NATO, Sınır Tanımayan Doktorlardan özür diledi
NATO'nun Afganistan'daki yeni komutanı John Nicholson, ülkenin kuzeyindeki Kunduz kentinde Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü'nün (MSF) işlettiği hastaneye yaklaşık 5 ay önce ABD uçakları tarafından düzenlenen saldırı için özür diledi.

Kan donduran röntgen! Doktorlar şoke oldu
Suriye’nin Halep kentinde dünyaya gelen ve Gaziantep Çocuk Hastanesi’ne getirilen 3 günlük bebeğin nefes borusunun girişinde büyük bir çakıl taşı çıkarıldı.

Doktorlar yaşama şansı yok dedi, mucizeyi başardı
Avustralya'da doktorların yaşama şansı vermediği anoreksiya hastası genç kız, mucizevi bir şekilde hayata döndü.

Göğüslerini açan doktorlar gözlerine inanamadı
ABD'li kadın hafıza kaybı şikayetiyle 23 doktor gezdi. Teşhis konulamayan kadının daha sonra silikonlarının küflendiği ortaya çıkınca doktorlar bile olay karşısında şoke oldu.

Doktorlar fikir değiştirdi: Bu bitkiden uzak durun
Uzmanlar, sinüzit ve basur gibi rahatsızlıklara iyi geldiği düşünülen 'acı kavun' bitkisinin sanıldığının aksine bünyede kalıcı hasar bırakabileceğini, ölüme bile neden olabileceğini belirtiyor.

Acil ameliyata alındı, doktorlar şok yaşadı
Çin'de şiddetli karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden 55 yaşındaki adamın böbreğinden, acil olarak alındığı ameliyatla tam 420 taş çıkarıldı.

Dikkat! Doktorlar bugün eylemde
Türk Tabipler Birliği, Dr. Kamil Furtun'un öldürülmesi üzerine bir açıklama yaparak, 1 Haziran Pazartesi günü Türkiye genelinde iş bırakacaklarını açıkladı.

Milyonlarca aşı bozulabilir doktorlar panikte
Türkiye genelinde hala birçok yerde elektrikler kesik. Aşıları nereye aktaracağını ve sonuçlarının ne olacağını bilemeyen aile hekimleri ise tepkiliydi.

-