Emekli ve memurlar için yarın maaş günü
Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatıyla emekli ve memurların maaşları 8-9 Eylül'de ödenecek.

AK Parti'nin acı günü!
AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Taciser İçyer hayatını kaybetti.

Bakan Akdağ'dan sezeryan doğum açıklaması
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye’deki özel hastanelerde gerçekleşen her 4 doğumdan 3’ünün sezaryen ile yapıldığını aktararak, 'Doğumların yüzde 75’i sezaryen ile yapılıyor. Onun için özel hastanelerimiz ile görüştük. Bu oranı mutlaka aşağıya düşüreceğiz' dedi.

Bennu Yıldırımlar'ın acı günü
Ünlü oyuncu Bennu Yıldırımlar'ın annesi Emel Yıldırımlar hayatını kaybetti.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın acı günü
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın annesi Mecbure Işık (78), vefat etti.

10 bin metre yükseklikte doğum yaptı
Manila seferini yapan Filipinlere ait Cebu Pacific Air Havayolunun yolcusu hamile bir kadın 10.000 metre yükseklikte kız bebek dünyaya getirdi.

Darbe günü Pensilvanya'dan Türkiye'ye gelen profesör tutuklandı
Pensilvanya'daki bir üniversitede görev yapan ve darbe günü Türkiye'ye geldiği tespit edilen profesör ile kardeşi tutuklandı. Prof. Dr. İsmail Kul ile kardeşi Mustafa Kul, bir tanıdıklarının 'Gülen ile görüşüyorlar' ihbarı üzerine Bursa'da yakalanmıştı.

İstanbul, 7 Ağustos Pazar günü Yenikapı'da yapılacak mitinge hazırlanıyor
Cumhurbaşkanlığı himayesinde, İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle 7 Ağustos Pazar günü Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenecek 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi' için hazırlıklar sürüyor.

Silivri'de darbe tutuklularının ilk görüş günü ve ailelerin isyanı
15 Temmuz darbe girişimi sonrasında tutuklanan askerlerin birinci derece yakınları bugün ilk görüş günü için cezaevindeydi.

Doğuma giderken feci kaza!
​Düzce'den Bolu’daki hastaneye doğuma götürülen hamile 33 yaşındaki Serpil Eda Gülaçtı’nın bulunduğu otomobil, karşıdan gelen başka bir otomobil ile çarpıştı. Kazada hamile kadın ile birlikte 7 kişi yaralandı.

Darbe günü iletişimsizliğin sebebi ''mandallama''
15 Temmuz gecesi üst düzey devlet yöneticilerinin aralarında iletişim kuramamasının nedeni, darbecilerin mandallama yöntemi ile iletişimi kesmesi olarak açıklandı.

Kenan İmirzalıoğlu: ''Gün demokrasimize sahip çıkma günü''
Kenan İmirzalıoğlu, darbe girişimine tepki göstererek, 'Yüce milletimizin iradesine, özgürlüğüne, demokrasi içinde yaşama hakkına karşı düzenlenen bu darbe girişimini ve tüm antidemokratik eylemleri nefretle kınıyorum' dedi.

''15 Temmuz Şehitleri Anma Günü olarak ilan edildi''
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada '15 temmuz'u her yıl 'şehitlerimizi anma günü' olarak ilan ediyoruz' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın acı günü!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dayısı 84 yaşındaki Saim Mutlu, tedavi gördüğü İstanbul'da vefat etti.

Darbe girişimi gecesi Boğaziçi Köprüsü'nde doğum!
Darbe girişiminin yapıldığı 15 Temmuz gecesi Türkiye’nin en zor gecelerinden biri olarak tarihe geçti. Ancak bütün olumsuzlukların içinde enteresan bir hikâye de yaşandı.

Atatürk Havalimanı'nda akılalmaz olay! Sandalyede doğurduğu bebeği...
Irak’tan İstanbul’a gelen 8 aylık hamile bir kadın, Atatürk Havalimanı’nda sancılanınca ambulansa bindirilmek istendi ancak bu sırada doğum yaptı. Bebeği ölü doğan Iraklı Sazgar Muhammed Arif, savcılığa şikayette bulunarak, sedye yerine tekerlekli sandalye ile ambulansa getirildiğini, bebeğini de bu nedenle kaybettiğini söyledi. Bakırköy Savcılığının olayla ilgili olarak soruşturma başlattığı öğrenildi.

Aslı Enver'in acı günü
Aslı Enver'in anneannesi Ayten Baş hayatını kaybetti.

İstanbul'da Pazar günü bu yollar kapalı
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, pazar günü Kadıköy'de yapılacak olan 'Nike Women Victory Tour İstanbul' etkinliği nedeniyle  bazı yolların trafiğe kapatılacağını duyurdu.

Ramazan hangi gün başlıyor? İşte ilk sahur günü
2016 Ramazan ayı için az bir zaman kaldı. 6 Haziran Pazartesi Ramazan'ın ilk günü. 6 Haziran gecesi tüm müslümanlar ilk sahurunu gerçekleştirecek.

İstanbul'da fetih kutlaması nedeniyle pazar günü bu yollar kapalı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 29 Mayıs Pazar günü Yenikapı miting ve etkinlik alanında gerçekleştirilecek İstanbul'un Fethi'nin 563. Yılı Kutlamaları nedeniyle kapalı olacak yolları duyurdu.

Eşinin doğumuna yardım eden erkek doktoru vurdu
Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da geçtiğimiz ay yaşanan olayda bir adam eşinin doğumunda yer alan erkek doktoru yakın mesafeden silahla yaraladı.

-