Evsiz bir adamken Hollywood yıldızı George Clooney’e benzetilmesini sağlayacak kadar büyük bir değişim geçiren Jose, yeni hayatını anlattı.


İspanya’nın en büyük adası Mayorka’da sokaklarda yaşayan 57 yaşındaki Jose

Kendisini sokakta gören Mayorkalı bir kuaför tarafından önce saçı ve sakalı kesilen, ardından da boyanan Josete lakaplı adam, 25 yıl boyunca sokaklarda geçen yaşamının nasıl değiştiğini Daily Mail’e anlattı.

Geçimini Palma meydanında otomobilleri park ederek kazanan Jose, “O kuaför salonunun sahibi ya da yeniden ayaklarım üzerinde durmam için bana yardım eden diğer insanlar olmasaydı, bu değişimlerin herhangi biri olur muydu, emin değilim. Onlara sonsuza dek minnettar olacağım” dedi.

“Sadece görünüşüm değil hayatım değişti” diyen Jose, bu sayede kalacak bir yer bulabildiğini söylese de sağlığına kavuşmasının ardından düzenli bir iş bulmaya hazır olduğunu anlattı. Zira Jose’ye göre, otomobilleri park etmek hiç kimseyi mutlu etmez.’

“Depresyonla birlikte hayata dair tüm ilgimi kaybetmiştim, görünüşümle ya da sağlığımla ilgilenmiyordum. Bitki gibi olmuştum. Yeni görünüşüm içimdeki hislerle de başa çıkmamı sağladı. Pratikte çok fazla sonucu oldu. Önceden kalacak bir yer bulmam imkansızdı. Geri çevriliyordum. Terk edilmiş evlerde kalıyordum. Çalışan bir su sistemi yoktu. Şimdi istediğim zaman yıkanabiliyorum ve iyi bir uyku çekiyorum” diyen Jose, ekledi: “Geriye dönüp önceden nasıl olduğuma dönüp bakmayacağıma eminim. Şu anki görüntümü seviyorum.

Bu arada Jose’nin yaşadığı bu değişim aslında yeni değil 18 ay önce yaşandı.

Ancak Jose’nin evsiz bir adam olarak girdiği ve adeta bir Hollywood yıldızı gibi çıktığı kuaför salonunda kaydedilen görüntüler kısa süre önce yayınlandı.

Görüntülerde saçı kesilen ve boyanan Jose’nin göz yaşlarını tutamadığı görüldü.