Nissan'dan elektrikli model atağı
Çok hızlı gelişen teknoloji ve artan akaryakıt giderleri otomobil markalarını yeni arayışlar içine itiyor. Nissan'da teknolojiyi yakından takip eden firmalar arasında.

Sivas'ta elektrikli battaniye felaketi: 3 ölü
Sivas'ta elektrikli battaniyeden çıkan yangında 93 yaşındaki Fatma Altun ile 6 yaşındaki torunu Muhammed Hüseyin yanarak, diğer torunu 4 yaşındaki Zeynep Altun ise dumandan etkilenerek hayatını kaybetti.

Enerji obezlerine uygun diyet önerileri
Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu, evimizde kullandığımız elektrikli aletleri enerji obezleri olarak nitelendirdi ve sözlerine şöyle devam etti: “Enerji obezleri bu cihazları performanslarını düşürmeden enerjiden zayıflatmak aslında sanıldığı kadar zor değil. Bu noktada kadınlara küçük ip uçlarının yer aldığı bir enerji diyeti listesi öneriyorum.” dedi.

Anahtarınız artık kaybolmayacak
Bluetooth teknolojisi anahtarlara da giriyor.

Geleceğin tasarımı insan gücü ile çalışan otomobil
40 km hızla ilerleyen ve yanında pedal tasarlanan araç, otomobil fuarında sergiye çıkarıldı.

Apple neden elektrikli araba üretmek istiyor?
​Bir süre önce Apple, ilk raporunu yayınladığında şirket içinde çalışan bir ekibin Apple markalı bir elektrikli otomobil üzerinde çalıştığı ve piyasaya sürülsün ya da sürülmesin bir gün Apple markalı bir elektrikli otomobil ile ilgili lisansın alınacağı konuşulmaya başlandı. Apple’ın halihazırda zaten pek çok farklı projede çalışan farklı takımlarının olduğu sizin de malumunuz ve Apple ile Google gibi dev şirketler elbette hayatımızın farklı alanlarında da söz sahibi olmak istiyor.

-