Kara ve Deniz Kuvvetleri'nde 820 personel ordudan atıldı
Milli Savunma Bakanlığı, FETÖ soruşturması kapsamında Kara ve Deniz Kuvvetleri'nde 648'i tutuklu 820 personelin ordudan ihraç edildiğini açıkladı.

Saçından tutup ölüme sürükledi
Antalya’nın Muratpaşa İlçesi’nde, 19 yaşındaki Yavuzhan Gebeloğlu, tartıştığı eşi 20 yaşındaki Gizem Şolpal’ı saçında sürükleyerek zorla bindirdiği otomobili yaklaşık 50 metre yükseklikteki falezlerden denize sürdü. Denize ulaşmadan kayalıklara düşen araçtaki ikili, feci şekilde can verdi.

Deniz Baykal: ''Darbecileri kim besledi?''
CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 'Biz şimdi mücadele ediyoruz, yapacak bir şey yok' diyorlar. Buraya nasıl geldi, kim getirdi? Şimdi darbe diye tarikat siyaset girişimi ülkenin önüne geldi. Bunları kim besledi kardeşim?' dedi.

26 yaşında iki çocuk annesiydi,eşi tarafından vahşice öldürüldü
​Muğla’da, tartıştığı eşi, 27 yaşındaki Gökhan Günay tarafından feci şekilde dövülen iki çocuk annesi 26 yaşındaki Gizem Günay, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede doktorların müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

Şok mangaları yüzünden bu hale geldi
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu subayların baskısı ve işkencesi nedeniyle Kara Harp Okulu'nu 4. sınıfta bırakan 25 yaşındaki Merve Nayır, en büyük hayali olan askerlik mesleğinden ayrılmaya zorlayanlarla yargı önünde hesaplaşmak istiyor.

Askeri okuldan iftirayla atıldı, avukat oldu!
Kara Harp Okulunda ilk iki sınıfı takdirnameyle tamamlamasına rağmen Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) bağlı askerlerin iftiralarıyla 3. sınıftan atılan Asuman Korkmaz, alay disiplin kuruluna çıkarılmadan bir ay içerisinde sürekli yüksek cezalar verilerek direkt yüksek disiplin kuruluna çıkarıldığını belirterek, 'Orada ilişiğim kesildi. Atıldığım zaman, benimle uğraşan ve bana 'ben istersem buradan atılırsın' diyen komutan, bugün gördük ki tutuklananlar arasındaki komutanlardan' dedi.

Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Başpehlivan Recep Kara oldu
Edirne'de düzenlenen tarihi 655. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde finalde rakibi Mehmet Yeşil Yeşil'i yenen Recep Kara, Başpehlivan oldu.

Otizmli bir çocuk annesinin çığlığı: ''Oğlumla bizi ayırmayın''
''İki ayrı bedeniz ama aslında tek kişiyiz. Oğlumla bizi ayırmayın.'' Bu çağrı 63 yaşındaki bir anneye ait. Gevher Kara, otizmli oğluyla beraber huzurevinde kalmak istedi ancak yasalar buna izin vermedi. O da sesini duyurabilmek için imza kampanyası başlattı. Kampanyaya destek çığ gibi büyüyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan da aileye destek geldi.

IŞİD gitti, kara çarşaf ve peçe çıktı
Suriye'nin Menbiç kentinde terör örgütü IŞİD'e yönelik operasyon sürüyor. Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, kentin Türkiye sınırına uzanan son karayolu bağlantısının SDG tarafından kesildiğini duyurdu. Öte yandan çevre köyler de IŞİD'den geri alınıyor. Böylece bu köylerde örgütün kadınlar üzerindeki kara çarşaf giyme zorunluluğu da ortadan kalkıyor.

Boşanma davası sürerken eşini öldürüp sevgilisini ağır yaraladı
MANİSA'dan Eskişehir'e gelen 28 yaşındaki Ümit Bulut, boşanma davalarının sürdüğü eşi 20 yaşındaki Gizem Bulut'u evde, sevgilisi 24 yaşındaki Ramazan Aktar'ı da çalıştığı kahvenin önünde tabancayla vurdu. Gizem Bulut olay yerinde öldü, ağır yaralanan Ramazan Aktar hastaneye kaldırıldı. Olayın zanlısı yakalandı.

