Emeklilik çoğu insan için 'uzak bir rüya' olarak görünebilir. Ancak bugünden itibaren alınacağınız önlemler altın yıllarınızı en rahat şekilde geçirmenize yardımcı olacak. İşte rahat emekliliğin kolay yolu;Rahat bir emeklilik geçirmek isteyenler, tutumlu davranmaya erken yaşlarda başlamış olabilir. Ancak bunu yapmaya şansınız olmadıysa Finans uzmanı David Bach'ın yöntemine kulak verebilirsiniz.


Çok satan kitap yazarı İngiliz David Bach, rahat bir emeklilik dönemi geçirmenin sırrını açıkladı. Bach'a göre, her gün, günlük kazancınızın bir saatlik bölümünü saklarsanız, emeklilik döneminde daha rahat yaşayabilmeniz mümkün.


Ancak altın çağlarınızı stresten uzak geçirmek istiyorsanız, birikime 20'li yaşlarda başlamanız gerekiyor.


Bussiness Insider'a açıklamalarda bulunan Bach, 'Bu durum zor veya sıkıcı gelebilir. Ancak düzenli birikime devam ederseniz, rahat bir emeklilik yaşayabilirsiniz' dedi.


Bir insanın bir sene içerisinde ortalama 2 bin saat çalıştığı hesaba katıldığında ve her gün 1 saatlik gelirini biriktirdiği varsayıldığında yıllık kazancı bu rakamın 260 katı oluyor. Bir insanın ömründe ortalama 90 bin saat çalıştığı düşünülürse de yaklaşık 10 bin saatlik gelirini emeklilik için ayırmış oluyor.