Çamaşır suyundan zehirlenen kızları öldü, gelinleri 5 aydır komada
Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde 5 ay önce çamaşır suyundan zehirlenerek hastanelik olan ailenin kızı hayatını kaybetti, gelinleri ise aylardır komada yaşam mücadelesi veriyor.

Maden suyunun cilde faydaları
Maden suyunun yararlarından faydalanarak cilt bakımı yapabilir ve cildinizin ihtiyacı olan minarelleri cildinize kazandırabilirsiniz.

Kilo vermenizi sağlayacak 16 meyve ve sebze
Her ne kadar Prof. Dr. Canan Karatay her fırsatta meyvedeki şekerin zararına vurgu yapsa da ABD ve İngiltere'deki iki üniversitenin ortak araştırmasına göre, yüksek miktarda flavonoid içeren meyve ve sebzeleri tüketerek zayıflayabilirsiniz.


Yaratıcılıkta sınır tanımayan meyveler
Hayal gücünü zorlayan tasarımcılardan farklı meyve tasarımları..

Limon suyu içmek için 10 sebep!
Limonlu su neye iyi gelir, limonlu suyun faydaları, limonlu su içmeniz için 10 neden!

Şalgam suyunun faydaları
Kolay sindirimin doğal ilacı olmasının yanı sıra aynı zamanda A vitamini deposu.

10 adımda soğuk algınlığından kurtulun
Soğuk algınlığından kurtulamıyor musunuz? On adımda kurtulun!

Portakal suyu yağ yakıyor
Günde bir bardak içildiğinde C vitamini ihtiyacını karşılayan portakal suyu, vücuda alınan gıdaların yağ yakımını da sağlıyor.

Hangi diyet daha sağlıklı?
İşlenmiş gıdalarda uzaklaşmak için taş devri diyetine geri dönmeye çalışmak mantıklı mı?

Kriz çıktı, Obama felaket bölgesi ilan etti
ABD Başkanı Barack Obama, ABD'nin Michigan eyaletinde bir süredir musluklardan kirli suların aktığı Flint kentini “felaket bölgesi” ilan etti.

Tuz, biber ve limon İle çözebileceğiniz 9 sağlık problemi
Kış mevsiminin etkisinin arttığı ve bağışıklık sistemimizin zayıflamaya başladığı şu günlerde, size hastalıklarla doğal yollarla savaşmanın tüyolarını veriyoruz.

Sizi tok tutacak 10 öneri
Beslenme ve diyet uzmanı Taylan Kümeli ile kızı Elif Ezgi Uzmansel'in birlikte yazdıkları Lezzetin İnanılmaz Hafifliği adlı son kitabında bizlere sundukları tariflerle “lezzet ve sağlık aynı yerde barınmaz” düşüncesini yok ediyor.

14. gün! Kayıp çocuklar için barajın suyu kesildi
Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 14 gün önce ortadan kaybolan komşu çocukları 5 yaşındaki Dursun Kağan Taşçı ve 8 yaşındaki Bayram Erol'ı arama çalışmaları sürüyor. Bu sabah bölgedeki Kılıçkaya Barajı’nın kapakları kapatılıp su seviyesi düşürüldükten sonra Kelkit Çayı’nda yeniden arama çalışmaları başladı.

Edirne Belediyesi'nden ilginç soru
Edirne Belediye Başkanlığı, kentin 27 ayrı noktasına kurduğu sandıklarla vatandaşlara, 'İçme Suyu Şebekesi, Kanalizasyon, Yağmur Suyu Toplama Kanalı, Atık Su Arıtma Tesisi projelerini sokaklarımızı bir defa kazarak, hepsini aynı anda mı hayata geçirelim?’ sorusunu sordu.

Duvardaki küf nasıl temizlenir?
Duvardaki rutubet lekesi nasıl çıkar ? - Evdeki küf nasıl temizlenir? - Duvardaki küf lekesi

Kanser riskinizi azaltacak 7 öneri
Kanserin oluşumunda çevresel faktörlerin önemli rol oynağını belirten Hematoloji ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Soley Bayraktar, kanser riskini azaltacak 7 öneriyi açıkladı...

Pazarda yeni dönem! Anında öğrenilebilecek
Türkiye 2016’yı karşılamaya hazırlanırken pazarlarda da pek çok yenilik kendini gösterecek. Sebze ve meyvelerde barkod uygulamasına gidilirken peynirler açık şekilde satılamaycak.

Sağlık dolu yeni yıl için 10 tüyo
Uzman Diyetisyen Şefika Aydın Selçuk, bütün bir yıl boyunca uygulanabilecek olan beslenme planları hakkında önemli bilgiler verdi.

Kıbrıs'ta anlaşılamadı, asrın suyu denize akıyor
Türkiye’den Kuzey Kıbrıs’a boru hatlarıyla götürülen ‘Asrın Suyu’ iki aydır yönetim krizi çözülemediği için denize boşaltılıyor. 600 milyon liralık yatırım gerektiği için bir türlü iki ülkenin anlaşamadığı su yönetimi memurların 13’üncü maaşını da etkiledi.

9 milyon ton sebze meyve çöpe gidiyor
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, hesaplamalara göre, 45,7 milyon ton yaş sebze meyve üretiminin en az 9 milyon tonunun sofraya ulaşmadan çöpe gittiğini bildirdi.

Pirinç suyunun faydaları
Pek çoğumuzun haftada en az birkaç kere tükettiği pirincin suyunun da cildi güzelleştiren doğal bir bakım ürünü olduğunu biliyor muydunuz? İşte pirinç suyunun bilmediğimiz 7 faydası…

-