Kırışıklıkları yok edip ''ikinci bir deri'' oluşturan krem geliştrildi
Bilim adamları, kadınların korkulu rüyası olan kırışıklıklara karşı insan cildini taklit eden ve cilt üzerinde 'ikinci bir deri' oluşturan krem geliştirdi. Bilim adamlarının polimerden elde ettiği krem, kozmetik alanındaki kullanımının yanı sıra deri hastalıklarının tedavisine de yardımcı oluyor.

Benlerden kurtulma yolları nelerdir?
Benler, melanosit denilen, deriye rengini veren pigmenti üreten hücrelerin kümeleşmesi sonucu belirgin hale gelerek meydana gelen oluşumlardır. Vücudun her yerinde görülebilmekle birlikte farklı şekillerde ve renklerde olabilirler. Benlerin oluşumunda genetik faktör en önemli kriterdir ancak her yaşta ben oluşumu görülebilmektedir.

Gülsuyunun faydaları
A, B3, C ve D vitaminleri içeren gülsuyunun kişisel bakım için pek çok faydası bulunuyor.

Kışın cilt sağlığı için 8 kritik önlem!
Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Figen Akın, “Cildimiz bedenimizi enfeksiyon oluşturabilecek mikroorganizmalardan, zararlı kimyasal madde ve toksinlerden, morötesi ışınlardan, sıcak ve soğuktan koruyan mükemmel bir organ. Ancak işlevini yerine getirmesi için bakıma ihtiyacı var” dedi. Dr. Akın cildin kışın da nemini koruması için önemli adımları paylaştı.

Boyun ve gerdan bakımı nasıl olmalı?
Hassas ve ince deri yapısına sahip olan boynumuzu kat kat kırışıklıklardan korumak için neler yapmamız gerekir? Sadece dik durarak boyun kırışıklığını engellemek mümkün mü? Gerdan sarkması yavaşlatılabilir mi?

Eğer çorapla uyuyorsanız bunu bir daha düşünün!
Kış aylarının gelmesiyle birlikte akşam çoraplarla uyumaya da başladık. Fakat ayağımızı sıcak tutarken sağlığımızdan da olabiliriz.

Egzama neden olur, belirtileri nelerdir?
Egzema, diğer adıyla dermatit, sıklıkla cildin bir çok maddeyle temas etmesi sonucu duyarlı hale gelmesiyle ya da çeşitli genetik ve çevresel faktörlerin etkisiyle ortaya çıkan iltihaplı ve alerjik (genelde) bir deri hastalığıdır.

Gülen Cemaati'ne yasak
Gülen Cemaati, bu yıl kurban derilerinin toplanmasında ‘terör’ engeline takıldı. Kurban derilerinin en büyük toplayıcılarından olan cemaat, terör örgütü kapsamına alındığı için bu bayramda kurban derisi toplayamayacak. Cemaat adına deri toplayanlar ‘terör örgütüne yardım ve finansal destek’ten yargılanacak. Polis toplanan derilere el koyabilecek.

Dubaili bir iş adamı için özel olarak üretilen aracın direksiyonu arka koltuğa alındı
Bu araba görenlere 'Dünya tersine mi döndü' dedirten cinsten çünkü Dubaili bir iş adamı için özel olarak üretilen 2008 model bir aracın direksiyonu arka koltuğa alındı. Bu modifikasyon sonrası yolcular artık ön koltukta çevreyi çok daha rahat bir şekilde izleyebiliyor.

Güneş ışını deri için büyük risk!
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Ayşe Akman Karakaş, yaz aylarının, vücudumuzun en büyük organı deri için riskli dönemin habercisi olduğunu belirtti.

Mucize ilaç, kanserle savaşta yeni umut olacak
Genetiği değiştirilmiş herpes virüsü, kanseri üçüncü evresinde durdurabiliyor. Devrim niteliğindeki tedavi sayesinde bağışıklık sistemi yeniden harekete geçerek, kanserli hücrelerle savaşmaya başlıyor.

Güneş koruyucuları yaşlanmayı da önlüyor
Güneş, cilt üzerinde olumsuz etkilere sebep oluyor. Cilt lekelerine, kırışıklığa ve fotoyaşlanmaya zemin hazırlayan güneşin olumsuz etkilerinden korunmanın yolu ise güneş koruyucusu kullanmak.

Vücudumuz hakkında 10 olağanüstü gerçek
Vücudunuz hakkında daha önce bilmediğiniz ve sizi şaşırtacak 10 olağanüstü gerçek…Dil izinden tükürük miktarına, hatırladığımız koku sayısına kadar ilginç gerçekler...

Kanserli ben nasıl anlaşılır?
Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Melih Akyol, çok fazla beni bulunan kişilerin deri tümörüne yakalanma riskinin yüksek olduğunu söyledi.

Bebeğini direksiyona bağlayıp yolculuk yaptı!
Tayvan’ın Miaoli şehrinde bir babanın, bebeğini direksiyona bağlayarak araç kullandığını gösteren görüntüler çocuk hakları kuruluşlarını ayağa kaldırdı.

Memeler, park sorunu yaratıyor!
Alman araştırmacılar, kadınların araba park etmede kötü olduklarını bilimsel olarak kanıtladı.

-