Kumpasla değişen hayatlar... Eski Albay Ömer Faruk Erdoğan artık bir çiftçi
İzmir’deki ‘Askeri Casusluk Davası’, 316’sı Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu 357 sanığın beraatıyla sonuçlandı, ancak geride darmadağın olmuş hayatlar kaldı. 2010’da başlayan soruşturma ve dava sürecinde generallik, amirallik beklerken ordudan atılanlar, kendi isteğiyle ayrılıp çok farklı işlere yönelenler de oldu, kansere yakalanan, ailesi dağılan da...

Bakan Faruk Çelik: ''Artvin'deki olaylardan bilgim yok''
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Antalya'da Expo 2016 Antalya'nın yönetim kurulu toplantısının ardından soru üzerine Artvin'de yaşananlarla ilgili olayların dün gece iletildiğini,ancak takip edemediğini söyledi. Bu yüzden bilmediğini de belirten Faruk Çelik, 'Ama bildiğim bir şey var, tabi o bölge önemli. Artvin coğrafi olarak toprağın kıt olduğu bir coğrafya, madenlerin de zengin olduğu bir ilimiz. Madenlerimiz alınmasın, çıkarılmasın gibi bir yaklaşımı ben doğru bulmam. Orada daha önce yapılan vahşi bir maden çıkarma modeli üzerinde duruluyordu. Bunun olmayacağını Meclis kürsülerinde de dile getirdim. 'Bu olamaz' dedim. Orasının tahribi sözkonusu olamaz' dedi.

Bakandan et fiyatı tepkisi
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, etle ilgili tavan fiyat uygulaması konusunda, 'Bu kararları aldıktan sonra kimsenin keyfi olarak hareket etme hakkı yok. Ya gelip beraber bu kararı almayacaktık ya da aldığımız bu karara uyacağız. Başka yolu yok bu işin. Çocuk oyuncağı değil bu, 78 milyonun hukukunu koruyoruz, hakkını korumak için yola çıkmışız' değerlendirmesinde bulundu.

Et fiyatları yeniden belirlendi
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 'Kırmızı et sektörü temsilcileriyle aldığımız karar gereği karkas yağsız et tavan fiyatının 23,3 lira, yağlı et tavan fiyatının 21,8 lira, kıymanın tavan fiyatının 32 lira, kuşbaşı etin tavan fiyatının ise 34 lira olmasıyla ilgili fikir birliğine vardık' dedi.

Bakan Çelik ekmek ve et zammı sonrasında konuştu
Tarım Bakanı Faruk Çelik, et ve ekmek fiyatlarıyla ilgili konuştu ve her an et ithalatına başlayabileceklerini, gerekli kararın Bakanlar Kurulu’nda imzalandığını belirtti.

Cuma namazı krizi! Kılıçdaroğlu'nun partiden ihracı istendi
Eski YARSAV Başkanı Eminağaoğlu, cuma namazı iznine ilişkin genelgeye destek verdiği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, partiden ihracı istemiyle CHP'ye başvuracağını duyurdu.

Cuma namazı izni ilk günden mahkemelik oldu
Yargıçlar Sendikası eski Başkanı Avukat Ömer Faruk Eminağaoğlu, bugün yürürlüğe giren cuma namazı izninin iptali için Danıştay'a başvurdu.

Cani koca, korkunç cinayeti 4 ay sonra itiraf etti
TOKAT’ta 4 aydır kayıp olarak aranan 1 çocuk annesi 30 yaşındaki Yasemin Doğan’ın, eşi 39 yaşındaki Faruk Doğan tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Suçunu itiraf eden Faruk Doğan’ın verdiği bilgiler doğrultusunda, eşinin kemikleri ormanlık alanda ormanlık alanda sandık içerisinde bulundu.

Bakan Çelik: 'Rusya bizim dost ülkemiz'
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Rusya ile yaşanan uçak düşürme krizinin tarım sektöründe 65 milyon dolarlık bir kayba neden olduğunu açıkladı.

Rusya 3 bin ton tarım ürününü geri gönderdi! Kriz masası oluşturuldu
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik Rusya’dan Türkiye’ye 3 bin ton tarım ürününün geri gönderildiğini açıkladı. 5 gün önce Rusya’nın iade ettiği sebze meyve miktarı 160 tondu.

'Ekmek 1.5 lira olacak' tartışması büyüyor
Vatandaş soruyor: Ekmek fiyatı 1.5 lira mı olacak? Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, “Böyle bir şey söz konusu değil” diyerek tavrını koydu. Fiyatın 1.5 liraya çıkabileceğini ifade eden Ekmek Sanayii İşverenler Sendikası Genel Sekreteri Cihan Kolivar ise “Bakan uncuya vermiyor ki bunun parasını. Bakanın böyle bir şey demeye yetkisi yok” diye konuştu.

Faruk Çelik'in hazırlattığı PKK klibi ortalığı karıştırdı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Faruk Çelik'in PKK ile ilgili hazırladığı tanıtım videosuna AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten tepki geldi.

Cuma günü ''ibadet tatili'' için çalışma yapılacak
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik cuma günleri memura ibadet tatili için çalışma yapılacağını söyledi.

Memurun alacağı zam belli oldu
Memurlarla hükümet arasındaki zam pazarlığı görüşmeleri tamamlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik sürecin anlaşmayla sonuçlandığını açıkladı. 2016 için yüzde 6+5 2017 için yüzde 3+4 zam açıklandı.

Hükümet, memura zam teklifini açıkladı, salon gerildi
Toplu sözleşme görüşmeleri sürüyor. Hükümet memura teklif ettiği zam oranını 4+4 + enflasyon zammı olarak açıkladı. Ardından salonda tartışma ve gerginlik yaşandı.

Bakan Çelik, Öcalan'ın yeğeninin yüzüne bakmadı!
Bakan Faruk Çelik'in Başkanlık Divanı'nda görev alan HDP Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan'la selamlaşması esnasında ilginç bir olay yaşandı.

Maaşını alamadığı için intihar etmek istedi
ÇORUM’da yapımı devam eden hastane inşaatında alacağını tahsil edemediğini iddia eden bir kişi, intihar girişiminde bulundu.

Yürürken cep telefonu şarj edecek bot yaptı
Mersin'in Erdemli İlçesi'ndeki Akdeniz Ortaokulu öğrencisi Furkan Faruk Aslan, bir bot üzerine monte ettiği sistem ile yürüyerek 9 voltluk elektrik üretmeyi başardı.

Faruk Çelik, Davutoğlu’nu yok saydı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, muhalefetin mitingler düzenleyen Erdoğan’a yönelik eleştirisinin yersiz olduğunu ileri sürdü. Çelik, “AK Parti’nin lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır, bizim liderle ilgili bir sorunumuz yok” dedi.

Deniz Seki'den nişanlısına mesaj
Cezaevindeki Deniz Seki, menajeri Özgür Aras aracılığıyla nişanlısı Faruk Salman'a mesaj gönderdi.

1.3 milyon borçlu için kritik açıklama
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 'İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tasarıyı, çarşamba günü TBMM Genel Kurulu'nda ele almayı düşünüyoruz' dedi. Çelik, tasarıda 1.3 milyon Bağ-Kur'lunun prim borçlarının dondurulmasının olduğunu da söyledi.

-