Uçakların kara kutusu neden turuncudur? İşte cevabı
Egypt Air uçağının düşmesinin ardından yetkililer uçağın kara kutusuna ulaşmaya çalıştı. Peki bu kara kutu nedir, ne işe yarar, nasıl bulunur?

Üniversite öğrencisine, Cumhurbaşkanına hakaretten 4 yıl 8 ay hapis
Uludağ Üniversitesi öğrencisi Gizem Yerik, sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle 'Cumhurbaşkanına hakaret' ve 'PKK propagandası' suçlamasıyla 4 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Soruşturma sürecinde bir süre tutuklanan 23 yaşındaki üniversitelinin cezası Yargıtay'ca onanırsa yeniden hapse girecek.

Oak Adası'nın 221 yıldır çözülemeyen gizemi
Efsanelere konu olan Oak adası, Kanada'nın Nava Scotia Adası yakınlarında küçük bir ada. Söylentilere göre Oak adasında kimsenin tahmin edemediği bir hazine gizli. O hazineyi bulmak isteyenlerin başına gelenler ise oldukça ürkütücü...

Davutoğlu: 'Gerekirse kara gücü göndeririz'
Başbakan Ahmet Davutoğlu, El Cezire'de Suriye, Rusya, İran, Mısır, terör örgütü PKK, sığınmacı sorunu ve Avrupa Birliği’ne ilişkin soruları yanıtladı.

Süpürgecilikten başkanlık koltuğuna
Süpürgeci olarak işe başladığı Bornova Belediyesi'nde Meclis üyeliğine kadar yükselen Erbay Kara, sonunda 3 günlüğüne başkanlık koltuğuna da oturdu. Kara, 450 bin nüfuslu belediyeyi başkanvekili sıfatıyla 3 günlüğüne yönetti

Kara elmas ekiyoruz! Kilosu 1000 euro
Orman Bakanlığı 400 dekarlık trüf ormanı kurmak için harekete geçti. Trüf mantarının kilosu yaklaşık 1000 Euro.

Isparta'da istismarla suçlanan müdür ölü bulundu
Isparta'da iki kadın memurunu taciz ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma açılan 46 yaşındaki Adem Kara, Antalya'da ormanlık alanda başından vurulmuş halde ölü bulundu. Olayı şüpheli bulan polis, cinayet ihtimali üzerinde duruyor.

Şoförler karakutuyla izlenecek
İETT, 'WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler' ile yeni bir projeye imza atıldı. 'Yol Güvenliği ve Şoför Odaklı Sürüş Eğitimi Projesi' ile şoförlere kişiye özel eğitim verilecek. Eğitim sonrası şoförler, bir ay boyunca kara kutudan gelen verilerle izlenecek. Veriler doğrultusunda şoförlerin sürüş haritaları çıkarılarak, iyileştirilmeye açık yönleri belirlenecek ve kişiye özel eğitimlere tabi tutulacak.

5 yaşında laptop'tan feci ölüm
BARTIN’da prize takılı olan laptop kablosunun tutuşmasının ardından odayı kaplayan dumandan zehirlenen 5 yaşındaki Burak Kara yaşamını yitirdi.

17 Aralık savcısı Celal Kara hakkında yakalama kararı
Yargıtay 5. Ceza Dairesi, 17 Aralık soruşturmasını yürüten ve meslekten ihraç edilen Cumhuriyet Savcısı Celal Kara hakkında ''yakalama emri düzenlenmesini'' kararlaştırdı.

NATO gemileri Türkiye ve Yunanistan kara sularında da faaliyet gösterecek
NATO'nun Ege'deki görevine son şekli verildi. NATO gemileri, sığınmacı krizi ile mücadele için artık Türkiye ve Yunanistan kara sularında da faaliyet gösterecek.

-