Beşiktaş-Bursaspor maçından sonra Vodafone Arena'nın yakınında gerçekleştirilen terör saldırısıyla ilgili Beşiktaş, Bursaspor, Galatasaray, Fenerbahçe ve Türkiye Futbol Federasyonu açıklama yayınladı.


Beşiktaş'ın mesajı


"Bursaspor ile oynadığımız maçtan sonra terör yine alçak yüzünü gösterdi.

Maçtan sonra evimiz Vodafone Arena'nın hemen yanında patlamalar yaşandı ve ilk bilgilere göre güvenlik güçlerimizden yaralananlar olduğu açıklandı.

Alçaklıkta sınır tanımayan teröristler, hem taraftarlarımızın hem de konuk takım Bursaspor taraftarının güvenliğini sağlayan kahraman güvenlik güçlerimize saldırdı.

Asla hedeflerine ulaşamayacak olan alçaklara karşı dimdik duracağız. Milletçe el ele vererek, vatanımıza yapılan saldırılara göğüs gereceğiz.

Milletimiz terör belasını da bertaraf edecektir."

Saldırıda yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diler, daha büyük acıların yaşanmamasını temenni ederiz.

Terörü şiddetle ve nefretle lanetliyoruz...

Bursaspor'un mesajı:

Beşiktaş-Bursaspor maçının bitiminde yaklaşık 1 saat sonrasında meydana gelen patlamayla ilgili Bursaspor kulübü bir açıklama yaptı. Bursaspor'un resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Taraftlarımızın çıkışından hemen sonra patlama yaşanmıştır. Tüm taraftarlarımıza geçmiş olsun. araftar gruplarımız ile iletişime geçilmiştir. Taraftarlarımızdan yaralı bulunmamaktadır.Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz." denildi.

Fenerbahçe'nin internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

"Bu akşam oynanan Beşiktaş- Bursaspor karşılaşmasının ardından Vodafone Arena'nın yanında yer alan Çevik Kuvvet aracının bulunduğu bölgeye, bomba yüklü bir araçla bir terör saldırısı düzenlendiğini, ilk belirlemelere göre yaralıların bulunduğunu üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Yaşanan bu hain terör saldırısını lanetleyerek ulusumuza, emniyet güçlerimize, resmi ve sivil güvenlik görevlilerine, stat ve Beşiktaş Kulübü çalışanlarına, taraftarlara ve bölge sakinlerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, her türlü terör eylemini şiddetle kınadığımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz."

Galatasaray Kulübü: "Terörü lanetliyoruz"