Elektrikli otomobil piyasası sanıldığından çok daha hızlı ilerliyor. Hız sorununun üstesinden gelmeye de başlayan bu otomobiller kısa sürelerde benzinli rakipleriyle boy ölçüşmeye başladı. İşte dünyanın şimdilik en hızlı 5 elektrikli otomobili.Chevy Corvette (Modifiye) Eletrikli araçların hız rekoruna sahip bu araya Florida'daki pisstte saatte 186,9 mil hıza ulaştı. Sadece üç ay sonra bu kez 205,6 mile ulaşarak kendi rekorunu kırdı. fiyatı 750 bin dolar.


Rimac Hırvat firması Rimac, Cenevre Motor Şov'da Mart'ta ortaya çıktı. Saatte 355 kilometreye ulaşmayı başaran araç, 2.6 saniyede 100 kilometre hıza ulaşabiliyor.


Mercedes Maybach 6 Bu konsept Ağustos'ta duyuruldu. 738 beygir gücündeki araç henüz sahada test edilmedi. Ancak mercedes aracın saatte 155 mil yaptığını ve 4 saniyede 100 kilometre hıza ulaşabildiğini açkıladı. Yine Mercedes aracın 5 dakikalık şarjla 100 kilometre gidebildiğini belirtiyor.


Renault Trezor Renault'un Supercar konsepti Trezor, bu Eylül'de tanıtıldı. Ulaşabildiği en yüksek hız açıklanmadı ancak 100 kilometreye 4 saniyeden daha kısa bir sürede çıkabiliyor.


NextEV Nio EP9 NextEV'nin elektrikli süper otomobili Nio EP9, saatte 194 MPH'ye ulaşabiliyor. 100 kilometrelik hıza ise 2.7 saniyede ulaşabiliyor.