Herkes bir konuda başarılı olmak ister. Hatta kimisi Rekorlar Kitabı'na adını yazdırmak ister. Şimdi göreceğiniz 13 insan, başarılarından ziyade ilginç fiziksel özellikleri ile imza atmışlar Rekorlar Kitabına...


Dünyanın en uzun saçlı kadını Çinli Xie Qiuping yaklaşık 6 metrelik saçlarıyla dünyanın en uzun saçlı kadını olma rekorunu elinde barındırıyor.


Dünyanın en sakallı kadını Vivian Wheeler adlı kadın rekorlar kitabına girmek için çok aykırı bir yöntem bulmuş. 28 cm'lik sakallarıyla dikkat çeken kadın 1993 yılından beri bunları kesmiyor.


Dünyanın en uzun bacaklı kadını Svetlana Pankratova'nın bacakları 1 metre 30 santimetre. Bacakları sayesinde rekorlar kitabına girmiş. Ayak numarası ise 46.


Dünyanın en uzun burunlu adamı Artvin'de yaşayan Mehmet Özyürek rekorlar kitabındaki Türk'lerden biri. Dünyanın en uzun burunlu adamı. Burnu yaklaşık 9 cm.


Dünyanın en elastiki ve dengeli insanı Moğolistan'dan Oyungerel Luvsandorj da elastik özellikleri ve denge yeteneğiyle rekorlar kitabına girmeye hak kazanmış bir bayan. Kendi vücudunu 50 saniye boyunca ağzıyla taşımayı başarmış.


Dünyanın en uzun dilli kadını Annika Irmler adlı kadının dili tam 7cm. Bu özelliğiyle de dünyanın en uzun dilli kadını olarak rekorlar kitabında.


Dünyanın en uzun boylu adamı Dünyanın en uzun boylu adamı mardinli Sultan Kösen. Boyu tam 2 metre 47 santimetre.


Dünyanın en kısa boylu adamı Nino Hernandez ise Sultan'ın aksine dünyanın en kısa adamı. Boyu sadece 70 cm.


Ağzında en çok akrep tutan adam Dean Sheldon adındaki adam da ağzında 18 santimetrelik akrebi yaklaşık 20 saniye tutmuş.


Dünyanın en uzun tırnaklı kadını Lee Redmond 1979'dan beri tırnaklarını hiç kesmemiş. Yaklaşık 9m tırnakları olan kadının 2009'da yaşadığı bir trafik kazası sonucu tırnakları kırılmış.