LinkedIn'de yer alan bu ilana dikkat! Dolandırılabilirsiniz...
Uluslararası dolandırıcılık şebekeleri, e-postaların yaygınlaşmaya başladığı dönemden bu yana internet kullanıcılarını hedef alıyor. Kullanıcılar, şimdi de iş ilanlarıyla dolandırılıyor. Üstelik tüm dünyanın iş aramak için kullandığı LinkedIn sitesi üzerinden...

12 yıldır yapımı süren Keçiören Metrosu açılıyor
Ankara'da 12 yıldır yapımı süren Keçiören Metrosu, Başbakan Binali Yıldırım'ın 1 Eylül'de yapacağı test sürüşüyle resmen açılıyor. Sosyal Medyada gençlerin Keçiören Metrosü üzerine söylediği sözlerden ötürü efsaneleşen sözlerin sebebi: Uzun süredir yapımı sürmesi.

Boşaltılan kışlaların ne olacağı ortaya çıktı
Başbakan Yıldırım’ın da ‘kapatılacak’ sinyalinden sonra yapılan hesaba göre herhangi 10 tesisin yerlerinin hazırlanıp taşınması 2 milyar TL maliyet demek. Boşalacak alanlara ticari alanlar kurulacak.

Onlarca kişiyi rehin alan darbeci komutanın şoke eden ses kaydı!
Darbecilerin kanlı girişiminde İstanbul’da onlarca insanın öldüğü semtlerden birisi de Çengelköy oldu. Tarihi Çınaraltı’nın arkasındaki Erbap Cafe’de oturan bir grup, asker tarafından rehin tutuldu. Albay Mürsel Çıkrıkçı’ya ait olduğu belirtilen ses kayıtlarında, darbeci komutanın, aralarında kadın ile çocukların bulunduğu yaklaşık 60 kişiyle diyalogları tüyler ürpertiyor.

Darbe planı gece saat 03:00'te başlayacaktı! İstihbaratı alan MİT harekete geçti
Türkiye'yi sarsan askeri darbe girişiminin planlamasıyla ilgili ayrıntılar netleşmeye başladı. CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın verdiği bilgiye göre MİT, darbe girişimiyle ilgili ilk istihbarata saat 16.00'da ulaştı. Sonrasında neler yaşandı, işte ayrıntılar...

Beyoğlu'nda 6 mahalle riskli alan ilan edildi
Bakanlar Kurulu, Beyoğlu Belediyesi'nin semt sakinleriyle mahkemelik olduğu ve hazırladığı imar planlarının iptal edildiği 6 mahalleyi riskli alan ilan etti. Resmi Gazete'de bugün yayımlanarak yürürlüğe giren kararla, belediyenin Paris'in ünlü caddesi Champs-Elysées'e benzeyecek dediği kentsel dönüşüm projesinin hayata geçmesi bekleniyor.

Pendik'te el yapımı bomba elinde patladı
Pendik'te el yapımı bombanın patlaması sonucu bir kişi yaralandı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yaptığı çalışma sonucunda el yapımı bombalarda parmak izi bulunan 5 kişiyi gözaltına aldı.

Özgecan Aslan'ın katilini öldürenlere müebbet istemi
Özgecan Aslan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken'in Adana'daki cezaevinde silahlı saldırıda ölmesi, babası Necmettin Altındöken'in yaralanmasıyla ilgili 6'sı tutuklu 7 sanık hakkında dava açıldı. Sanıklardan 6'sı hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Suç işlemenin teşvik edilmemesi, toplumda nefret duyguları oluşturulmaması için davayla ilgili yayın yasağı kararı da alındı

Nusaybin'de ABD-İsveç yapımı antitank roketi ele geçirildi!
Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'ya yönelik operasyonda ABD-İsveç ortak yapımı bir antitank roketi ele geçirildi. Şırnak'ta ise örgütün revir ve cephanelik olarak kullandığı bir ev bulundu.

