Karlı havalarda güneş ışınlarından nasıl korunmalı?

Yapılan bilimsel çalışmalarla cilt kanserinin %90’ının UV ışınlarından kaynaklandığı ispatlanmıştır. UV gün ağardığı andan itibaren maruz kaldığımız bir güneş ışını çeşididir. UVA ve UVB vücudumuzda D vitamini sentezi gibi önemli olaylarda rol alırken aynı zamanda kendimizi korumazsak deri kanserine de sebep olabilir.Limon suyu içmek için 10 sebep!

Limonlu su neye iyi gelir, limonlu suyun faydaları, limonlu su içmeniz için 10 neden!


İstanbul uçaklarını Ankara indirdi

Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarında uçakların yaklaşma sistemlerinde sıkıntı ortaya çıkınca uçakların indirilmesi için Ankara’da bulunan Türkiye Hava Trafik Kontrolü Merkezi devreye girdi.

Yüze uygun saç modeli nasıl belirlenir?

Saçlar, fiziksel görünümün en önemli unsurlarından biridir. Bakımlı saçlara sahip olmak, kusursuz bir görünüme ulaşmak için tek başına yeterli değildir. Bu nedenle, saçların sadece bakımlı ya da güzel olması değil, yüze uygunluğuna da dikkat etmek gerekir. Çünkü yüz şeklinize uyan bir saç, sizi bir anda daha dikkat çekici hale getirebilir.İnanılmaz evler görenleri şaşırtıyor!

Dünyanın farklı ülkelerinde birbirinden ilginç ev tasarımlarına imza atılıyor. Kimi büyük bir piyano, kimi güneşe göre şekil alıyor, kimiyse korkunç bir timsahı andırıyor. İşte zingat'ın derlediği dünyadan benzersiz ev tasarımları!

Karlı havalarda kar körlüğüne dikkat!

Uzmanlar kar körlüğüne karşı uyarıyor. Güneşten gelen ultraviyole ışınlarının karlı ve buzlu zeminlerden yansıyarak göze zarar verdiğine dikkat çeken Op. Dr. Ebru Toprak Ün “Güneş gözlüğü ya da koruyucu gözlük kullanmadan uzun süre karlı ve buzlu zeminlere bakmak korneada güneş yanığı oluşturarak kar körlüğüne sebep olabiliyor. Bu nedenle göz sağlığını tehlikeye atmamak için kış mevsiminde de güneş gözlüğü kullanmaya özen gösterilmeli” tavsiyesinde bulunuyor.

Hangi diyet daha sağlıklı?

İşlenmiş gıdalarda uzaklaşmak için taş devri diyetine geri dönmeye çalışmak mantıklı mı?

Gece terlemeleri varsa dikkat!

Eskilerin 'amansız hastalık' olarak nitelendirdiği veremin, günümüzde hala geçerliliğini koruduğunu belirten Göğüs Hastalıkları Bölümü Prof. Dr. Serhat Fındık, büyük ölçüde çaresi bulunmuş olsa bile hala ölüme götürebilme riski bulunduğunu söyledi.

Karın gribi yayılıyor

Kadın Doğum Uzmanı Doç. Dr. Gökalp Öner, karın gribi olarak bilinen ’Norovirüs’ konusunda 'İngiltere’de yaklaşık 1 milyon insanı etkiledi ve şimdi tüm Avrupa’ya yayılıyor' açıklamalarında bulundu.

Çocuklarda bademcik ameliyatı gerektiren 6 durum

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Ahmet Erdem Kılavuz bademcik ameliyatı gerektiren 6 durumu anlattı. Bir yıl içinde 7 kere şişen bademcik alınmalı!

Tuz, biber ve limon İle çözebileceğiniz 9 sağlık problemi

Kış mevsiminin etkisinin arttığı ve bağışıklık sistemimizin zayıflamaya başladığı şu günlerde, size hastalıklarla doğal yollarla savaşmanın tüyolarını veriyoruz.

Güneş'ten 570 milyar kat parlak 'süpernova'

Bilim insanları, Samanyolu Galaksisi’ndeki tüm gökcisimlerini gölgede bırakan bir süpernovayı (büyük bir yıldızın şiddetle patlamasını) tespit etti. İnfilakın Güneş’ten 570 milyar kat daha fazla ışık saçtığı belirlendi.

 Anne adaylarının korkulu rüyası tarihe mi karışıyor?

Anne adayının kanından yapılan prenatal test ile sadece birkaç tüp kan vererek bebeğin genetik durumunu öğrenmek artık mümkün…

Güneş battığında İPhone'lar değişecek

Apple'ın yeni sürümü iOS 9.3'te, kullanıcıların gece rahat uyumalarını sağlayan 'Gece Mesaisi' özelliği de bulunuyor. Yakında gün battığı anda telefon ekranınızın renk yoğunluğu değişecek ve gözünüze daha sıcak renkler sunulacak.

Boyun ve gerdan bakımı nasıl olmalı?

Hassas ve ince deri yapısına sahip olan boynumuzu kat kat kırışıklıklardan korumak için neler yapmamız gerekir? Sadece dik durarak boyun kırışıklığını engellemek mümkün mü? Gerdan sarkması yavaşlatılabilir mi?

DİĞER "gunes sistemi modeli" LİNKLERi

Güneş sistemi Güneşin ve onun etrafında belirli yörüngelerde hareket eden

Güneş sistemi modeli oluşturularak bu model üzerinde gezegenlerin genel

Güneş Sistemi Modeli. Danışman Öğretmen Ömer Acay Çavdır ilköğretim okulu

güneş sistemi maketi yapımı - Dailymotion video

Güneş Sistemi Modeli

GÜNEŞ SİSTEMİ [solar system] Keçiören Orhan Gazi ilkokulu ...

Jules Vernenin Güneş Sistemi Modeli

Günes Sistemi Modeli (Hareketli

30 Ara 2012 ... Güneşi yapmak için sarı oyun hamurunu yuvarla tepesine dik dik şeyler şekil ver.

18 Mar 2013 ... Ayın evrelerini simgeleyen maketimiz, Klasik güneş sistemi ... Güneş Sistemi