Lapseki'de 328 kilo domuz eti ele geçirildi
Çanakkale'de jandarma ekiplerince kontrol edilen kamyonetin kasasında 328 kilo domuz eti ele geçirildi.

Taşlayarak öldürdükleri domuzla fotoğraf çekip sosyal medyada paylaştılar
Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine bağlı Üçgöze Köyü yakınlarında gördükleri domuzu taşlayarak öldüren kişiler, daha sonra çektikleri fotoğrafları sosyal paylaşım sitesinde paylaştı.

5 ton kaçak domuz eti ele geçirildi!
​Aydın’ın Efeler ilçesinde yaklaşık 5 ton kaçak domuz eti ele geçirildi. Domuz etlerinin İstanbul başta olmak üzere büyükşehirlerde satışa sunulacağı belirlendi.

İsveç'te domuz gribi alarmı: Bir haftada 700 vaka!
İsveç'te bir hafta içinde 700 domuz gribi vakasına rastlandığı açıklandı. Şimdiye kadar domuz gribinden ölenlerin sayısının da 14'e ulaştığı belirtildi.

Domuz bağı cinayetinde çalınan altınlar bulundu
Harbiye’de Hagop Yakup Demirci'yi domuz bağı ile bağlayarak ölümüne neden olan, eşi Şeta Demirci’yi de yaraladıktan sonra İstanbul ve Trabzon’da düzenlenen operasyonla yakalanan 12’si kadın 15 kişi adliyeye sevk edildi.

Ordu'da domuz gribinden bir kişi öldü
Ordu'da domuz gribi virüsü taşıdığı belirlenen 35 yaşındaki Ayşegül Bordanacı yaşamını yitirdi.

Şişli'deki domuz bağı cinayetinde 8 gözaltı
Şişli'de hırsızlık amacıyla girdikleri evde 85 yaşındaki Hagop Yakup Demirci ve eşi 79 yaşındaki Seta Ayda Demirci'yi domuz bağı ile bağlayarak Hagop Yakup Demirci'nin ölümüne sebep olan şüpheliler Trabzon'da yakalandı.

Domuz gribinin belirtilerine dikkat
Yeterli önlem alınmadığında ölüme kadar götüren H1N1 virüsüne (domuz gribi) dikkat çeken uzmanlar, belirtilere dikkat edilmesini uyarısında bulundu.

Şişli'de domuz bağıyla cinayet
Şişli'de hırsızlık amacıyla girdikleri evde yaşlı karı-kocayı domuz bağıyla bağlayan 3 kişi, çelik kasadaki değerli eşyaları alarak kaçtı. Binanın üçüncü katındaki daireye, polis gözetiminde itfaiye merdiveni ile giren bir akrabası, H. D. ile S. D.'yi domuz bağı ile bağlanmış, ağızları koli bandı ile bantlanmış halde buldu. Hayatta olduğu belirlenen 79 yaşındaki kadın kurtarılarak hastaneye kaldırıldı; ancak, 85 yaşındaki kişinin boğularak hayatını kaybettiği anlaşıldı.

2 yaşındaki çocuk H1N1 virüsünden hayatını kaybetti
Tunceli Halk Sağlığı Müdürü Musa Şahin, H1N1 virüsü tespit edilen 2 yaşındaki kız çocuğunun, tedavisi için sevk edildiği Elazığ'da yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Otomobilin arkasına bağlanan kangal görenleri şoke etti
Ankara'da bir kişi köpeğini otomobilinin arkasına bağlayarak sokak sokak sürükledi. Şahsın 'Köpek benim değil mi istediğim gibi gezdiririm. Kangal cinsi köpeğimi Sivas'tan yeni getirttim. Bacakları açılsın diye bu şekilde yürütüyorum' sözleri sosyal medyada büyük tepki çekti.

Türk iş adamı domuz gribinden vefat etti
İş görüşmesi için gittiği Vietnam'da domuz gribine yakalanan ve Türkiye'ye getirilemeyen Türk iş adamı, ailesi ve devlet yetkililerinin mücadelesine rağmen hayatını kaybetti.

'H1N1 virüsünden 57 kişiyi de kaybettik'
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Zika virüsünün Türkiye'yi şu anda tehdit etmesinin söz konusu olmadığını belirterek, Türkiye'de domuz gribinde hayatını kaybedenlerin sayısına ilişkin bir soruya, 'H1N1 virüsüyle ilgili 480 örnek alındı.​ Bunların yaklaşık 280'inde H1N1 virüsü tespit edildi. 120'sinde de negatif tespit edildi. H1N1 virüsünden 57 kişiyi de kaybettik' dedi.

Giresun'da domuz gribi alarmı
Giresun'da yüksek ateş şikayeti ile hastaneye başvuran 18 kişiden 7'sine H1N1 tanısı konulduğu öğrenildi.

Hamileyken domuz gribine yakalandı doğum yaptı
Kayseri’de domuz gribine yakalanan 35 yaşındaki hamile Telli Yaman, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hastalığı yendi, hem de sağlıklı kız bebek dünyaya getirdi.

Domuz gribi iki can daha aldı
Domuz gribi can almaya devam ediyor. Denizli'de bir 59 yaşındaki bir kadınla Erzurum'da lösemi hastası bir çocuk H1N1 virüsünden dolayı hayatını kaybetti.

Bingöl'de domuz gribi şüphesiyle tedavi gören kadın öldü
Bingöl'de domuz gribi şüphesiyle Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gören 48 yaşındaki M.K., hayatını kaybetti. Erzurum'da yapılan tahlil sonuçlarında ise M.K.'nın domuz gribi virüsü taşıdığı ortaya çıktı.

Sağlık Bakanlığı'ndan domuz gribi açıklaması
Sağlık Bakanlığı Grip Bilimsel Danışma Kurulu'nun açıklamasında 'Mevcut verilerin geçtiğimiz yıllardaki grip sezonu verileri ile karşılaştırılması yapıldığında farklı bir durum olmadığı, gribin olağan seyri içerisinde olduğu tespit edilmiştir. Özellikle risk grubunda bulunanlar grip aşılarını grip mevsimi boyunca yaptırabilir' denildi.

Domuz gribi 3 can aldı
Domuz gribi, Batman ve Hatay'da 2'si çocuk 3 kişinin ölümüne yol açtı. Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde ise grip salgını yaşanıyor.

Nedir bu domuz gribi? Ne kadar tanıyoruz?
Gündemden düşmeyen domuz gribi Türkiye’de ilk kez 2009 yılında görüldü. Bir zamanlar sadece domuzları hasta eden bu virüs bugün insan sağlığını, hatta yaşamını tehdit ediyor.

Kronik hastalar ve çocukları tehdit eden virüs
Domuz gribi A(H1N1) tipi virüsten kaynaklanan, insanlarda hastalığa yol açan viral bir hastalıktır. Bu virüse 'domuz gribi' denmesinin sebebi, domuzlarda görülen grip virüslerine çok benzemesidir. Domuz gribi virüsü insan, domuz ve kuş virüslerinin bir karışımıdır. Domuz gribi, mevsimsel griple aynı şekilde bulaşır.

-