene gördük ama hiç biri Don Corleone'nin çenesi kadar ikonik olamadı. Don Corleone karakterine hayat veren Oscar Ödülü sahibi Marlon Brando, ünlü çeneye sahip olmak için her gün 3 saat boyunca bir koltukta oturmak zorunda kaldı. İşlem sırasında alt dişlerinin ön kısmına demir protezler yerleştirildi. Bu sayede yüzünde en çok ilgi çeken yer çenesi oldu. Ayrıca Brando'nun rol için seçmelere katıldığında yanaklarını pamukla doldurduğu söyleniyor. Bunun nedeni ise Don Corleone'nin bulldog cinsi köpeğe benzemesini istemesi.

Tarihin en iyi filmlerinden biri olarak adlandırılsa da, film çalışan herkesin içini çok fazla stresle doldurmuştu. Sorunlar daha film çekilmeden önce başlamıştı. Filmin yönetmeni Francis Ford Coppola filmi neredeyse bırakacaktı ve bütçe için 5 milyon dolar talep etmekle kalmayıp filmin Kansas eyaletinde çekilmesine de izin vermedi. İstediklerini elde etti ama çekimler için 80 gün talep ettiğinde Paramount ona sadece 53 gün verdi. Copolla ve Al Pacino, her an film setinden kovulma korkusu içindeydiler.

Coppola için 'The Godfather' bir aile işiydi Yeterince komik olan, bu mafya ailesi filminin efsanevi yönetmen için bir aile filmine dönüşmüş olmasıdır. Filmde Coppola'nın toplam 6 akrabası oynadı. Bunların içinde oğulları ve kızı da var. İşte kronolojik olarak oynayanların listesi: – Talia Shire (Coppola'nın kız kardeşi) Connie Corleone karakteri – Italia Coppola (Coppola'nın annesi) restaurant sahnesinde figüran – Carmine Coppola (Coppola'nın babası) pianist karakteri – Gian-Carlo Coppola ve Roman Coppola (Coppola'nın oğulları) figüran – Sofia Coppola (Coppola'nın kızı) vaftiz töreninde bebek Michael Rizzi karakteri Yönetmen Sofia Coppola The Godfather Part II ve The Godfather Part III'de de oynadı. Performansı beğenilmedi.

Brando'nun Don Corleone'yi beyaz perdeye kusursuz bir şekilde getirmiş olması ona 2. Oscar'ını kazandırmış olsa da, bunu Robert Duvall olmadan başaramazdı. Birçok film sahnesinde Brando'nun replikleri kartlara basılmış olarak getirilirdi. Bazen de bu kartlar Duvall'ın üstüne yapıştırılırdı. Duvall, The Huffington Post'a verdiği bir röportajda 'Neden yaptığını hep merak ettim. Onu taze tuttuğunu söyledi. Bence biraz tazelik ve arayış, biraz da tembellik. Ama ona yardımı oldu.'