CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup konuşması Meclis TV'den yayınlanmadı. Meclis TV, teknik bir aksaklıktan dolayı canlı yayını gerçekleştiremediklerini altyazıyla izleyicilere duyurdu. Kılıçdaroğlu ise, olaya hem Meclis TV'deki durum hem salondaki ses düzeninin bozuk olması nedeniyle büyük tepki gösterdi. Yayının kesilmesinin ardından grup toplantısına katılan bir grup ile polis arasında da arbede çıktı.


TBMM’de grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını, Meclis TV canlı olarak yayınlamadı Meclis TV canlı yayının teknik bir aksaklıktan dolayı gerçekleştirilemediğine ilişkin altyazıdan bir duyuru yayınladı.

Hürriyet'in haberine göre, bir süre sonra ise Kılıçdaroğlu'nun konuşması görüntü olmadan verildi. CHP lideri grup toplantısında ses sistemindeki sorun nedeniyle kürsü yerine grup başkanı koltuğunda konuşma yaptı. Kılıçdaroğlu da konuşmasında Meclis TV'nin yayın yapmamasına ve salondaki ses düzeninin bozuk olmasına sert tepki gösterdi.'Siz geldiniz diye...'

CHP lideri konuşmasında, "Siz geldiniz diye ses düzenini bozdular. Meclis televizyonunu kapattılar kimse görmesin diye. Meclis Başkanı'na sesleniyorum. Sende onur varsa, sende ahlak varsa, bunu yapan adamı çıkarırsın Meclis’e kapının önüne koyarsın" dedi.

Bahçekapılı araya girdi

CHP grup toplantısına, kadın örgütü temsilcileriyle partililer akın etti. CHP'nin grup salonuna sığmayan ziyaretçiler, meclis koridorlarına ve bahçeye taştı. Meclis TV'nin Kılıçdaroğlu'nun grup konuşmasını kesmesinin ardından toplantı çıkışında İzmir Çiğli grubuyla polis arasında arbede çıktı. Gerginliği TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı yatıştırdı.

Çiğli Belediye Başkanına polisler tarafından küfür edildiği iddiasıyla başlayan gerginlikte çevredeki bazı eşyaların kırıldığı görüldü. O sırada koridordan geçmekte olan Bahçekapılı'nın grubu ve polisi yatıştırarak kavgayı sona erdirdi.

11 bin kart tükendi

Meclis İdare Amirliği yetkilileri 11 bin ziyaretçi kartının tamamının tükendiğini, CHP'li vekillerin diğer ziyaretçileri kartsız şekilde Meclise soktuklarını belirttiler.

Meclis TV kesintinin nedenini araştırıyor

Grup toplantısının ardından Sezgin Tanrıkulu, Gürsel Tekin, Aytuğ Atıcı, Nurhayat Atmaca gibi isimler Meclis TV'nin odasına giderek "Yayını neden kestiniz" diye sordular. Yetkilililer ise "Grup salonu çok kalabalıktı. Kesintinin nedenini araştırıyoruz. Size de bilgi veririz" dediler.