Forbes dergisi, ABD'nin en zengin ünlülerini açıkladı. Madonna'dan Tiger Woods'a işte en çok kazanan Amerikalılar;12- Madonna- 560 milyon dolar ABD'deki müzik endüstrisinin önemli isimlerinden Madonna, bu unvanına yakışır geliriyle listede 12'inci sırada yer alıyor.


11- Jay Z- 610 milyon dolar ABD'li hip hop müzisyeni ve iş adamı Jay Z, müzik kariyerinin yanısıra, girişmci yanı ve sahip olduğu markalarla da öne çıkıyor. En zengin ünlüler listesinde 11'inci sırada yer alan Jay Z'nin serveti 610 milyon dolar.


10- Jerry Seinfeld- 670 milyon dolar Altın Küre ödüllü komedyen ve aktör Jerry Seinfeld, bir döneme damga vuran 'Seinfeld' dizisinin yaratıcılarından. Net değeri ise 670 milyon dolar.


9- James Patterson- 700 milyon dolar Amerikalı psikolog Alex Cross hakkındaki eserleri ile bilinen, ABD'li gerilim romanları yazarı James Patterson dünya çapında 250 milyon kopya sattığı kitapları ile son yıllarda Stephen King, John Grisham ve Dan Brown kitaplarının toplamından daha fazla kopya satmayı başardı. Ünlü yazar, 700 milyon dolarlık bir servetin de sahibi.


8- Dr. Dre- 710 milyon dolar Yalnızca şarkıları ve başarılı prodüksüyonlarıyla değil Aftermath Entertainment plak şirketi ve yüzlerce dolarlık kulaklıklarıyla da tanınan Dr. Dre 710 milyon dolarlık servetiyle listede 8. sırada.


7- Tiger Woods- 740 milyon dolar Dünyanın en zengin sporcusu Tiger Woods, sponsorluk anlaşmaları ve golfden 740 milyon dolarlık bir servet elde etmiş.


6- P. Diddy- 750 milyon dolar Dünyaca ünlü şarkıcı ve prodüktör Puff Daddy aynı zamanda bir alkol firmasının da sahibi. Toplam kazancı ise 750 milyon dolar


5- David Copperfield- 850 milyon dolar Dünyanın en ünlü illüzyonisti David Copperfield, yalnızca şovlarıyla değil ticari başarısıyla da çok konuşuluyor. Emmy Ödüllü ABD'li illüzyonist. Forbes tarafından tarihin ticari anlamda en başarılı sihirbazı olarak tanımalanmıştı. Copperfield, 850 milyon dolarlık kazancıyla sadece ünlü değil gelmiş geçmiş en zengin sihirbaz olarak da tarihe kazınacak.