Bayramda 2 köprüden ücret alınmaya devam edilecek diğer otoyol ve köprüler ücretsiz
Kurban Bayramı tatili dolayısıyla Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ve köprülerden geçişler ücretsiz olacak. Geçtiğimiz 26 Ağustos'ta açılışı yapılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Osmangazi Köprüsü'nde, bayramda ücret alınmaya devam edilecek.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde ücretli geçişler başladı
İstanbul'un iki yakasını üçüncü kez birleştiren Yavuz Sultan Selim Köprüsü'de saat 00.00 itibariyle ücretli geçişler başladı.

Merkel'den itiraf: Sığınmacı krizini uzun süre görmezden geldik
Almanya Başbakanı Angela Merkel sığınmacılar konusunda özeleştiri yaparak, geçmişte hata yapıldığını kabul etti.

3. Köprü açılışına uçaksavarlı önlem
İSTANBUL Boğazı’nın 3. Köprüsü Yavuz Sultan Köprüsü’nün açılışına saatler kaldı. Saat 16.00’daki açılış töreni öncesi hazırlıklar tamamlandı. Tören alında ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü bugün açılıyor!
Yavuz Sultan Selim Köprüsü 26 Ağustos 2016 Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan köprü için bir sürpriz gelebilir. İstanbul'un 3'üncü köprüsü üzerine dair tüm bilgiler...

3. köprünün geçiş ücreti açıklandı
26 Ağustos'ta hizmete açılacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün geçiş ücretleri belli oldu. Son durumu Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan anlattı. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün geçiş ücretinin otomobiller için 3 dolar+KDV olacağını söyledi.

15 Temmuz'da Boğaziçi Köprüsü'ndeki erler yaşadıklarını anlattı!
15 Temmuz darbe girişiminde Boğaziçi Köprüsü'nde konuşlandırılan erler ve askeri öğrenciler yaşadıkları anlattı. Er F.T, 'Köprüde toplanmış sivil halk üzerimize gelmeye başlayınca Ahmet Taştan Binbaşı, 'Bombalı saldırı olabilir.' diyerek, havaya ateş etmemizi söyledi. Bunun üzerine havaya ateş ettik. Ahmet Binbaşı emri verirken, 'Ateş etmezseniz ben de size sıkarım' şeklinde tehdit etti. Tankla ateş edildiği de oldu' dedi.

Köprüde öldürülen erin babası: ''Linç mi edildi, komutanı mı vurdu?''
Er Kurtuluş Kaya'nın darbe girişiminde Boğaziçi Köprüsü'nde öldürülmesi hala aydınlanmadı. Baba Satılmış Kaya, video görüntülerine göre oğlunu sivillerin linç ettiğini, ancak askerlerin ifadelerinde, ateş etmeyi reddettiği için komutanı tarafından vurulduğunun yer aldığını söyledi. Otopsi raporunu beklediklerini belirten baba Kaya, devletten oğlunun ölümünü aydınlatmasını istedi.

''Köprüye saldırın'' talimatı veren Pilot Kurmay Albay Özcan Korhan gözaltına alındı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, darbe girişimi sırasında köprülere saldırı talimatını veren ve tutuklanan darbeci pilot Kerime Yıldırım'ı da yönettiği belirtilen darbeci Pilot Kurmay Albay Özcan Korhan gözaltına alındı

Köprüde tanklara tek başına direnen kadın konuştu
15 Temmuz'da gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında Boğaziçi Köprüsü'nde darbecilere karşı tek başına direnirken güvenlik kamerasına yansıyan Safiye Bayat yaşadıklarını anlattı. Hastanede tedavisi devam eden Bayat, 'Yaralılara yardım ederken vuruldum 'diye konuştu.

Boğaz köprülerini kapatmakla görevlendirilen albay, Antalya'da yakalandı!
Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul'da Boğaziçi ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü kapatmakla görevlendirildiği belirlenen Kurmay Albay Muammer Aygar, Antalya'da gözaltına alındı.

