Erdoğan, İzmit Körfez Köprüsü'nün ismini açıkladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü'nün son tabliyesini yerleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez köprüsünün açılış töreninde yaptığı konuşmada, köprünün adını 'Osman Gazi' olarak açıkladı.

3. köprüde 'ikramiye' krizi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz ay 3. köprüde son tabliye yerleştirilme töreninde, yüklenici firma Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen'den işçiler için aldığı,' 3'er bin lira ikramiye, evlenmek isteyenlere düğün' sözü krize yol açtı.

Acı biberin vücudumuza etkileri
Bazı insanlar acı bibere karşı daha dayanıklıdır ve iştahla yer. Bazıları için ise, acı biber yemek bir eziyete dönüşür. İşte acı biber yiyince bedenimizde olanlar…


'Dünyanın en uzun adamı' Mardinli Sultan Kösen Hollywood yolunda
'Dünyanın en uzun adamı' rekorunu 2 metre 51 santimetre boyuyla yıllardır koruyan Mardinli Sultan Kösen, Hollywood'da çekilecek filmde rol almak üzere Amerika'ya gitmeye hazırlanıyor.

Zenginler fakirlerden 15 yıl uzun yaşıyor
ABD'de gelir dağılımı eşitsizliğiyle ilgili yapılan bir araştırma, ülkenin en zengin yüzde 1'lik kesiminin, en fakir yüzde 1'lik kesime göre 15 yıl daha uzun yaşadığını ortaya koydu.

İzmit Körfez Köprüsü'nde sona doğru
İstanbul-İzmir arasını 9 saatten 3,5 saate indirecek olan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en önemli bölümü olan İzmit Körfezi Köprüsü’nün bitiminde sona yaklaşıldı.

Otomobil köprüden uçtu, altından geçen yaya son anda kurtuldu
Bursa'da Özlem Yağız yönetimindeki otomobil, Demirtaş Köprüsü'nden uçtu. Bu sırada köprünün altından geçen Orhan Ertem, aracın altında kalmaktan son anda kurtuldu. Kazada yaralanan sürücü ve oğlu hastanede tedavi altına alındı.

Elma ömrü uzatıyor
Elmanın içerdiği vitaminlerin ömrü uzattığı yönünde sonuçlar elde eden Avustralyalı bilim insanları, 70 ile 85 yaşları arasındaki bin 456 kadını 15 yıl incelemeye aldı.

Güneşlenmek yaşamı uzatabilir
Bilim insanlarının araştırmasına göre, güneşlenen kadınlar, bir kanser türü olan melanom riskine rağmen daha uzun yaşıyor.

Kirpikleri uzun, sık ve yukarı bakan çocuklara dikkat!
Özel Dünyam Hastanesi doktorlarından Op. Dr. Erdal Cahit Topçu, kirpikleri uzun, sık ve yukarı bakan çocukların alerjiye daha meyilli olduğunu ve sık sık alerjene maruz kaldığını söyledi.

Kızılırmak'a taklit köprü iddiası
Sivas Belediyesi'nin Kızılırmak'a köprü projesi için açtığı yarışmada birinci seçilen eserin, Abu Dabi'de bulunan Şeyh Zayed Köprüsü ile olan benzerliği tartışma konusu oldu.

AVM'de büyük panik! Uzun namlulu silahlarla girdiler
Diyarbakır’da 2 şahsın silahla AVM’ye girmesi paniğe neden oldu. Olay yerine gelen güvenlik güçleri bölgede önlem aldı. Diyarbakır’da bir süre önce ses bombası atılan bir alışveriş merkezine giren silahlı şahıslar havaya ve yere ateş açtı.

