Reina saldırganı yakalandı

Yılbaşı gecesi Reina'ya saldıran terörist Abdulkadir Masharipov İstanbul Esenyurt'ta düzenlenen bir operasyonda oğlu ile birlikte yakalandı. Masharipov, 31 Aralık gecesi yeni yıla girdikten birkaç saat sonra elinde silahla Reina'ya girmiş, onlarca kişinin canını aldıktan sonra kayıplara karışmıştı. 17 gündür Türkiye'nin her yerinde aranan terörist, polis ekiplerinin yaptığı operasyonla ele geçirildi.Onlar da bir zamanlar gençti

Politikacı denildiğinde akla genelde yaşlıca saçları ağarmış ya da dökülmüş hayatın yorgunluğu gözlerinden okunan yüzler aklımıza gelir. Ancak unutmayalım politikacılar da bir zamanlar gençtiler...


Mevlüt Mert Altıntaş’ın kız kardeşi ve annesi gözaltına alındı

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin ardından Aydın'da saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş’ın kız kardeşi ve annesi gözaltına alındı.

Suikastçinin kimliğini açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'u öldüren suikastçinin kimliğini açıkladı. Soylu, saldırganın çevik kuvvette görevli polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş olduğunu duyurdu.İşte Rus Büyükelçisi'ni vuran suikastçi

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a Ankara'da silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı, büyükelçinin bir sanat sergisine katılımı sırasında gerçekleşti. Anadolu Ajansı saldırganın düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Büyükelçi, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Rus Büyükelçisi Ankara'da silahlı saldırıya uğradı

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a Ankara'da silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı, büyükelçinin bir sanat sergisine katılımı sırasında gerçekleşti. Rus Dışişleri Sözcüsü, Elçi'nin hayatını kaybettiğini bildirdi. Anadolu Ajansı saldırganın düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Kayseri'deki patlamadan ilk kareler

Kayseri'de Erciyes Üniversitesi kampüsünde bugün saat 08.45'de bir halk otobüsünde patlama meydana geldi.TSK'dan yapılan açıklamaya göre 14 asker şehit oldu, 48 asker yaralandı. TSK, yaralıların içinde sivillerin de olabileceği bilgisini paylaştı.

Kayseri'de patlama!

Kayseri'de Erciyes Üniversitesinin ana girişinin yakınında, bugün saat 08.45'de içinde çarşı iznine çıkan sivil kıyafetli askerlerin de bulunduğu halk otobüsü geçerken, bomba yüklü araç patlatıldı. Patlamada yaralananlar hastaneye kaldırıldı. TSK, 14 askerin şehit olduğunu, 48 askerin yaralandığını açıkladı, yaralıların içinde sivillerin de olabileceği belirtildi.

Özel öğrenci yurtlarında yeni dönem

Eğitim alanında önemli düzenlemeleri içeren Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) Teşkilat ve Görevlerine İlişkin Kanun'un Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından hazırlıklarına hız verilen yönetmelikle, ruhsatını MEB'den almamış işletmelerin öğrenci barındırmasına izin verilmeyecek.

Patlamadan saatler önce ailesine bu fotoğrafı gönderdi

İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırısından yaralı kurtulan polis memuru Mehmet Kılıçoğlu’nun patlamadan saatler önce ailesine gönderdiği fotoğraf, yürek burktu.

Bir gün süreyle yas ilan edildi

İstanbul'daki terör saldırısı nedeniyle bir gün süreyle milli yas ilan edildi. Ülkede bütün bayraklar yarıya çekilecek

İçişleri Bakanı Soylu şehit ve yaralı sayısını açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'daki terör saldırılarına ilişkin, 'Bu iki patlamada milletimize üzülerek ve içimiz yanarak belirtiyoruz ki şu anda Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmiş 37'si polis 44 şehidimiz var.' dedi. Tespit edilen 155 yaralı olduğunu belirten Soylu, 'Yaralılarımızın bir kısmı taburcu edildi ve yaralılarımızın 23'ünün 17'si şu anda ameliyatta, 6'sı ise yoğun bakımda.' ifadesini kullandı.

Beşiktaş, Bursaspor, Galatasaray, Fenerbahçe ve Türkiye Futbol Federasyonu kınadı

Beşiktaş-Bursaspor maçından sonra Vodafone Arena'nın yakınında gerçekleştirilen terör saldırısıyla ilgili Beşiktaş, Bursaspor, Galatasaray, Fenerbahçe ve Türkiye Futbol Federasyonu açıklama yayınladı.

İsmet Sezgin vefat etti

Eski Meclis Başkanı ve bakanlardan İsmet Sezgin, tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde vefat etti. Sezgin, 88 yaşındaydı.

Kılıçdaroğlu, FETÖ'den gözaltına alınan danışmanıyla ilgili konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ soruşturması kapsamında danışmanı Fatih Gürsul'un gözaltına alınmasına ilgili konuştu. CHP lideri, 'Kendisinin herhangi bir suçu var mıdır yok mudur, o konuyu bilmiyoruz. Tabi eğer adil bir yargılanma olursa zaten bizim açımızdan bir sorun yok.' dedi.

DİĞER "gundem" LİNKLERi