Kurtulmuş: 'Dokunulmazlıkları salı günü hallederiz'
Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin konuştu. Kurtulmuş, Anayasaya 'düzenlemenin yasalaştığı tarihe kadar olan bütün fezlekeleri' kapsayan geçici bir madde koyarak konuyu hemen gelecek salı günü halledebileceklerini söyledi.

IŞİD'liler esir tuttukları kadınlara doğum kontrol hapı veriyor
IŞİD'lilerin, 'seks kölesi' olarak esir tuttuğu kadınlara, hamile kalmamaları için tecavüzden önce doğum kontrol hapı verdiği ortaya çıktı.

MHP kurultayı için karar günü
MHP'deki olağanüstü kurultay davasında karar günü belli oldu. Mahkeme 8 Nisan'da kararını açıklayacak.

Mor Çatı'ya başvuran kadınlar ve yaşadıkları
Mor Çatı Kadın Sığınma Vakfı, “Türkiye’de Erkek Şiddetiyle Mücadele Mekanizmalarının İzlenmesi” başlıklı raporunu ve kadına yönelik şiddetle etkin mücadele için çözüm önerilerini bir basın toplantısı ile açıkladı. Açıklamada, Türkiye’de kadın hareketinin mücadeleleri neticesinde kadına yönelik şiddeti önlemeye ve şiddete maruz kalan kadınları korumaya yönelik olumlu yasal düzenlemeler gerçekleşmesine karşın, yasaların uygulanmasında ciddi sorunlarla karşılaşıldığı belirtildi.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliğinde kadına dayak
Çukurova Üniversitesi’nde öğrencilerin düzenlediği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliklerinde bir kız öğrenci, erkek öğrenci tarafından darp edildi.

At o sözü!
Sırma Grup, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için hazırlanan afişte atasözlerini değiştirdi. Atasözü kelimesi, ''at o sözü'' olarak değiştirildi.

Bu kelimeleri kullanmayın!
Koç Holding katkılarıyla 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için hazırlanan bir afiş günlük iletişimde kullanılan eril dile dikkat çekerek, bu tür kullanımların da cinsiyet ayrımcılığı olduğuna dikkat çekiyor.

Erdoğan: Batı şu anda tutuştu neden biliyor musunuz?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Metal Sendikası Kadın İşçiler 21. Büyük Kurultayı'na katıldı. Burada konuşan Erdoğan daha sonra Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen Kadınlar Günü resepsiyonunda kadınlara seslendi.

Kayseri'de kocasının sokağa terk ettiği çocuk gelin, kadınlar gününde av tüfeğiyle intihar etti
Kayseri'de kocası tarafından sokağa terk edilen ve Gaziantep'te yaşayan ağabeyinin yanına sığınan 15 yaşındaki Suriyeli çocuk gelin Mafe Zafur, Kadınlar Günü'nde av tüfeğiyle intihar ederek canına kıydı.

Kılıçdaroğlu: AKP iktidarıyla artan şiddet en çok kadınlarımızı vurdu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kılıçdaroğlu, 'AKP iktidarıyla birlikte yaşamın her alanında artan şiddet en çok kadınlarımızı vurdu. 8 Mart'ı kutlamak için meydanlara çıkan kadınlarımız, güvenlik güçlerinin müdahalesine maruz kalıyor; anayasal hakları olan, 'Kadın-erkek eşitliği' talepleri, açıkça göz ardı ediliyor' dedi.

Eylemciler kadın polisleri eyleme davet etti
Antalya'da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri nedeniyle 5 Şehitler Parkı'nda toplanan bir grup kadın, kendilerine müdahale etmeye hazırlanan kadın polisleri 1 dakikalığına da olsa eylemlerine katılmaya davet etti. 

Aşkale'de kurtuluş günü nefret törenine dönüştü
Erzurum'un Aşkale ilçesinde işgalden kurtuluşun 98. yılı anıldı. Ancak resmi yetkililerin de tam kadro katıldığı tören, sergilenen piyesle tam bir nefret suçu etkinliğine dönüştü. Bu piyeste Ermenilerin temsil ediliş biçimi akıllara durgunluk verdi.

Sezen Aksu'nun acı günü!
Ünlü sanatçı Sezen Aksu'nun, İzmir'de uzun süredir hasta olan 91 yaşındaki annesi Şehriban Yıldırım hayatını kaybetti.

Doğa Rutkay'ın acı günü
Oyuncu Doğa Rutkay Kamal’ın anneannesi Zarife Duru 94 yaşında vefat etti.

Bakırköy'de hastane eylemi.. İçeride AVM ihalesi, dışarıda protesto
Bakırköy Kadın Doğumevi ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nin bulunduğu 5 bin 250 metrekarelik arazi için TOKİ Emlak Konut GYO tarafından düzenlenen ihalenin ilk oturumu bugün yapıldı. Kat karşılığı gelir paylaşımı ile 'Açık İhale -Kapalı Zarf Teklif Alma' usulü şeklinde gerçekleştirilen ihale Bakırköylülerin protestosuna da sahne oldu.

Can Dündar ve Erdem Gül için bugün karar günü
Dündar ve Gül'ün Anayasa Mahkemesi'ne yaptıkları bireysel 'Hak ihlali' başvuruları karara bağlanacak.

Emre Altuğ'un acı günü
Ünlü şarkıcı Emre Altuğ annesini kaybetti.

IŞİD'li sanıklardan savunma: 'Müslümanım, şeriat istiyorum. Kıyamet günü şikayetçi olacağım'
Terör örgütü IŞİD'in Türkiye'deki yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 10'u tutuklu 96 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması görüldü. Salonun yetersizliği nedeniyle izleyici koltuğuna oturan tutuksuz sanık, bir kadın gazetecinin yanına oturmasına 'Caiz değil. Kalk buradan' diye seslenerek tepki gösterdi. Savunmaların alınmasına ara veren mahkeme heyeti duruşmayı yarın saat 10.00'a erteledi.

Bülent Arınç'ın acı günü
Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın ağabeyi Yıldıray Arınç, tedavi gördüğü Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Şehidin ablası: 'Ben senin doğduğun günü hatırlıyorum, o kadar mı yaşlandın'
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde şehit düşen uzman çavuşlar Serdar Akın ile Coşkun Karabulut gözyaşları içerisinde memleketlerine uğurlandı. Törende şehit uzman çavuşlardan Serdar Akın'ın ablası Filiz Akın kardeşinin tabutuna sarılarak 'Ben senin doğduğun günü hatırlıyorum, o kadar mı yaşlandın' diyerek gözyaşı döktü.

Sibel Can doğum tarihini değiştiriyor!
Babası Engin Cangüre'nin 31 yıl önce mahkeme kararıyla yaşını 6 yaş büyüttüğünü iddia eden Sibel Can, yıllar sonra doğum tarihinin değiştirilmesi için dava açtı.

-