Üçüncü köprüden kaçak geçen yandı
İstanbul’a yapılan üçüncü köprü geçtiğimiz hafta tamamlandı. Açılışla birlikte, köprüden geçiş ücretleri de netleşmeye başladı. Köprüden geçiş küçük arabalar için 3, büyük arabalar için 9 dolar. Bu durumda köprüden kaçak geçenler için ceza çok büyük olacak. Köprüden kaçak geçip otoyola girenler 800 liraya kadar kaçak geçiş bedeli ödemek zorunda kalabilir.

Savcı, o iki kadın için 10 yıla kadar hapis cezası istedi
'Boğaziçi Köprüsü'nde intihara yönlendirme' soruşturması tamamlandı. Savcı köprüden geçerken 'atla' diye bağıran 2 kadın sanığın 'intihara yönlendirme' suçunu işlediğini iddia etti ve her birinin 4 - 10 yıl arasında hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi. 

Sabri Uzun: '3 bakan öldürülecekti, yurt dışına çıkardık'
Emniyet İstihbarat Dairesi eski başkanı Sabri Uzun, Hrant Dink davası sanığı polislerin yargılandığı davada verdiği ifadede, kendisini görevli olduğu dönemde, 3 bakana suikast düzenleneceği bilgisini aldıklarını belirterek, 'O bakanlara söylendi 'Öldürüleceksiniz' diye. Koruma amaçlı yurt dışına çıkarttık' dedi. Uzun, Dink'in öldürüleceği bilgisinin ise dönemin C Şubesi Müdürü Ali Fuat Yılmazer tarafından kendilerinden saklandığını da söyledi. Sanık polisleri ise Uzun ile ilgili çarpıcı bir ithamda bulundu.

Patlama sesi duyuldu! Köprü trafiğe kapatıldı
Boğaziçi Köprüsü şüpheli bir araç nedeniyle bir süre trafiğe kapatıldı. Polis köprü üzerindeki beyaz bir aracı kontrol etti. Araçta bomba olma ihtimaline karşı önlem alındı. Heyecana neden olan aracın yakıtının bittiği bu nedenle sahibi tarafından emniyet şeridine bırakıldığı öne sürüldü.

3. köprüde son tabliye yerleştirildi
İstanbul'un üçüncü köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün son tabliyesi yerleştirildi.

Binali Yıldırım, Çanakkale'ye yapılacak olan köprünün tarihini ve ismini açıkladı
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım yapımı planlanan Çanakkale'ye yapılacak köprüyle ilgili bilgi verdi. Yıldırım köprünün 2023 senesine kadar hizmete gireceğini, köprü ayakları arasındaki mesafenin 2023 metre olacağını söyledi. Köprünün adını da açıklayan Yıldırım 'Köprü Türkiye'nin tarihe saygısını simgeleyecek' dedi.

Uzun süren hıçkırığa dikkat!
Hıçkırık anında diyaframda kasılma olur ve bu durum havanın ciğerlerimize dolmasına yol açar. O anda ses telleri birden kapandığı için hıçkırığa özgü o ses ortaya çıkar. Hıçkırığa yol açan 100'den fazla tıbbi neden tespit edilmiştir.

Körfez Geçiş Köprüsü'nün ücreti, sosyal medyada yeniden tartışma konusu oldu
İSTANBUL-İzmir otoyolu üzerinde bulunan Körfez Geçiş Köprüsü geçiş ücretine ilişkin tartışma yeniden alevlendi. 2 bin 682 metrelik köprü için belirlenen 35 dolar+KDV (117 TL) ücretinin yüksek olduğu savunulurken, alternatif olarak kullanılabilecek kimi araçların daha düşük ücrete gelebileceği belirtiliyor.

Kuzey Kore uzun menzilli füze ile uzaya uydu fırlattı 
Kuzey Kore'nin uzun menzilli füze ile uzaya uydu fırlattığı bildirildi. Kuzey Kore Merkez Televizyonu, Kwangmyongsong-4 (Parlayan Yıldız-4) adlı uydunun başarılı şekilde belirlenen yörüngeye oturduğunu duyurdu.

-