Uykunun 5 tehlikeli efsanesi
Uykusuzluk, çağımızın ciddi ve önemi giderek artan sorunlarından. Ne var ki kaliteli uyku konusunda doğru bildiğimiz şeylerin çoğu yanlış, yanlış zannettiğimiz şeylerin çoğu da doğru. Peki ‘gerçek’ doğru ve yanlışlar ne? Hürriyet gazetesi yazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, köşesinde anlattı.

Efsane şarkıcı kansere yenik düştü
Rock müziğin efsane ismi David Bowie, 69 yaşında hayatını kaybetti.

Kahvaltı ederek zayıflama efsanesine son
'Kahvaltı en önemli öğündür. Sizi tok ve enerjik tutar, abur cubur yemenizi engeller, metabolizmanızı hızlandırır, şişmanlamazsınız.' Bize sürekli söylenen bu. Fakat bazı uzmanlar bunun bir efsane olduğu görüşünde.

Efsane spiker vefat etti
Uzun yıllar TRT'de spor spikerliği yapan Hüseyin Başaran, dün yaşamını yitirdi.

Efsane futbolcu hayatını kaybetti
Karşıyaka'nın eski futbolcusu 89 yaşındaki Kamuran Lemi Yerli, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Arabayla ilgili o efsane çözüldü!
Araba kullananların en çok merak ettiği sorular 'yakıt' ile ilgili oluyor. Bunlardan en rağbette olanı ise 'yokuş aşağı yakıt tüketimi' işte cevabı...

Acılı anne, ölen kızını mumyalatıp vitrine koydu!
Meksika'da gelinlik mağazasının vitrinine 1930 yılında yerleştirilen manken, müthiş bir şehir efsanesi haline geldi. İddialara göre; manken, mağazanın sahibinin kızıydı.

Kaybolan altın ve mücevher yüklü efsane Nazi treni bulundu
Polonya'da İkinci Dünya Savaşı'nda kaybolduğu ve altın, mücevher ve silah dolu olduğu söylenen Nazi treninin bulunduğu öne sürüldü.

Efsane müzisyen yaşama veda etti
Efsane müzisyen Ben E King 76 yaşında yaşama veda etti. ‘Stand by Me’ eseriyle tanınan 76 yaşındaki efsanevi R&B ve soul müzisyeni Ben E King hayata veda etti.

Efsane tenisçiye tecavüz şoku!
Kariyeri boyunca 9 Grand Slam’de çiftler şampiyonu olan tenis dünyasının efsane isimlerinden Bob Hewitt, 2012’de Güney Afrika’da açılan tecavüz ve cinsel istismar davalarında suçlu bulundu.

Dünyanın en büyük mağarasının Drone ile çekilen efsane görüntüleri
Son Doong, Vietnam’da bulunan dünyanın en büyük mağarası. Yaklaşık 9 kilometre uzunluğu bulunan mağarada 70 metre büyüklüğünde dünyanın en büyük dikitleri de bulunuyor.

Ayvalık'ta 'Şeytanın ayak izleri'
Dünyamız, nesilden nesile anlatılan efsaneler ve olaylarla dolu. Türkiye'de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde öyle yerler var ki insanı hayrete düşürüyor. 'Şeytanın ayak izi' denen yerler turistler tarafından epey ilgi görüyor.

Tsunami sonrası kıyıya vurdu! Denizkızı efsanesi gerçek mi?
Hindistan’ın Chennai kentinde tsunami sonrası bulunduğu iddia edilen ve ‘denizkızı’ olduğuna dair görüşlerin olduğu tuhaf deniz canlısı, büyük ilgi topluyor.

Efsane tenisçi Federer İstanbul'a geliyor
TEB BNP Paribas İstanbul Open Turnuvası'na Roger Federer'in de katılması kesinleşti.

-