Kahveden vazgeçemeyen insanları oldukça mutlu edecek ve belki de yeni şeyler öğrenmelerini sağlayacak galerimizle karşınızdayız. Belki de şimdiye kadar hiç farkında olmadığınız kahvenin faydaları.


Dikkat yoğunlaştırıcı etkisi var Kan dolaşımı hızlandırıyor ve sabahları ayılmanızı hızlandırıyor. Ayrıca metabolizmayı az da olsa hızlandırıyor.


Tokluk hissi yaratır Sütlü kahve tercih edenler için vücuda dengeli bir şekilde protein, karbonhidrat ve yağ girdiğinden daha uzun süre tokluk hissi veriyor.


Vücut direncini artırır Vücudun direnç sistemine katkıda bulunuyor. Bağışıklık sistemini güçlendirici ve koruyucu bir etkisi de mevcut.


Hafızayı güçlendirir Hafızayı güçlendirici etkisi de göz ardı edilmez. Alzheimer ve Parkinson hastalığına karşı düzenli tüketimde koruyucu etkisi olabileceğini gösteren araştırmalar da söz konusu.


Bağırsakları rahatlatır Türk kahvesinde bulunan kakulenin gaz giderici etkisi vardır.


Kokusu bile stresi azaltabilir Seul Ulusal Üniversitesi’nden araştırmacıların fareler üzerinde yaptığı bir deneye göre, az uyku nedeniyle strese giren fareler kahve aromasına maruz kaldıklarında, beyinlerinde bu strese bağlı olarak oluşan proteinde de bir değişim yaşanıyor.


Mutluluk kaynağı National Health Institute tarafından yapılan bir araştırmaya göre, günde dört bardak ya da daha çok kahve içenler, hiç içmeyenlere oranla yüzde 10 oranında daha az depresyona giriyor. Bunun sebebinin kahvenin içindeki güvenilir antioksidan olduğu düşünülüyor.