Sağlık Bakanlığı'ndan 'sağlık raporu' açıklaması

Sağlık Bakanlığı, sürücü belgesi için istenilen 'sağlık raporuna' ilişkin yayınlanan haberlerde kamuoyunu yanlış bilgilendiren ifadelerin yer alması gerekçesiyle konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada 'Aile hekimlerine giden ve ileri bir sağlık sorunu olmadığı tespit edilen vatandaşlardan işlem karışlığında herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Her sürücü adayına zeka testi yapılmayacaktır. Aile hekiminin sevk etmesi, psikiyatri uzmanının da uygun görmesi halinde zekâ testi yapılabilecektir' denildi.Özelde 60, devlette 200 lira

Ehliyet başvuruları için gerekli olan sağlık raporu için alınan ücretler tartışma konusu oldu. Söz konusu rapor Aile Sağlık Merkezleri’nden ücretsiz alınabiliyor. Ancak bu merkezlerde gerekli altyapı olmadığı için, gelen kişi çoğunlukla devlet hastanelerine yönlendiriliyor. Sağlık raporu, devlet hastanelerinde 200, özel hastanelerde ise 50-70 lira arası bir ücrete alınabiliyor.


Doğal kendinden şekilli 11 kaya

Dünyanın en doğal kendinden şekilli 11 kayayı sizler için derledik... Türkiye'deki kayanın şekline çok şaşıracaksınız.

Otomobilini tanımayana ehliyet ''hayal'' olacak

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) getirilen yeni düzenlemeye göre, yeni yılda ilk kez ehliyet alacakların gireceği direksiyon sınavlarında, kullandıkları aracın teknik özelliklerini yeteri kadar bilmeyen sürücü adayları başarısız sayılacak.3 gündür haber alınamıyordu! Yüzü parçalanmış halde bulundu

44 yaşındaki Atilla Çolakgil'den 3 gündür haber alamayan yakınları, yaşadığı dairenin kapısını açıp içeriye girince, Çolakgil'i yatakta, yüzü parçalanmış şekilde buldu. Çolakgil'in yüzünü, pitbull cinsi yavru köpeğinin parçaladığı sanılıyor.

Bu hastalıkları olanlar ehliyet alamayacak

Yapılan değişikliklere göre, zeka geriliği (IQ düzeyi 79 ve altı), bunama sorunu, duygu ve heyecanı düşünceyi bozan sürekli bir hastalığı olanlar sürücü belgesi alamayacak.

Yeni ehliyette sağlık raporu tartışmasına bakanlık noktayı koydu

Karayolları Trafik Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle birlikte 1 Ocak'tan itibaren yeni ehliyetler için sürücülerden istenecek olan sağlık raporuyla ilgili belirsizlik tartışma yaratmıştı. Sağlık Bakanlığı yetkilileri, raporun ‘tek hekimden’ alınacağını söyledi.

Ehliyette yeni dönem başlıyor! İşte istenen belgeler

Ehliyetlerini değiştirmek isteyen sürücülerden biyometrik fotoğraf, sağlık raporu ve parmak izi istenecek. Ehliyet verme işlemleri de 1 yıl içinde Emniyet Genel Müdürlüğü yetkisinden alınarak nüfus müdürlüklerine devredilecek.

Ehliyette 'otomatik vites' dönemi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Resmi Gazete'de yayımlanan Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğine göre, araçların otomatik şanzımanlı olanları ile eğitim alıp sınavda başarılı olanların sertifikalarında sadece 'otomatik şanzımanlı araç kullanabileceği' belirtilecek.

Ehliyet sınavında ''otomatik vites'' dönemi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yaptığı düzenlemeye göre, ehliyet sınavı artık otomatik vitesli araçla da yapılabilecek. Otomatik vitesli araba kullanacaklar, sürücü kurslarında bu araçlarda eğitim alacak ve ehliyetlerinde 'Sadece otomatik şanzımanlı araç kullanabilir' ifadesi yer alacak.

Arka arkaya korkutan depremler, şimdi de Ege'de

Marmara Denizi'nde dün meydana gelen depremin ardından bu sabaha karşı da Ege Denizi sallandı. Ege Denizi'nde saat 05.00'da Richter Ölçeği'ne göre 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Ehliyetler değişiyor!

Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 1 Ocak 2016'da uygulanmaya başlanmasıyla, sınıfına göre ehliyet alacaklara deneyim şartı getiriliyor.

Parçalanan kızını teşhis için morga girdi: 'Yüzü yoktu, ellerine baktım. Fatma'nın elleri değildi'

Başkent'teki saldırıda yaşamını yitiren kızı Fatma Batur'un cesedini teşhis etmek için morga giren Raşit Ceylan, 'Ellerine baktım. Fatma'nın elleri değildi. Şükür bile diyemedim' dedi.

Cizre'de olaylı gece

Cizre'de, PKK Elebaşı Abdullah Öcalan'ın Suriye'den çıkarılışının yıl dönümünü bahane eden yüzleri maskeli göstericiler polisle çatıştı. Çıkan olaylarda iki iş yeri yandı.

Bakmayın yüzü güldüğüne, Türkiye'nin acı gerçeği

Öğretmenlik için dört yıldır atama bekleyen Edebiyatı Bölümü mezunu olan Ergül Vançin, atanamayınca kurban pazarında hayvanlara çobanlık yapıp, kurban satıyor.

DİĞER "ehliyet arka yuzu" LİNKLERi

668604 nolu foto, ehliyet arka yuzu fotoğrafları, ehliyet arka yuzu resimleri,

ehliyet arka yüzü kelimesi arama sonuçları,Haftalık videolu burç yorumları,

28 Haz 2012 ... Ehliyet kategorileri de değişiyor. Belgenin ön yüzünde kişisel bilgiler bulunacak.

ehliyet arka yuzu bilgisi ve ehliyet arka yuzu linkleri ve ehliyet arka yuzu

28 Haz 2012 ... Belgenin ön yüzünde tıpkı mevcut ehliyetlerde olduğu gibi kişisel bilgilere yer

Blogcu.comdaki ehliyetin arka yüzü ile ilgili yazılmış en yeni yazılar.span

Öngörülen trafik reformlarıyla, 18 yaşında ehliyet alıp yıllarca aynı ehliyetle ...

... aşağıya işlev yapmıyor yani sol kolunu hiç kullanamıyor 2007 tarihli % 45

28 Kas 2010 ... Sınav kimlik belgesinin arka yüzünde bulunan, “Ehliyeti ile ...

... ben sağ kolumdan %64 oranında engelliyim (sağ kolumu kullanamıyorum) H