Elektronik dövmeler geliyor!
Microsoft ve MIT, insan derisi üzernie dövme şeklinde işlenebilen elektronik devreler geliştirmeyi başardılar. DuoSkin ismi verilen yeni teknoloji sayesinde kullanıcılar vücutlarındaki geçici devrelerle elektronik cihazları kullanabilecekler.

Elektronik kelepçe de hırsızları durduramadı
İstanbul'da girdikleri evlerden çok sayıda hırsızlık yapan 18 kişilik hırsızlık şebekesi polis tarafından yakalandı. Şebeke lideri olduğu iddia edilen Serkan K.'nın (28) ayak bileğindeki elektronik kelepçeyle hırsızlık yaptığı ortaya çıktı. Şüphelilerle birlikte çok sayıda çalıntı eşya ile bir çalıntı otomobil ve 3 tabanca ele geçirildi.

Elektronik sigara cebinde patladı
Manchester'da bir barda oturan 32 yaşındaki Colin Crow'un cebindeki elektronik sigarası patladı. Aniden alev alan sigara, adamın sol elini ve bacağını yakarak geçici olarak hareket kaybına neden oldu.

Uymayana ceza var! Valilik kararıyla yasaklandı
ANTALYA Valiliği, 18 yaşından küçük çocukların psikolojik ve fizyolojik gelişimine olumsuz etkisi olabilecek GTA, Call Of Duty, Half Life ve Metin2 gibi oyunların, internet kafelerde ve elektronik oyun yerlerinde oynanmasını il genelinde yasakladı.

Enerji obezlerine uygun diyet önerileri
Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu, evimizde kullandığımız elektrikli aletleri enerji obezleri olarak nitelendirdi ve sözlerine şöyle devam etti: “Enerji obezleri bu cihazları performanslarını düşürmeden enerjiden zayıflatmak aslında sanıldığı kadar zor değil. Bu noktada kadınlara küçük ip uçlarının yer aldığı bir enerji diyeti listesi öneriyorum.” dedi.

Gold Grubu dört şirketi için iflas erteleme istedi
BÜNYESİNDE, Gold Teknoloji Marketleri, GSA Saat mağazaları, Hızlıal.com gibi şirketlerin de bulunduğu Gold Grubu dört büyük şirketi için iflas erteleme istedi. Mahkeme, 1000’e yakın kişinin çalıştığı grubun şirketleri için tedbir kararı verdi. 2012-2014 döneminde 4,7 milyar lira ciro elde eden Gold Grubu’nun dört şirketi artık kayyum denetiminde faaliyet gösterecek.

Burcunuz, ilişkiniz hakkında ne söylüyor?
Yalnız olmaya mahkum musun? En iyi hangi burçlarla anlaşıyorsun? İster inanın ister inanmayın ama burcunuz; ilişki ve yaşam tarzınız hakkında birçok ipucu veriyor.

THY pilotundan inanılmaz hata
İstanbul-Oslo seferini yapan THY yolcu uçağı, pilotun elektronik uçuş çantası 'Jeppesen' adı verilen haritayı yanlış alması nedeniyle Atatürk Havalimanı'na geri döndü.

Polis alarmda! Jamer'ları etkisiz hale getiren ''kızılötesi elektronik devre'' kol geziyor
Terör şüphelisi D.Y.'nin siparişle ürettiği 'kızılötesi elektronik devre' polisi alarma geçirdi. Düzenek jamer'ları bile etkisiz hale getirdi. Savcılık ise şüpheliyi serbest bıraktı.

29 Haziran'dan itibaren yeni dönem başlıyor
29 Haziran 2015 tarihinden itibaren elektronik tebligat dönemi başlıyor. Bu tarihten itibaren eskiden kağıt ortamında gönderilen tebliğler, Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) ile gönderilip alınabilecek, tebligatın durumu anlık sorgulanabilecek.

Hükümet yasakladı, Mustafa Sandal iflas etti!
Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, elektronik sigara faaliyetleri yapmak için kurduğu Fikiron adl şirketinin kapısına kilit vurdu.

-