FETÖ soruşturmasında tanık olan eski öğretmenden şok ifade
Darbe sonrası başlatılan soruşturmada tanık olarak ifade veren eski bir öğretmen, cemaat okullarında derslere her sabah, aslında 'Recep Tayyip Erdoğan'a bir beddua seansı' olan 'Hacet duası' ile başlandığını ileri sürdü. Tanık eski öğretmen, okullarda denetimlere karşı teneffüs zili sesinin değiştirilerek önlem alındığını da anlattı.

Eski Bank Asya Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Birgili gözaltına alındı
Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin başlattığı soruşturma kapsamında eski Bank Asya Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Birgili, gözaltına alındı.

Eski futbolcular Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz serbest bırakıldı
Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'futbol yapılanmasına' yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski Galatasaraylı futbolcular Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz, hakimlik sorgusunun ardından haklarında yurtdışına çıkış yasağı getirilerek serbest bırakıldı.

AK Partili eski vekil İdris Şahin serbest bırakıldı
FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan Ak Parti 24'üncü dönem milletvekili İdris Şahin savcılık sorgulamasının ardından mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı.

Abdullah Gül'ün eski danışmanına 2 yıl 4 aya kadar hapis istemi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski danışmanı Ahmet Sever'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Mustafa Varank'a hakaret ettiği gerekçesiyle 2 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması istemiyle iddianame hazırlandı.

İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın tutuklandı!
​FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan İstanbul eski Emniyet MüdürüHüseyin Çapkın tutuklandı.

Taraf'ın eski yöneticileri ve Mehmet Baransu Balyoz kumpasından hakim karşısındaydı
Mehmet Baransu, Yasemin Çongar, Ahmet Altan ve Yıldıray Oğur Balyoz davasında kumpas kurdukları iddiasıyla ilk kez hakim karşısına çıktı. Hakkında 75 yıla kadar hapis cezası istenen Baransu, 'O haber, bugün gelse yine yayınlarım' diyerek, 15 Temmuz'daki darbe girişiminde gerçekleşenlerin Balyoz davasındaki iddialarla bire bir aynı olduğunu söyleyerek kendini savundu.

MHP eski milletvekili tutuklandı
Manisa'daki FETÖ/PDY operasyonu kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 12 avukattan 9'u tutuklandı Tutuklananlar arasında eski MHP Manisa Milletvekili Zeynel Balkız da bulunuyor.

Eski AK Parti Çankırı Milletvekili gözaltında
TBMM 24. Dönem AK Parti Çankırı Milletvekili ve Anayasa Komisyon Başkan Vekili Av. İdris Şahin FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

Eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın gözaltına alındı
FETÖ/ PDY'nin valilerle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın gözaltına alındı.

Hakan Uzan'ın eski eşi için kırmızı bülten!
Özlem Uzan, 1 milyon 50 bin Euro tutarındaki gayrinakdi krediyi oluşturan teminat mektuplarından 650 bin Euro'luk bölümünü nakde çevirerek bankayı zarara uğrattığı gerekçesiyle yargılanıyor.

Davutoğlu'nun eski kalem müdürü ve 2 eski büyükelçi tutuklandı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Ahmet Davutoğlu'nun dışişleri bakanlığı döneminde özel kalem müdürü olan ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün dış politika başdanışmanlığını yapan eski büyükelçi Gürcan Balık ile görevden alınan büyükelçiler Ali Fındık ve Tuncay Babalı tutuklandı.

Eski AK Parti İl Başkanı tutuklandı
Kayseri'de, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında iş adamlarına yönelik operasyonda eski AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz tutuklandı.

Eski İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay gözaltına alındı
Askeri casusluk davasının sanığı eski İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay, yargılandığı davada ifade verdikten sonra gece evinde gözaltına alındı. Bilkay'ın daha önce görevli olduğu Sakarya'da da yasa dışı dinlemeler yaptırdığı ortaya çıktı.

Eski futbolcular Arif Erdem ve Uğur Tütüneker hakkında yakalama kararı
FETÖ soruşturması kapsamında eski futbolcular Arif Erdem ve Uğur Tütüneker hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

FETÖ'nün eski emniyet imamı: Meclis'te FETÖ ile bağlantılı milletvekilleri var
Bir dönem Fethullah Gülen'e en yakın isimlerden biri olan Kemalettin Özdemir CNN TÜRK'te Didem Arslan Yılmaz'ın konuğu oldu. Çok konuşulacak bir iddia ortaya attı. Geçmişte örgütün emniyet imamlığını da yapan Özdemir, özellikle AK Parti ve MHP içinde cemaate yakın isimler tanıdığını söyledi. 'Meclis'te FETÖ ile bağlantılı milletvekilleri var' dedi.

AK Partili eski başkan gözaltına alındı, eski vekil aranıyor
Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/ PDY soruşturrması kapsamında 2009- 2014 yılları arasında AK Parti Erzurum İl Başkanlığı yapan Murat Kılıç gözaltına alındı. Aynı soruşturmada AK Parti eski Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak ise aranıyor.

AK Parti eski milletvekili Bıyıklıoğlu tutuklandı
Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyon kapsamında bir süre önce gözaltına alınan ve dün akşam adliyeye sevk edilen AK Parti eski Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Aydın Bıyıklıoğlu ve 7 akademisyen tutuklandı.

İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın eski Özel Kalem Müdürü de FETÖ'den gözaltında
Adana'daki FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan emniyet mensupları arasında, Valilik Özel Kalem Müdürlüğü ya da koruma amirliği görevlerinde bulunan 3'ncü sınıf emniyet müdürü Ayhan Şahin'in de bulunduğu belirtildi. Daha önce Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görev yapan Şahin'in, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın valiliği sırasında da özel kaleminde görev yaptığı belirlendi.

Eski Emniyet Müdürünün evinden Gülen'in yazdığı iddia edilen not çıktı
Tutuklanan eski Bursa İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya'nın evinde, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen tarafından el yazısıyla yazıldığı iddia edilen bir not bulundu.

FETÖ'nün eski ''Ordu İmamı'' TSK'da nasıl gizlendiklerini anlattı
FETÖ'nün 1990'lı yıllarda 'Ordu İmamı' olan Said Alpsoy, TSK içindeki yapılanmayı anlattı. O dönemde yüzlerce astsubayın sorumlusu olduğunu belirten Alpsoy, kendilerini gizlemeleri için TSK mensuplarına kapı önüne koydukları çöpe boş, dolaplarına ise dolu bira şişeleri koymaları, evlerine Atatürk resmi asmaları ve eşlerinin başlarını açmaları talimatı verdiklerini söyledi.

-