Öz annesi 13 yaşında erkeklere pazarladı, 18 yaşında uyuşturucudan öldü!
Adana'da 13 yaşındayken öz annesi tarafından erkeklere pazarlanan Güneş Yüksel, 18 yaşında yüksek dozda uyuşturucudan öldü. Ailesi cenazesini kabul etmedi. Güneş, kimsesizler mezarlığına defnedilecek.

Güneş lekelerine çözümler
Yazın artış gösteren güneş lekelerine dikkat çeken Dr. Bülent Bağcı uyarılarda bulundu.

Güneş varis yapar mı?
Toplardamar hastalığı olan varis, hem ağrı ve şişme gibi sorunlara neden oluyor hem de estetik açıdan rahatsız ediyor. Peki güneş varis oluşumunu etkiler mi, varisin kesin tedavisi mümkün mü? Bu soruların cevabını Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur verdi.

''Erdoğan'a FARC modelini önerdim, mücadele ömür boyu sürmez görüşmek lazım''
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Doğu ve Güneydoğu'daki kanat önderlerine verdiği iftar yemeğine katılan Devlet eski Bakanı Salim Ensarioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, PKK ile mücadelede Kolombiya'daki FARC modelini önerdiğini belirterek, 'Bir taraftan mücadele sürerken, diğer yandan görüşmelerin yapılması gerektiğini, mücadelenin ömür boyu süremeyeceğini söyledim' dedi.

Güneş yanıkları ve lekelerinden korunma yöntemleri
Yaz aylarında güneşten korunmanın cilt sağlığı için önemli olduğunu belirten Amerikan Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Erkan Koyuncu; “Güneşe maruz kalmak ciltteki pigment üreten hücreleri uyarır, melazmanın oluşmasına ve tekrarlamasına neden olur. Yaşlılık lekesi olarak bilinen lentigolar ise güneşe maruziyetin en fazla olduğu alın, yanaklar, burun, dekolte ve el üstlerinde daha fazla görülürler,” dedi.

Detaylar belli oldu, işte kıdem tazminatında Türk modeli
Hükümetin 'sıfır mağduriyet' sözü verdiği kıdem tazminatı modeli şekillendi. Sosyal tarafların da görüşleri dikkate alınarak son şekli verilecek çalışmayla bugün yüzde 8-10'larda olan kıdem alanların oranının yüzde 100'e çıkarılması hedefleniyor. İşte 15 başlıkta kıdemde Türk modeli...

Güneş enerjisiyle çalışan uçak okyanusu aştı
Hiç yakıt kullanmadan sadece güneş enerjisiyle çalışan Solar Impulse isimli uçak yaklaşık 70 saatlik uçuşun ardından İspanya'nın Seville kentine indi.

Güneş, üzüm bağlarını vurdu
Son günlerde yurt genelinde gözlenen yüksek sıcaklık, Manisa'daki üzüm bağlarını yaktı.

Uluslararası ödeme sistemi Paypal'dan şok Türkiye kararı
Sırada özellikle internetten alışveriş yapanları ilgilendiren bir haber var. İnternet üzerinden güvenli alışveriş yapılmasını sağlayan ödeme sistemi Paypal, Türkiye'deki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

Galatasaray, Şenol Güneş'ten haber bekliyor
Orta sahaya sağlam bir takviye yapmak konusunda ısrarcı olan Galatasaray, Tolgay Arslan için bastırıyor. Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş’in kararının da, yıldız oyuncunun transferinde kilit rol oynaması bekleniyor.

Bu ülkelerde güneş 24 saat batmıyor
Kuzey Kutup dairesinin kuzeyinde toprakları bulunan ülkelerde gece yarısı güneşi dönemi başladı. Hava koşullarının uygun olduğu günlerde bu bölgelerde bulunanlar 24 saat gökyüzünde görünen güneşin keyfini çıkartmaya başladılar.

Portekiz, 4 gün boyunca sadece yenilenebilir enerji kullandı
Yenilenebilir enerjiye geçiş konusunda en umut verici gelişme Portekiz'de yaşandı. Büyük test için fosil yakıt santralleri ve nükleer santraller devre dışı bırakıldı, tam 107 saat boyunca ülkenin bütün elektriği güneş, su ve rüzgardan sağlandı

Şenol Güneş: 'Fenerbahçe de iyi takım ama...'
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in şampiyonluğun ardından ilk açıklaması, 'şampiyonluğu hak ettik' oldu.

Demirören: Süper Lig'de hakem sistemi değişiyor
Türkiye Futbol Federasyonu Yıldırım Demirören, büyük ihtimalle 6 hakemden, eskisi gibi 3 hakemli sisteme geçeceklerini söyledi.

Yargı sistemi değişiyor!
İstinaf mahkemeleri 20 Temmuz’da 7 ilde faaliyete geçiyor. Sayıları önümüzdeki yıllarda 15’e çıkacak istinafların devreye girmesiyle iş yükü azalan Yargıtay ve Danıştay’ın rolü içtihat kararları vermekle sınırlı olacak. Değişim, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Türkiye Başsavcılığı’na dönüştürülmesiyle sürecek.

Bakan Işık: 'Başkanlık sistemine 2007'de geçildi'
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 'Aslında başkanlık sistemine 2007'de geçildi' dedi.

Almanya ve Fransa'dan Türkiye'ye özel vize sistemi
Almanya ve Fransa'nın, Ankara'nın vize muafiyeti için talep edilen şartları yerine getirmesi halinde Türk vatandaşlarına tanınacak olan vize serbestisine yeni şartlar getirmek istediği iddia edildi.

Malkoç: Başkanlık sistemi demeyelim. Cumhurbaşkanlığı sistemi
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, 'Bir topluluğa girip 'başkan' deyince 20 kişi varsa, 15'i bakıyor. Kimi berberler odası, kimi lokantacılar odası, kimi sınıf başkanı. O açıdan buna 'başkanlık sistemi' demeyelim. 'Cumhurbaşkanlığı sistemi' Türkiye'ye özgü bir modelle inşallah yapılacak.' dedi.

Başbakan Davutoğlu: Hedefimiz başkanlık sistemidir
Başbakan Davutoğlu Katar ziyareti öncesi havalimanında açıklamalarda bulundu.

İşte yeni yıllık izin sistemi
Yıllık izin düzenlemesi Meclisten geçti. Yeni düzenlemeyle çalışanlar bir bölümü 10 günden az olmamak ve anlaşmak kaydıyla izin süresini istediği kadar bölebilecek.

Kırmızı etin fiyatlandırma sistemi değişiyor
Avrupa’da marketlerde uygulanan kırmızı etin fiyatlandırma sistemi için Tarım Bakanlığı hazırlanıyor. Marketten ya da kasaptan alınan etin yaşına, yağına ve kalitesine göre farklı derece notu olacak.

-