Ankara’daki saldırıda annesinin karnında ölen 6,5 aylık bebek toprağa verildi
ANKARA Kızılay’daki patlamada yaralanan polis memuru 42 yaşındaki Muharrem Bektaş’ın 6,5 aylık hamile eşi 42 yaşındaki Songül Bektaş kaybettiği bebeğinin cenazesi gözyaşları arasında Çorum’un Alaca İlçesi toprağa verildi.

Burcu Kutluk anne oldu
2016 yılında yönetmen Bora Tarhan ile dünyaevine giren Burcu Kutluk anne oldu. Bir kız bebek dünyaya getiren Kultuk güzel haberi sosyal medyadan duyurdu.

Bebeğiniz sürekli ağlıyorsa
Kolik, son yıllarda yenidoğan bebeklerde en sık rastlanan sağlık problemlerinden biri olarak öne çıkıyor. Kesin nedeni tam olarak saptanamayan kolik sebebiyle bebekler, saatlerce ağlayabilirken anne babalar da endişeye kapılabiliyor.

Anne karnındaki 6,5 aylık bebek hayatını kaybetti! Anne yoğun bakımda
Doğacak olan bebeğine alışverişe çıkan Songül Bektaş ağır yaralandı, karnındaki 6,5 aylık bebeğini kaybetti.

Suriyeli anne yeni doğan bebeğini çamurlu suyla yıkamak zorunda kaldı
Makedonya - Yunanistan sınırındaki çadır bölgesinde doğum yapan Suriyeli anne, yeni doğan bebeğini çamurlu su birikintisinde yıkamak zorunda kaldı.

İstanbul'dan kalkan uçakta valizde bebek alarmı
İstanbul'dan Paris'e giden Air France şirketine ait uçakta, valize saklanmış halde bir bebek bulundu.

Talk pudrasına dikkat
Medicana Bahçelievler Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Alper Özkılıç, sıklıkla kullanılan talk pudrası konusunda uyardı. Dr. Özkılıç: 'Asbest-benzeri fiber içersin ya da içermesin kozmetik amaçla kullanılan talk pudrası bir kanserojendir' dedi.

Şok! İkiz bebeklerin babaları farklı çıktı!
Vietnam’da ikiz sahibi çift, bebekleri arasında benzerlik olmadığını fark edince hastaneye giderek DNA testi yaptırdı. Ama sonuç beklediklerinden oldukça farklı çıktı...

Yaşamayacak bebeği doğurmaya teşvik
İngiltere’de Ulusal Sağlık Servisi (NHS)’in bebeklerinin şu veya bu nedenle “ölü doğacağını” ya da çok kısa süre yaşayabileceğini öğrenen hamile kadınlara kürtaj yaptırma ya da fetüsü 9 ay boyunca karınlarında taşıyıp, doğumdan sonra ölen bebeğin organlarını “başka çocuklara yaşama şansı vermeleri için” bağışlama seçeneğini sunacağı açıklandı.

Bebeğini 14 yerinden bıçaklayıp canlı canlı gömen anne yakalandı
Tayland'da bebeğini 14 kez bıçaklayıp sonra da canlıyken gömen 42 yaşındaki kadın yakalandı. Bebek ise yaşıyor, Taylandlılar tarafından adı, ''toprağın oğlu'' koyuldu.

Kan donduran röntgen! Doktorlar şoke oldu
Suriye’nin Halep kentinde dünyaya gelen ve Gaziantep Çocuk Hastanesi’ne getirilen 3 günlük bebeğin nefes borusunun girişinde büyük bir çakıl taşı çıkarıldı.

Türk ailenin bebeğine el koydular
Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da Öztürk çiftinin yeni doğan bebekleri, belediye tarafından ailenin elinden alındı. Olaya tepki gösteren yüzlerce kişi, belediye önünde toplanarak, “Bebeğimizi geri verin” diye slogan attı.

X - Ray cihazından geçirilen kutudan dram çıktı
OSMANİYE Belediyesi’ne gelen Suriyeli bir kadın, binaya girerken elindeki karton kutuyu, X-Ray cihazına bıraktı. Ekranda kutunun içerisinde bebek cesedi olduğunu gören kadın güvenlik görevlisi şoke oldu.

14 yerinden bıçaklanıp, ormana gömülen bebek hayata tutundu
Tayland'ın Khon Kaen şehrinde 14 yerinden bıçaklanıp ormana terk edilen bebek köylüler tarafından bulundu.

Amasya'da 2 çocuk annesi kadın, 3 günlük bebeğini öldürdü
Amasya'da 2 çocuk annesi kadın, 3 günlük kız bebeğini bıçaklayıp öldürerek poşete koydu. Ölen bebeği ev sahipleri bulurken, Rusya'ya kaçmak için bilet alan anneyi ise polisler yakaladı.

Yeni doğan bebek bakımının 10 püf noktası
Yeni anneler için bebeklerinin özellikle ilk günleri endişe ile geçebiliyor. Bunun ön önemli sebebi bakım konusunda yeterli olamama ve bir hata yapma kaygısı. Bu nedenle bebeğindeki en ufak değişimi bile bir hastalık belirtisi olarak yorumlayabilen yeni anneler, bu endişeleri nedeniyle farkında olmadan hatalar da yapabiliyor.

Hamilelikte diş sağlığı bebeği etkileyebilir
Anne adayları için hamilelik dönemi öncesi ağız ve diş sağlığı ayrı bir öneme sahip. Hamilelik döneminde hormonal dengenin değiştiğini söyleyen Diş Hekimi Dr. Fatma Tüylüoğlu, 'Anne adayları hamilelik döneminde hormonal dengenin değişmesiyle diş ve diş eti problemleri yaşamaktadır. Bu durum anne sağlığını bozduğu gibi, düşük ağırlıklı bebek doğum ihtimalini 7 kat artırır' dedi.

Kapının önünde bulduğu bebek torunu çıktı
Gaziantep’te, yasak ilişki sonrası evde dünyaya getirdiği kız çocuğunu sokağa atan genç kız, akşam saatlerinde fenalaşınca gerçek ortaya çıktı. Sokağa bırakılan bebeğin, genç annenin babası tarafından bulunduğu ve her şeyden habersiz olarak hastaneye götürüldüğü anlaşıldı.

Nur Fettahoğlu anne oldu
Ünlü oyuncu Nur Fettahoğlu önceki akşam doğum yaptı. Anne ve bebeğin sağlıklı olduğu öğrenildi.

Hamilelikte alınan D vitamini, çocukları alerjiden koruyor
Hamilelik sırasında D vitamini yüksek olan yiyecekler tüketmek, çocukları alerji riskinden koruyor. Araştırmaya göre süt, yumurta gibi D vitamini içeren yiyecekler çocuklarda alerji oluşmasını ilkokul çağına kadar engelliyor.

Bu çift bebekleriyle dünyayı gezdi
31 yaşındaki hemşire Karen Edwards ve partneri Shaun Bayes, iki aylık bebekleri Esmee ile çıktıkları dünya turunu tamamladı. 10 aydır yolda olan aile, Singapur, Avusturalya, Yeni Zelanda, Endonezya, Malezya, Vietnam, Tayvan ve Hong Kong’u uçtan uca gezdi.

-