Fas'ta halka açık alanda 'gazete okuma yasağı' teklifi
Fas'ta Danışmanlar Meclisi'ne sunulan yeni basın kanunu tasarısına halka açık alanda gazete okuma yasağı maddesinin ekleneceği bildirildi.

İstismardan 7,5 yıl hapis cezası alan öğretmene tayin
Şile İMKB 50. Yıl Çok Programlı Lisesi öğretmenlerinden Ahmet K. hakkında 26 Mayıs 2014’te dört öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından idari soruşturma başlatıldı. 50 TL maaş kesme cezası verildi. Bu sırada öğretmen hakkında dava açıldı. 7.5 yıl hapis cezasına çarptrılan Ahmet K’nin tutuklanmasına karar verildi. Ancak Ahmet K. tutuklanmadığı gibi başka bir okula atandı.

İlk yardım eğitimi alan anne, kızının dişlerini kırıp hayatını kurtardı
Antalya'da su kaydırağı kazasında boynu kırılan kızını dişlerini kırarak hayata döndürdü.

Eline silahını alan Giresun halkı terörist avına çıktı
Dün akşam Giresun'da Çaldağ Karakol Komutanı'nın PKK'lı teröristler tarafından şehit edilmesinin ardından yöre halkı silahını alarak dağlarda ve ormanda PKK'lı terörist aradı.

Özgecan'ın katilini öldüren mahkum adına tehdit mesajları
Mersin'in Tarsus İlçesi'nde tecavüze kalkıştığı üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan'ı öldüren minibüs şoförü 27 yaşındaki Ahmet Suphi Altındöken'i cezaevine sokulan tabancayla öldüren hükümlü Gültekin Alan adına sosyal medyada tehdit mesajları dolaşmaya başladı.

İŞKUR binasına el yapımı bomba atıldı
Batman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü binasına el yapımı bomba atıldı. Patlamanın şiddetiyle binanın önündeki kaldırım taşları zarar gördü.

Suphi Altındöken cinayetinde silahın cezaevine nasıl sokulduğu ortaya çıktı
Özgecan Aslan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken cinayatinde kullanılan silahın cezaevine nasıl sokulduğu ortaya çıktı.

Suphi Altındöken cinayetinde flaş gelişme
Özgecan Aslan ‘ın katili Suphi Altındöken‘in Adana Kürkçüler cezaevinde öldürülmesiyle ilgili aynı cezaevinde görevli 24 gardiyan Cinayet Büro Ekipleri tarafından ifadelerine başvurulmak üzere evlerinden alındı

Özgecan'ın katilini öldüren mahkumun kardeşi öyle bir konuştu ki...
Özgecan'ı katleden Ahmet Suphi Altındöken'i cezaevinde öldüren Gültekin Alan'ın kardeşi, ''Bu ülkede şerefsizlere adalet şart, bu insanlar rahatça dolaşmamalı...Memeleket herkesin durumunu biliyor, adam gibi adamlar olduğunu bilmek güzel, insan kendini güvende hissediyor'' diye konuştu. İşte o video:

Özgecan'ın katiline babası siper olmuş
Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken'in cezaevinde vurulduktan sonra babasının oğlunu korumak için üzerine yattığı bu nedenle vurulduğu ortaya çıktı.

Özgecan'ın katilini öldüren Gültekin Alan: ''Geç gelen adalet tecelli etmiştir''
Özgecan Aslan'ın katili Suphi Altındöken'i cezaevinde tabancayla vurarak öldüren Gültekin Alan'ın ilk ifadesi ortaya çıktı.

Suphi Altındöken cinayetinin ayrıntıları ortaya çıkıyor
Cezaevinde öldürülen Özgecan Aslan'ın katili Suphi Altın döken cinayetinin ayrıntıları ortaya çıkıyor. 50 yıla hükümlü ve 10 yıldır Adana Cezaevi'nde bulunan ''suç makinası'' olarak tanınan Gültekin Alan cinayetin şüphelisi. A.G. adlı bir mahkumun da tabancanın sağlanmasıyla ilgisi bulunduğu ileri sürülüyor.

-