''By Lock'u TÜBİTAK'taki FETÖ'cüler geliştirdi''
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, 'Kamuoyunda bilinen 'By Lock' var. Bu yazılımı TÜBİTAK'ta çalışan FETÖ yapılanmasına mensup kişilerin geliştirdiği yönünde elimizde ciddi veriler var.' dedi.

FETÖ soruşturmasında 16 işadamı tutuklandı
FETÖ soruşturması kapsamında Cumhuriyet Savcılığı'nca tutuklanması istemiyle nöbetçi 1. Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen 65 kişiden 16 kişi tutuklanırken, 27 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 22 kişinin ise sorgusu devam ediyor.

İstanbul'daki 65 işadamına tutuklama talebi!
FETÖ soruşturmasında son dakika gelişmesi...FETÖ'nün iş dünyası yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü'nün de aralarında bulunduğu 65 şüpheli tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Gülen'in en yakınındaki isimden Beyaz Saray'da selfie!
Fethullah Gülen'in iadesini isteyen Türkiye'nin bu talebine henüz net bir yanıt vermeyen ABD, Gülen'e en yakın isimlerden ikisini Beyaz Saray'da ağırladı.

Akıncı 4. Ana Jet Üssü Komutanı ve İstanbul Kuzey Deniz Saha Komutanı tutuklandı
Akıncı 4. Ana Jet Üssü Komutanı Tuğgeneral Hakan Evrim ile İstanbul Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Ömer Faruk Harmancık tutuklandı.

''Nitratlı gübre'' satışı yasaklandı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, nitratlı gübrenin satışını yasakladıklarını belirterek, 'Hiçbir yerde nitratlı gübrenin satışı gerçekleştirilemeyecek.' dedi.

Bakan Faruk Çelik'ten milyonlarca çiftçiye müjde
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, tarımsal desteklemelere enerji giderinin de ekleneceği müjdesini verdi.

Faruk Bildirici'nin eşi Serpil Bildirici son yolculuğuna uğurlandı
Hürriyet Gazetesi Okur Temsilcisi gazeteci Faruk Bildirici’nin eşi 57 yaşındaki Serpil Bildirici gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Kumpasla değişen hayatlar... Eski Albay Ömer Faruk Erdoğan artık bir çiftçi
İzmir’deki ‘Askeri Casusluk Davası’, 316’sı Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu 357 sanığın beraatıyla sonuçlandı, ancak geride darmadağın olmuş hayatlar kaldı. 2010’da başlayan soruşturma ve dava sürecinde generallik, amirallik beklerken ordudan atılanlar, kendi isteğiyle ayrılıp çok farklı işlere yönelenler de oldu, kansere yakalanan, ailesi dağılan da...

Bakan Faruk Çelik: ''Artvin'deki olaylardan bilgim yok''
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Antalya'da Expo 2016 Antalya'nın yönetim kurulu toplantısının ardından soru üzerine Artvin'de yaşananlarla ilgili olayların dün gece iletildiğini,ancak takip edemediğini söyledi. Bu yüzden bilmediğini de belirten Faruk Çelik, 'Ama bildiğim bir şey var, tabi o bölge önemli. Artvin coğrafi olarak toprağın kıt olduğu bir coğrafya, madenlerin de zengin olduğu bir ilimiz. Madenlerimiz alınmasın, çıkarılmasın gibi bir yaklaşımı ben doğru bulmam. Orada daha önce yapılan vahşi bir maden çıkarma modeli üzerinde duruluyordu. Bunun olmayacağını Meclis kürsülerinde de dile getirdim. 'Bu olamaz' dedim. Orasının tahribi sözkonusu olamaz' dedi.

Bakandan et fiyatı tepkisi
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, etle ilgili tavan fiyat uygulaması konusunda, 'Bu kararları aldıktan sonra kimsenin keyfi olarak hareket etme hakkı yok. Ya gelip beraber bu kararı almayacaktık ya da aldığımız bu karara uyacağız. Başka yolu yok bu işin. Çocuk oyuncağı değil bu, 78 milyonun hukukunu koruyoruz, hakkını korumak için yola çıkmışız' değerlendirmesinde bulundu.

Et fiyatları yeniden belirlendi
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 'Kırmızı et sektörü temsilcileriyle aldığımız karar gereği karkas yağsız et tavan fiyatının 23,3 lira, yağlı et tavan fiyatının 21,8 lira, kıymanın tavan fiyatının 32 lira, kuşbaşı etin tavan fiyatının ise 34 lira olmasıyla ilgili fikir birliğine vardık' dedi.

Bakan Çelik ekmek ve et zammı sonrasında konuştu
Tarım Bakanı Faruk Çelik, et ve ekmek fiyatlarıyla ilgili konuştu ve her an et ithalatına başlayabileceklerini, gerekli kararın Bakanlar Kurulu’nda imzalandığını belirtti.

Cuma namazı krizi! Kılıçdaroğlu'nun partiden ihracı istendi
Eski YARSAV Başkanı Eminağaoğlu, cuma namazı iznine ilişkin genelgeye destek verdiği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, partiden ihracı istemiyle CHP'ye başvuracağını duyurdu.

Cuma namazı izni ilk günden mahkemelik oldu
Yargıçlar Sendikası eski Başkanı Avukat Ömer Faruk Eminağaoğlu, bugün yürürlüğe giren cuma namazı izninin iptali için Danıştay'a başvurdu.

Cani koca, korkunç cinayeti 4 ay sonra itiraf etti
TOKAT’ta 4 aydır kayıp olarak aranan 1 çocuk annesi 30 yaşındaki Yasemin Doğan’ın, eşi 39 yaşındaki Faruk Doğan tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Suçunu itiraf eden Faruk Doğan’ın verdiği bilgiler doğrultusunda, eşinin kemikleri ormanlık alanda ormanlık alanda sandık içerisinde bulundu.

Bakan Çelik: 'Rusya bizim dost ülkemiz'
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Rusya ile yaşanan uçak düşürme krizinin tarım sektöründe 65 milyon dolarlık bir kayba neden olduğunu açıkladı.

Rusya 3 bin ton tarım ürününü geri gönderdi! Kriz masası oluşturuldu
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik Rusya’dan Türkiye’ye 3 bin ton tarım ürününün geri gönderildiğini açıkladı. 5 gün önce Rusya’nın iade ettiği sebze meyve miktarı 160 tondu.

'Ekmek 1.5 lira olacak' tartışması büyüyor
Vatandaş soruyor: Ekmek fiyatı 1.5 lira mı olacak? Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, “Böyle bir şey söz konusu değil” diyerek tavrını koydu. Fiyatın 1.5 liraya çıkabileceğini ifade eden Ekmek Sanayii İşverenler Sendikası Genel Sekreteri Cihan Kolivar ise “Bakan uncuya vermiyor ki bunun parasını. Bakanın böyle bir şey demeye yetkisi yok” diye konuştu.

Faruk Çelik'in hazırlattığı PKK klibi ortalığı karıştırdı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Faruk Çelik'in PKK ile ilgili hazırladığı tanıtım videosuna AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten tepki geldi.

Cuma günü ''ibadet tatili'' için çalışma yapılacak
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik cuma günleri memura ibadet tatili için çalışma yapılacağını söyledi.

-