Moda insanların kişisel tercihlerine dayanır. Dünyaya yayılan moda eğilimleri olsa da insanlar yalnızca kendilerinin beğendiği şeyleri takip eder. Kleopatra dünyanın ilk moda simgelerinden biriydi ve stil anlayışı bugün bile hâlâ konuşuluyor. Moda trendleri gelir ve geçer. Ancak bazen tamamen anlam verilmeyen garip şeyler moda olabilir. Mesela birazdan görecekleriniz gibi. Gerçekten tek kelimeyle 'tuhaf'. İşte görüp görebileceğiniz en tuhaf trendler...


Gündüz gece kıyafeti giyme En tuhaf moda trendlerinden biri, kısa süre önce pistlerde görüldü. Gece elbisesi modası. Şimdi kafanız karışabilir ancak insanlar gündüz vakti gece kıyafeti giydi. Markalar, eskiden seksi gecelikler olan kıyafetleri elbiseye çevirdi.

Sandaletle çorap giymek Sandalet çorapları yeni bir ayakkabı trendi ve kesinlikle korkunç.

Renkli koltukaltı tüyü Garip moda eğilimleri var ve düpedüz bayağı olanlar var. Bu tuhaf moda trendlerinden biri. Miley Cyrus gibi şöhretler tarafından desteklenen yeni moda eğilimi. Kadınlar koltukaltı tüylerini boyadılar. İddialara göre bu feminizmin sembolünü gösteriyor.

Göz dövmesi Dövmeler kesinlikle modası geçmeyecek bir trend. Ancak göze yapılması tuhaf olmasının yanı sıra korkutucu da.

Barbie gribi Ukrayna'da başlayan 'Barbie Gribi' adı verilen tuhaf bir durum. Ukrayna'da kadınlar plastik ameliyatlar yaptırarak kendilerini Barbie bebekler haline getiriyor. Erkekler de bu trendin çok gerisinde değil, çünkü Ukrayna'da Ken gibi görünmek için ameliyat yaptıranlar var.

Ear Gauging Piercingler genelde moda ifadesi olarak yapılır. Ancak Afrika'da bu kültürün parçasıdır. Bir Afrika ritüeli kulakların içine büyük halkalar yerleştirmektir. Genç kuşak 'Ear Gauging' olarak adlandırdığı bu yeni trendle kulaklarına acı verici şeyleri moda diye yapmakta.

Gotik lolita Japonya'da yaşanan komik çılgınlıkları hep haberlerde görürüz. Ancak bu son trend biraz fazla şaşırtıcı. Japon genç kızların arasında hızla yayılan bu moda çok tuhaf karşılanacak gibi.

Toynak ayakkabılar Pistlerde görülen yeni ayakkabı eğilimi. At toynağına tamamen benzeyen bu ayakkabılarla fantastik dünyadan fırlayıp gelmiş gibi kadınları sokaklarda yakında görebiliriz.

Meggings Unisex modası uzun zamandır hayatımızda. Fakat bazı şeylerin bir cinsiyet tarafından kullanılması genellikle daha normal oluyor. Taytlar da bunlardan biri. Erkekler için yaratılan bu tayt modasının ismi 'Meggings'.