Son günlerin en çok tartışılan önergesine bir tepki de Tarkan'dan geldi. Tarkan, cinsel istismarla ilgili düzenlemeye sosyal medya hesabından şu şekilde tepki verdi...Tarkan'dan tepki!
Ünlü sanatçı 'Bu önerge; rızasının, özgür iradesinin olamayacağı yaştaki çocuklarını, böylesi bir çıkmazın ve acının müebbedine mahkûm eden 'ana babaların yargılanma önergesi' olmalıdır' açıklamasını yaptı.


İşte Tarkan'ın açıklaması;
Türkiye'nin gündemine yerleşen 'cinsel istismarla ilgili düzenleme' konusu, uyanmak isteyip de bir türlü uyanamadığım bir kabus gibi beni de çok sarsmakta, üzmekte.


Bir daha gözden geçirmelerini temenni ediyorum
Günlerdir bu konuyla ilgili kendime gelmekte zorlanıyor ve vicdanımın çığlıklarını susturamıyorum. Bu kanun teklifiyle ilgili karar verecek olan kişilerin, kalplerine ve vicdanlarının sesine kulak vererek bu konuyu bir daha gözden geçirmelerini temenni ediyorum.


''Ana-babaların yargılanma önergesi' olmalıdır
Bana göre zaten cebir, tehdit ve hile olmaksızın cinsel istismarın olamayacağı açıkken daha ilk cümlesinde kendisiyle çelişen bu kanun teklifi iptal edilmelidir. Konuyla ilgili yeni bir önerge gündeme gelmelidir. Bu önerge; rızasının, özgür iradesinin olamayacağı yaştaki çocuklarını, böylesi bir çıkmazın ve acının müebbedine mahkûm eden 'ana babaların yargılanma önergesi' olmalıdır.Cinsel istismarın asıl suçluları onlardır
Çocuklarının ellerinden safiyetlerini, hayallerini ve ümitlerini çalanların yargılanacağı bir önerge. Çünkü cinsel istismarın asıl suçluları onlardır. Çünkü onlar çocuklarının tüm insani bireysel haklarını yok sayıp küçük yaşta evlenmesine göz yumanlardır.