Ücretsiz VPN 'in ne kadar önemli bir ihtiyaç olduğunu anlatmaya gerek yok. Ne var ki doğru ve ucuz VPN'i bulmak, kolay iş değil.Peki en iyi on ücretsiz VPN servisi hangileri? Her VPN sizin ihtiyaçlarınıza cevap veremeyebileceği gibi, bazen çok popüler ücretsiz VPN ' leri tercih etmek de bir hata olabilir. Aslında VPN için en pratik ve sağlam çözüm, ücretli bir VPN servisine abone olmak. Ayda 2-3 dolardan, 15-20 dolara kadar çıkan ücretli VPN servisleri çoğu zaman sorununuzu hızlıca çözecek bir seçenek ancak çoğu kullanıcının ücret ödemekten çekindiği de bir gerçek. Peki en iyi on ücretsiz VPN servisi hangileri?


1- VyprVPN 1- VyprVPN İsviçre merkezli VyprVPN, ücretsiz servisinde bile yüksek hız ve fantastik bir şifreleme imkanı veriyor. Bu sayede gönlünüz rahat şekilde VPN kullanabiliyorsunuz. PC'de, tabletten veya telefondan VPN kullanma imkanına sahipsiniz. Daha fazlasına ihtiyacınız varsa, ücretli versiyonu da emrinize amade.


2- Windscribe 2- Windscribe Hız konusunda ücretli VPN'lerden geri kalmayan Windscribe, ücretsiz kullanıcılarına aylık 10 GB veri limiti sunuyor. Bu sayede hızını yüksek tutmayı başarıyor. Henüz yeni kurulan bir VPN olduğu için dünyanın her köşesinde bir sunucusu bulunmuyor ancak kullanıcılar US, GB, CA, NL, DE ve HK sunucularını kullanabilirler.


3- Tunnel Bear 3- Tunnel Bear Yine hızlı fakat ağır bir veri limiti bulunan TunnelBear, 500 mb web trafiği limiti ile video seyretmek istediğinizde keyfinizi kaçırabilir. Ama e-mail okumak, göndermek gibi amaçlarınız varsa TunnelBear'ın ücretsiz servisi yardımınıza koşacak. Log tutmayan yapısıyla da kendinizi güvende hissedebilirsiniz.4- hide.me 4- hide.me Malezya orijinli VPN servisi 22 ülkede sunucular bulunduruyor. Çok güçlü bir şifreleme sistemine sahip olan hide.me log tutmuyor ve ücretli aboneliğe geçmek istediğinizde bitcoin ile de ödemeye yapabiliyorsunuz. Böylece banka kayıtlarınızdan hangi VPN'i kullandığınızı öğrenmek isteyenleri çok üzebiliyorsunuz. Ücretsiz kullanıcılar aylık 2GB veri kullanım sınırına sahip. Arayüz de son derece başarılı.