Bir çiçeğin güzel bir kokusu gününüzü güzel geçirir mi? Her çiçek semboller ve isimler taşır. Her çiçek birçok şeyden ötürü diğerinden farklıdır. Renkler ve şekiller dokuz bulut getiren her çiçeğin özel ruhunu sunar. Hem kokusuyla hem anlamıyla en güzel 9 çiçek;Orkide Yaklaşık 880 cinsi ve 250 binden fazla benzersiz türü olan güzel görünümlü ve narin çiçeklerdir. Geometrik şekilli yaprakları onu daha cazip ve ilginç kılmaktadır. Pembe ve beyaz orkide sempati ve merhameti sembolize eder.


Ayçiçeği Ayçeğinin ana vatanı Orta ve Güney Amerika'dır. Benzeri görülmemiş güzelliktedirler. dekorasyon, yağ ve gıda tedarikinde de kullanılırlar. Ayçiçekleri güneşe her zaman gülümseyen, sıcaklık, zevk ve saygınlığı temsil eder. Dünyadaki en güzel çiçekler arasında en sevilenlerden biridir.


Nergis Uzun saplı altın sarısı rengiyle etkileyici bir çiçektir. Nergisin botanik adı Narcissus'tur ve ayrıca İngiltere'de de jonguils olarak bilinir. Hasat yenileme ve tazeliği temsil eder. Destek ve umut aşılar. Böylece kötü niyetli bir kişi sadece bir nergise dokunduktan sonra mutlu bir kişiye dönüşür. Buna inanılır. Nergisin dürüstlük ve açıklık gibi bir çok anlamı vardır.


Karanfil Ay kadar güzel bir çiçektir. Yunanlılar karanfil adını 'taç giyme töreni' olarak kullanırdı. Karanfiller birkaç renktir. Tipik olanı ise pembemsi mor olandır. Her rengin bir anlamı vardır, kırmızı karanfil hayranlıkla ifade eder; pembe olanlar anıyı temsil eder. Beyaz karanfil masumiyet ve şans sembolize eder.İris çiçeği İris çiçeği güzellikte eşsizdir; Bilgeliği, umudunu ve cesaretini sembolize eder. Kesme kenarında şekillendirilmiş bitkiler üzüntüyü ifade eder. İris çiçeklerinin sembolik anlamları renklere göre değişir. Beyaz İris çiçeği saflığı, sarı olanları tutku simgelemektedir, mavi iris çiçekleri umut ve inancı temsil ederken nihayetinde mor olanları bilgeliği uyandırır.


Manolya Hiçbir yaprakları olmadığı için manolya çiçekleri diğerlerinden farklıdır. Beyaz olanlar saflık ve mükemmellik işareti, pembe manolya gençlik anlamına gelir ve mor daha iyi sağlık için en iyi dilekler sunabilir. Manolyalar da yaşam temasıyla bağlantılıdır ve sık sık yeni doğumu simgeler.