Ne olmuş vücudunda 500 doğum lekesi varsa... 16 yaşındaki Alba Parejo ender rastlanan bir cilt hastalığına sahip olarak doğdu.


Cilt hastalığından dolayı genç kızın vücudunda 500'den fazla leke bulunuyor.

Yüzünde ve vücudundaki lekeler yüzünden okul hayatında arkadaşlarının şakalarına maruz kalan genç kız bu yüzden zor günler geçirdi.

Bazı arkadaşları o kadara ağır şakalar yaptı ki genç kıza 'canavar' diyen 'dalmaçyalı' diyen bile oldu.

Ancak o bu sözleri bir kenara bırakıp vücudunu ve cildini sevmeye karar verdi.

Başka cilt hastalarına da bu duyguyu aşılamak isteyen Parejo bikiniyle çektirdiği fotoğrafları Instagram'a yükledi.

Kısa sürede markaların dikkatini çeken genç kız yerel bir dergiye kapak oldu ve profesyonel bir fotoğraf çekimi gerçekleştirdi ve modelliğe başladı.

Vücudunun fotoğraflarını özgürce paylaşan genç kız, #bareyourbirthmark etiketi ile insanların da ciltlerindeki farklılıklara aldırmadan fotoğraf paylaşmasını istiyor.

Bir tek o da değil. Ukraynalı Yulianna Yussef de vücudundaki lekelerden muzdaripti. Ancak yılmadı ve bunu fırsata çevirerek model oldu.

Doğuştan yüzlerce lekeye sahip olan esmer güzel doğduğunda doktorlar daha önce hiç böyle bir vaka ile karşılaşmadıklarını belirtmişler ve şaşkınlıklarını gizleyememişlerdi.

Sosyal medyada oldukça popüler olan Yulianna Yussef cesur pozları ve takipçilerine sürekli olumlu mesajlar vermesi sayesinde binlerce takipçiye sahip oldu.