Reflü nedir? Belirtileri nelerdir?
Reflü kelime anlamıyla ‘'geriye kaçış’' demek. Gastro-özafajeal reflü ise yüksek asit içeren mide içeriğinin yemek borusuna geri dönmesi ve burada mukozal hasara yol açması, solunum sistemine kaçarak öksürük, ses kısıklığı ve astım ataklarını tetiklemesi olarak nitelendiriliyor. Reflü toplumda oldukça sık görülen bir hastalık. Öyle ki ülkemizde her 5 kişiden birini etkisi altına alıyor.

Vertigo Nedir? Sebepleri nelerdir?
Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Haluk Özkarakaş, vertigoya yol açan 5 nedeni anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu!

Evlat edinme koşulları nelerdir?
Değişik nedenlerle çocuk sahibi ol(a)mayan kişiler için de evlat edinme kurumu şanstır. İki ihtiyaç gurubunun bir araya gelmesidir aslında evlat edindirme.

Kalp krizinin geldiğini nasıl anlarız? Belirtileri nelerdir?
Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Kenan İltümür, kalp krizi hakkında merak edilenleri anlattı. Kalp krizi anında ne yapmalıyız? Kalp krizinin belirtileri nelerdir? Kalp krizinin geldiği nasıl anlaşılır?

Temizlik hastalığının belirtileri nelerdir?
Halk arasında temizlik hastalığı olarak da bilinen 'obsesif kompulsif kişilik bozukluğu' hem kişiyi hem de kişinin aile ve sosyal çevresini olumsuz etkiliyor. Temizlik hastalığı günümüzde genel olarak kadınlarda gözükmektedir. Uzmanlar bu hastalığın tedavi edilmesi gerektiğini söylüyor.

Benlerden kurtulma yolları nelerdir?
Benler, melanosit denilen, deriye rengini veren pigmenti üreten hücrelerin kümeleşmesi sonucu belirgin hale gelerek meydana gelen oluşumlardır. Vücudun her yerinde görülebilmekle birlikte farklı şekillerde ve renklerde olabilirler. Benlerin oluşumunda genetik faktör en önemli kriterdir ancak her yaşta ben oluşumu görülebilmektedir.

Goji Berry ile nasıl kilo verilir? Yararları nelerdir?
Hepimiz hayatımızın bir evresinde kilo vermeye çalışmışızdır. Bazıları, sadece güzel görünmek için kilo vermeye çalışır ki, bu güzel görünerek kendimize olan güvenimizi arttırmamıza yardımcı olur. Bazıları da, sağlık sebeplerinden dolayı, kilo vermeye çalışır.

Egzama neden olur, belirtileri nelerdir?
Egzema, diğer adıyla dermatit, sıklıkla cildin bir çok maddeyle temas etmesi sonucu duyarlı hale gelmesiyle ya da çeşitli genetik ve çevresel faktörlerin etkisiyle ortaya çıkan iltihaplı ve alerjik (genelde) bir deri hastalığıdır.

Fazla su içmenin de zararları var!
Bugüne kadar neredeyse tüm uzmanlar her gün 8 bardak su içilmesini öneriyordu.Ancak artık bazı uzmanlar fazla su içmenin de zararları olduğunu ve bunların göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtiyor.

Bir evliliği ayakta tutan sebepler nelerdir?
Uzm.Psikolog Gani Eser, evliliği ayakta tutan ana sebeplere ve en çok merak edilen sorulara ışık tuttu.

Kahvenin yararları ve zararları
Kahvenin kırk yıl hatırı var. Peki ne yararı ne zararı var biliyor musunuz?

Yoga'nın şok eden zararları
Yoga şu ana kadar hep rahatlatan ve vücuda iyi gelen bir meditasyon yöntemi olarak kabul görmüştü fakat öyle olmadığı ortaya çıktı.

Cep Telefonunun bilinmeyen zararları
Cep telefonu artık hayatımızın bir parçası. Uyurken bile yanından ayırmayanlar artık biraz daha dikkatli olmak zorunda. Uzmanlar uyardı.

Karpuzun fayda ve zararları
Yaz aylarının en lezzetli serinleme yollarından biri olan karpuzun birçok hastalığa deva olduğu ve iyi bir besin kaynağı olduğu şüphesiz. Ancak bazı zararları da olan karpuzun sağlığımızı etkileyen özellikleri ise şöyle...

-