Karaman'da 10 çocuğa ... suçlanan öğretmene 350 yıl hapis istemi
Karaman'da vakıf ve dernek evlerinde gönüllü kurs verdiği ilkokul ve ortaokulda okuyan 10 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan sınıf öğretmeni 54 yaşındaki Muammer B., hakkında toplam 350 yıl istemiyle Karaman Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

12 öğrencisini ... eden öğretmene 150 yıl hapis cezası
Gaziantep'te, rehber öğretmenlik yaptığı lisedeki 12 kız öğrenciye tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Ali D., yargılandığı davada toplam 150 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Doğu Anadolu'da kar
Doğu Anadolu Bölgesi'nde akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana geldi, birçok ilde hava sıcaklığı sıfırın altında ölçüldü.


Karaman’da öğretmenin 8 çocuğa ... ettiği iddiası infial yarattı
Karaman'da bir ilkokulda sınıf öğretmeni olarak görev yapan M.B.’nin, vakıf ve dernek evlerinde kursa gelen öğrencilere tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanması kentte infiale neden oldu. Öğretmen M.B.’nin, ilkokul ve ortaokulda okuyan 8 öğrenciye tecavüz ettiğinin raporla saptandığı, bu sayının artabileceği ileri sürüldü.

Skandal iddia: İmam hatip lisesi müdürü öğrenciyle...
Konya'da evli ve üç çocuk babası, imam hatip lisesi müdürü 51 yaşındaki A.D.'nin, bu eğitim yılında kaydını başka bir okula alan 19 yaşındaki lise son sınıf öğrencisiyle arasında duygusal ilişkisi olduğu iddia edildi.

Cansel'in intiharına sebep olan öğretmen tutuklandı
Kayseri'de lise öğrencisi 17 yaşındaki Cansel Buse K.'ya cinsel istismarda bulunarak intiharına neden olduğu iddiasıyla tutuklanan matematik öğretmeni Bayram Ö. hakkında hazırlanan iddianame, 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde gönderildi.

Emekli öğretmen ve eşi evlerinde ölü bulundu
Kocaeli'nin Darıca ilçesinde emekli öğretmen ve eşi başlarından vurulmuş halde bulundu.

O müdür tutuklandı
Çanakkale'deki bir lisenin müdürü İ.K., kız öğrencilerini elle taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alındı, sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Bakanlık AA'nın haberini yalanladı
Anadolu Ajansı'nın gündüz saatlerinde geçtiği, Bakan Efkan Ala'nın '18 canlı bomba eylemi önlendi' haberine İçişleri Bakanlığı'ndan yalanlama geldi.

Emekli ol bu olay kapansın
11 öğrenci ve 1 veliye cinsel istismarda bulunmaktan 274.5 yıl hapsi istenen Keçiören İmam Hatip Lisesi Kuran öğretmeni Sefer A.’nın emekli olmasını, okul yönetimi ve sendikanın istediği ortaya çıktı. Öğretmen emekliye ayrıldığında idari soruşturma düşüyor ve olayın üstü idari yönden kapanmış oluyor.

İşte Cansel'in intihar öncesi son görüntüleri
Matematik öğretmeninin tecavüzü sonrası babasının tabancasıyla intihar eden Cansel Buse’nin Kırşehir Kaman’daki ailesi gözyaşları içinde haykırıyor: “Kurtarmak istedikleri imajları batsın, olayı örtbas edip, göz yumdular!”

Müdür yardımcısından öğrenciye: ''Bu bacaklarla otobana çık''
İddiaya göre; Tarsus Cengiz Topel Lisesi'nde geç kalan kız öğrenciye müdür yardımcısı, ''Bu bacaklarla otobana çık'' dedi. Öğrenci ve ailesi savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Liseli Cansel’in okuduğu okuldaki öğretmenden şok sözler
TÜRKİYE’yi sarsan lise öğrencisi Cansel Buse K.’nın intiharıyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı’nca okulun 5 yöneticisi hakkında idari, Kayseri Cumhuriyet Savcılığı’nca da adli soruşturma açıldı. İlişkiye girdiği öğrencisi Cansel’in intiharına neden olduğu iddiasıyla tutuklanan 18 yıllık matematik öğretmeni, 39 yaşındaki Bayram Ö.’nün evli 2 çocuk babası olduğu, bu okulun da üçüncü görev yeri olduğu belirlendi. Okuldaki bir öğretmen ise olayın intihardan önce öğrenildiğini ve okulda soruşturma sürerken Cansel'in hayatına son verdiğini söyledi.

Cansel'in intiharına sebep olduğu iddia edilen öğretmen evli ve çocuklu çıktı
Türkiye'yi üzen lise öğrencisi Cansel Buse K'nin intiharının ardından okul yönetimi gözaltına alındı. İlişkiye girdiği öğrencisi Cansel'in intiharına neden olduğu iddiasıyla tutuklanan 18 yıllık matematik öğretmeni, 39 yaşındaki Bayram Ö.'nün evli 2 çocuk babası olduğu, bu okulun da üçüncü görev yeri olduğu belirlendi.

Cansel'in ölümüne sebep olan o öğretmenle ilgili ilginç detay
Cinsel istismar sonucu Cansel’in intiharına neden olduğu iddiasıyla tutuklanan öğretmen, tacizle mücadele konusunda ders de almış.

Öğrencisini ... eden öğretmene 12.5 yıl hapis
Kayseri'de lise öğrencisi 16 yaşındaki A.H.'yi taciz ettiği suçlamasıyla tutuksuz yargılanan bilgisayar öğretmeni Bedir K., 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Öğretmenin yaptıklarına dayanamadı, intihar etti
KAYSERİ’de pazartesi günü matematik öğretmeni Bayram Ö.’nün cinsel istismarına uğrayan 18 yaşındaki Cansel K., 2 gün sonra hayatına son verdi.

Mardin'de kaçırılan Anadolu Ajansı muhabiri 3 kişi serbest bırakıldı
PKK'lılar tarafından kaçırılan 3 Anadolu Ajansı muhabiri, serbest bırakıldı

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten AA muhabirlerinin kaçırılmasına tepki
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, PKK'nın Anadolu Ajansı (AA) muhabirlerini kaçırmasına tepki gösterdi. Çelik, 'Mardin'de PKK'nın 3 Anadolu Ajansı muhabirini kaçırması alçakça bir eylem. Gazetecileri hedef alarak terörün gerçek yüzünü örtbas etmeye çalışıyorlar' dedi.

PKK'lılar Anadolu Ajansı muhabirlerini kaçırdı
Mardin'in Nusaybin ilçesinde Anadolu Ajansı adına haber takibi yapan 3 gazeteci, PKK'lılar tarafından kaçırıldı.

Üniversitede afiş arbedesi
Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde özel güvenlik görevlilerinin öğrencilerin kantine astıkları afişleri sökmesi nedeniyle arbede yaşandı. Kantine giren çevik kuvvet polisleri öğrencilere biber gazlı müdahalede bulundu.

-