İşte gündelik hayatta işinize yarayacak pratik bilgiler...


Eğer limonu buzlukta dondurursanız limon suyunda bulunan vitamini 5-10 kat artırabilirsiniz...


Tamamını kullanmadığınız limonu mutlaka buzluğa koyun. Böylece hem ziyan etmemiş hem de limondan daha çok faydalanmış olursunuz.


Buzlukta donan limonu rendeleyin. Böylece limon parçalarını pek çok yemeğin içine katabilirsiniz... Böylece yemekleriniz, daha önce hiç tatmadığınız mükemmel bir lezzet kazanacak. Rendelenmiş limonunuz, limonun sadece suyunda bulunandan 5 veya 10 kat daha fazla vitamin içerir.


Bazı eşyaların banyoda olması sağlığınızı tehdit ediyor. Örneğin diş fırçanız banyoda mı? O zaman dikkat! İşte asla banyoda saklamamanız gerekenler...


Tıraş bıçağını banyoda saklamayın! Banyodaki nemli koşullar, metal jiletlerinin paslanmasına yol açar. Bu yüzden, kullandığınız jiletleri saklamak için banyo haricinde bir yer seçmelisiniz.


Parfümü banyoda saklamayın! Etrafa mükemmel kokular yaymanızı sağlayan parfüm, banyoda saklandığı taktirde bayatlayabilir ve kötü kokmaya başlayabilir. Yüksek sıcaklığa ve duştan kaynaklanan buhara bağlı olarak, parfümler etkisini yitirecektir. Parfümlerinizi kuru ve güneş ışığına direkt maruz kalmayan yerlerde saklamalısınız. Ayrıca, sakladığınız yerin sıcaklığı da mümkün olduğu kadar sabit olmalı.Eskimiş kot pantolonu atmadan önce bir kez daha düşünün! Kot pantolonlarınızın arka ceplerini keserek çok kullanışlı bir eşya haline getirebilirsiniz. Bu şekilde kestiğiniz kot pantolonu cebini telefonunuz için şarj cebi olarak kullanabilirsiniz...


Doğum kontrol hapını banyoda saklamayın! Banyodaki dalgalı sıcaklık ve nem değerleri, tıpkı diğer ilaçlar gibi doğum kontrol hapının da etkisinin azalmasına yol açabilir. Eğer doğum kontrol haplarınızı banyoda muhafaza ederseniz, son kullanma tarihini öne çekmiş olursunuz. İlaçlarınızı nemli ve sıcak yerlerden ziyade soğuk ve kuru yerlerde saklamalısınız.