''Köprüye tankları ben göderdim''
Darbe girişiminde görev alan ve tutuklanan İstanbul 2. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Özkan Aydoğdu itirafçı oldu. Köprülere tankları nasıl yönlendirdiğini anlatan Aydoğdu, 'İnandığım emri uyguladım' dedi.

İstanbul'da köprüler kapatıldı!
İstanbul Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin Anadolu'dan Avrupa'ya geçiş yönü jandarma tarafından trafiğe kapatıldı. Ankara'da Emniyet Müdürlüğü tüm personeli göreve çağırdı. Başbakan Binali Yıldırım NTV'de canlı yayına bağlanarak açıklamada bulundu: ''Bu bir kalkışmadır, asla demokrasiden taviz vermeyeceğiz, bunu yapanlar bedelini ağır ödeyecektir. Milletin iradesini temsil eden hükümet işbaşındadır, gitmesi de milletin iradesiyle olur, asla ve asla bu gibi çılgınlıklara müsaade etmeyeceğimizi bilsinler'' dedi.

FSM'i kilitleyen kaza!
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde 5 araç birbirine girdi, 2 kişi yaralandı.

İzmir'de gasp edilen araçtan uzun namlulu otomatik silah çıktı!
İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde gasp edildikten sonra terk edilen araçta uzun namlulu otomatik silah bulundu. Aracı gasp edip 2 kişi aranıyor ve terör bağlantısı araştırılıyor.

Köprü ve otoyollar için bayram müjdesi
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, kamunun çalıştırdığı bütün otoyollar ve köprülerin Bakanlar Kurulu kararıyla bayramda ücretsiz hale getirildiğini hatırlatarak, 'Bu bayramda da cuma gününü cumartesiye bağlayan gece yarısından başlayarak bayramdan sonraki pazartesi sabah 07.00'ye kadar otoyollar ve köprüler ücretsiz olacak.' dedi.

Dünyanın en uzun orucunu tutan Türk ailesi
Norveç'in Tromso kentinde yaşayan Konyalı Arıkan ailesi, 22 saatle dünyanın en uzun orucunu tutuyor. Yazın iki ay boyunca güneşin hiç batmadığı kentte, iftar ve sahur iki saate sığdırılıyor.

''Uzun zamandan beri ilk kez yatakta yatacağım''
İzmir'de bindiği bir dolmuşta yolcuların dikkati sayesinde yakalanan Atalay Filiz ilk gecesini uyuyarak geçirdi. Atalay Filiz’in, kendisini koğuşa getiren görevlilere, “Uzun zamandan beri ilk kez yatakta yatacağım” dediği öne sürüldü. Filiz geceyi uyuyarak geçirse de çok erken saatte uyandı. Atalay Filiz sabah kahvaltısını getiren görevliye, okuyacak bir şeyleri nereden bulabileceğini sordu.

Boğaziçi Köprüsü'nde intihar!
Boğaziçi Köprüsü'ne motosikletiyle gelen bir kişi, korkuluklardan aşağıya atlayarak intihar etti.

Erdoğan müjdeyi verdi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Efes Tatbikatı’nı izlemek için gittiği İzmir’de havaalanında kendisini karşılayan AK Partililere seslendi. Erdoğan, İzmir ve İstanbul arasındaki ulaşım süresini kısaltacak olan Osman Gazi Köprüsü'nün açılışının 30 Haziran'da yapılacağını açıkladı.

FSM'de aynı anda iki intihar...
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde çift yönde aynı anda iki ayrı intihar girişimi trafiği felç etti. İhbar üzerine köprüye çok sayıda polis ekibi ve tedbir amaçlı ambulans sevk edildi. İntihar girişimi nedeniyle Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde  Anadolu'dan Avrupa Yakası'na geçişte trafikte yoğunluk yaşandı.

-