Kahramanmaraş'ta 5 binden fazla kişi zehirlendi!
​Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 5 binden fazla kişi, yüksek ateş, mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetleriyle hastanelere başvurdu. Serum tedavisi uygulanan vatandaşların büyük bir bölümü taburcu edilirken, sorunun, ilçenin içme suyu şebekesinden kaynaklandığı iddia edildi.

Limon suyunun bilinmeyen faydaları!
Diyetisyen Melis Destereci limon suyunun faydaları hakkında bilgiler verdi.

Medvedev: ''Türk sebze-meyvesine henüz izin vermedik''
Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev Türk sebze arzının yeniden başlaması üzerine henüz herhangi bir karar alınmadığını, konun Ankara ile konuşulacağını belirterek, 'Bu demek değil ki, Rusya hemen koşup her şeyi açtı'

Küçük meyvelerin içinden çıkan büyük sağlık
Birçok meyvenin içerdiği antioksidan, vitamin, mineral ve lif nedeni ile bağışıklık sistemimizi güçlendirdiğini biliyoruz. Son günlerde yapılan bazı araştırmalarda yaban mersini, böğürtlen, kızılcık, ahududu, vişne, çilek gibi flavonoid oranı yüksek meyvelerin sadece bağışıklığa değil, cinsel yaşamdan, alzheimera, kalp hastalığından, kansere, zayıflamadan hafızaya kadar vücutta birçok sistemi onardığını ve koruduğunu görüyoruz.

Hindistan cevizi suyunun mucizevi faydaları
Sağlık için çok yararlı olduğu bilinen hindistan cevizi suyu hamileler için de çok faydalı. İşte hamilelik döneminde kullanılan hindistan cevizi suyunun vücuda 8 faydası...

Yoğurt suyunun faydaları
Diyetisyen Arzu Karabulut, yoğurt suyunun böbrek taşından ve kilo sorunundan kurtardığını vurguladı.

Çamaşır suyundan zehirlenen kızları öldü, gelinleri 5 aydır komada
Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde 5 ay önce çamaşır suyundan zehirlenerek hastanelik olan ailenin kızı hayatını kaybetti, gelinleri ise aylardır komada yaşam mücadelesi veriyor.

Maden suyunun cilde faydaları
Maden suyunun yararlarından faydalanarak cilt bakımı yapabilir ve cildinizin ihtiyacı olan minarelleri cildinize kazandırabilirsiniz.

Kilo vermenizi sağlayacak 16 meyve ve sebze
Her ne kadar Prof. Dr. Canan Karatay her fırsatta meyvedeki şekerin zararına vurgu yapsa da ABD ve İngiltere'deki iki üniversitenin ortak araştırmasına göre, yüksek miktarda flavonoid içeren meyve ve sebzeleri tüketerek zayıflayabilirsiniz.

Yaratıcılıkta sınır tanımayan meyveler
Hayal gücünü zorlayan tasarımcılardan farklı meyve tasarımları..

Limon suyu içmek için 10 sebep!
Limonlu su neye iyi gelir, limonlu suyun faydaları, limonlu su içmeniz için 10 neden!

Şalgam suyunun faydaları
Kolay sindirimin doğal ilacı olmasının yanı sıra aynı zamanda A vitamini deposu.

10 adımda soğuk algınlığından kurtulun
Soğuk algınlığından kurtulamıyor musunuz? On adımda kurtulun!

Portakal suyu yağ yakıyor
Günde bir bardak içildiğinde C vitamini ihtiyacını karşılayan portakal suyu, vücuda alınan gıdaların yağ yakımını da sağlıyor.

Hangi diyet daha sağlıklı?
İşlenmiş gıdalarda uzaklaşmak için taş devri diyetine geri dönmeye çalışmak mantıklı mı?

Kriz çıktı, Obama felaket bölgesi ilan etti
ABD Başkanı Barack Obama, ABD'nin Michigan eyaletinde bir süredir musluklardan kirli suların aktığı Flint kentini “felaket bölgesi” ilan etti.

Tuz, biber ve limon İle çözebileceğiniz 9 sağlık problemi
Kış mevsiminin etkisinin arttığı ve bağışıklık sistemimizin zayıflamaya başladığı şu günlerde, size hastalıklarla doğal yollarla savaşmanın tüyolarını veriyoruz.

Sizi tok tutacak 10 öneri
Beslenme ve diyet uzmanı Taylan Kümeli ile kızı Elif Ezgi Uzmansel'in birlikte yazdıkları Lezzetin İnanılmaz Hafifliği adlı son kitabında bizlere sundukları tariflerle “lezzet ve sağlık aynı yerde barınmaz” düşüncesini yok ediyor.

14. gün! Kayıp çocuklar için barajın suyu kesildi
Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 14 gün önce ortadan kaybolan komşu çocukları 5 yaşındaki Dursun Kağan Taşçı ve 8 yaşındaki Bayram Erol'ı arama çalışmaları sürüyor. Bu sabah bölgedeki Kılıçkaya Barajı’nın kapakları kapatılıp su seviyesi düşürüldükten sonra Kelkit Çayı’nda yeniden arama çalışmaları başladı.

Edirne Belediyesi'nden ilginç soru
Edirne Belediye Başkanlığı, kentin 27 ayrı noktasına kurduğu sandıklarla vatandaşlara, 'İçme Suyu Şebekesi, Kanalizasyon, Yağmur Suyu Toplama Kanalı, Atık Su Arıtma Tesisi projelerini sokaklarımızı bir defa kazarak, hepsini aynı anda mı hayata geçirelim?’ sorusunu sordu.

Duvardaki küf nasıl temizlenir?
Duvardaki rutubet lekesi nasıl çıkar ? - Evdeki küf nasıl temizlenir? - Duvardaki küf lekesi

-