9 Mart Güneş tutulmasının etkileri
9 Mart’ta Balık burcunda tam Güneş Tutulması meydana gelecek. Peki bu tutulma burçları nasıl etkileyecek? Uzman Astrolog Niobe Aslı Temel açıklıyor!

Sağlık Bakanlığı'nda yeni takip sistemi
Sağlık Bakanlığı ürün takip sistemini hayata geçiriyor. Tıbbi cihazlar ile kozmetik ürünler için yeni kayıt ve takip projesi Ürün Takip Sistemi, mart ayında hizmete girecek.

Dünyanın en büyüğü o
Fas'ta, dünyanın en büyük yenilenebilir enerji projesi olan, Nur Enerji Projesi’nin ilk ayağı 'Nur 1' adlı güneş enerjisi santrali, Fas Kralı 6. Muhammed el sadis bin el Hasan'ın katıldığı törenle açıldı.

Karlı havalarda güneş ışınlarından nasıl korunmalı?
Yapılan bilimsel çalışmalarla cilt kanserinin %90’ının UV ışınlarından kaynaklandığı ispatlanmıştır. UV gün ağardığı andan itibaren maruz kaldığımız bir güneş ışını çeşididir. UVA ve UVB vücudumuzda D vitamini sentezi gibi önemli olaylarda rol alırken aynı zamanda kendimizi korumazsak deri kanserine de sebep olabilir.

Limon suyu içmek için 10 sebep!
Limonlu su neye iyi gelir, limonlu suyun faydaları, limonlu su içmeniz için 10 neden!

İstanbul uçaklarını Ankara indirdi
Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarında uçakların yaklaşma sistemlerinde sıkıntı ortaya çıkınca uçakların indirilmesi için Ankara’da bulunan Türkiye Hava Trafik Kontrolü Merkezi devreye girdi.

Yüze uygun saç modeli nasıl belirlenir?
Saçlar, fiziksel görünümün en önemli unsurlarından biridir. Bakımlı saçlara sahip olmak, kusursuz bir görünüme ulaşmak için tek başına yeterli değildir. Bu nedenle, saçların sadece bakımlı ya da güzel olması değil, yüze uygunluğuna da dikkat etmek gerekir. Çünkü yüz şeklinize uyan bir saç, sizi bir anda daha dikkat çekici hale getirebilir.

İnanılmaz evler görenleri şaşırtıyor!
Dünyanın farklı ülkelerinde birbirinden ilginç ev tasarımlarına imza atılıyor. Kimi büyük bir piyano, kimi güneşe göre şekil alıyor, kimiyse korkunç bir timsahı andırıyor. İşte zingat'ın derlediği dünyadan benzersiz ev tasarımları!

Karlı havalarda kar körlüğüne dikkat!
Uzmanlar kar körlüğüne karşı uyarıyor. Güneşten gelen ultraviyole ışınlarının karlı ve buzlu zeminlerden yansıyarak göze zarar verdiğine dikkat çeken Op. Dr. Ebru Toprak Ün “Güneş gözlüğü ya da koruyucu gözlük kullanmadan uzun süre karlı ve buzlu zeminlere bakmak korneada güneş yanığı oluşturarak kar körlüğüne sebep olabiliyor. Bu nedenle göz sağlığını tehlikeye atmamak için kış mevsiminde de güneş gözlüğü kullanmaya özen gösterilmeli” tavsiyesinde bulunuyor.

Hangi diyet daha sağlıklı?
İşlenmiş gıdalarda uzaklaşmak için taş devri diyetine geri dönmeye çalışmak mantıklı mı?

Gece terlemeleri varsa dikkat!
Eskilerin 'amansız hastalık' olarak nitelendirdiği veremin, günümüzde hala geçerliliğini koruduğunu belirten Göğüs Hastalıkları Bölümü Prof. Dr. Serhat Fındık, büyük ölçüde çaresi bulunmuş olsa bile hala ölüme götürebilme riski bulunduğunu söyledi.

Karın gribi yayılıyor
Kadın Doğum Uzmanı Doç. Dr. Gökalp Öner, karın gribi olarak bilinen ’Norovirüs’ konusunda 'İngiltere’de yaklaşık 1 milyon insanı etkiledi ve şimdi tüm Avrupa’ya yayılıyor' açıklamalarında bulundu.

Çocuklarda bademcik ameliyatı gerektiren 6 durum
Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Ahmet Erdem Kılavuz bademcik ameliyatı gerektiren 6 durumu anlattı. Bir yıl içinde 7 kere şişen bademcik alınmalı!

Tuz, biber ve limon İle çözebileceğiniz 9 sağlık problemi
Kış mevsiminin etkisinin arttığı ve bağışıklık sistemimizin zayıflamaya başladığı şu günlerde, size hastalıklarla doğal yollarla savaşmanın tüyolarını veriyoruz.

Güneş'ten 570 milyar kat parlak 'süpernova'
Bilim insanları, Samanyolu Galaksisi’ndeki tüm gökcisimlerini gölgede bırakan bir süpernovayı (büyük bir yıldızın şiddetle patlamasını) tespit etti. İnfilakın Güneş’ten 570 milyar kat daha fazla ışık saçtığı belirlendi.

Anne adaylarının korkulu rüyası tarihe mi karışıyor?
Anne adayının kanından yapılan prenatal test ile sadece birkaç tüp kan vererek bebeğin genetik durumunu öğrenmek artık mümkün…

Güneş battığında İPhone'lar değişecek
Apple'ın yeni sürümü iOS 9.3'te, kullanıcıların gece rahat uyumalarını sağlayan 'Gece Mesaisi' özelliği de bulunuyor. Yakında gün battığı anda telefon ekranınızın renk yoğunluğu değişecek ve gözünüze daha sıcak renkler sunulacak.

Boyun ve gerdan bakımı nasıl olmalı?
Hassas ve ince deri yapısına sahip olan boynumuzu kat kat kırışıklıklardan korumak için neler yapmamız gerekir? Sadece dik durarak boyun kırışıklığını engellemek mümkün mü? Gerdan sarkması yavaşlatılabilir mi?

MHP: Zinhar kabul etmeyeceğiz
Merakla beklenen, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki görüşme sona erdi. 1 saat 40 dakika süren görüşme sonrasında MHP'li Oktay Öztürk açıklama yaptı.

Metin Akpınar: Başkanlık tartışılıyorsa özyönetim de tartışılabilir
Sinema ve tiyatro sanatçısı Akpınar, 'Bu ülkede başkanlık sistemi önerilip tartışılabiliyorsa özerklik sistemi de önerilip ve tartışılabilmeli. Ama baştan ilan etmek yanlış' dedi.

Tarçın hem ısıtıyor, hem zayıflatıyor
Beslenme ve Diyet Uzmanı Buse Telli, kış aylarında vücut ısısının artmasına yardımcı olduğu için tarçın tüketilmesini önerdi. Telli, tarçının metabolizmayı hızlandırarak, yağ yakmayı sağladığını ve kilo artışını da engellediğini söyledi.

-