Öldürülen ağabeyini, cezaevine getirilen tabutunda görebildi
Tabancayla öldürülen ve çarşamba sabahı ormanlık alanda bulunan Sinan Yalçınkaya'nın cenazesi daha önce 2 kişiyi öldürmek suçundan tutuklu bulunan kardeşi Deniz Yalçınkaya'nın son kez görmesi için Bursa H Tipi Cezaevi'ne götürüldü.

Haliç'te deniz polisinin yanı başında boğuldu
İstanbul'da Haliç kıyısından trajik bir haber geldi. Arkadaşları ile kıyıda top oynayan bir genç denize düşen topu için suya girdi. Topun peşinden yüzdü ama denizden çıkamadı.

Tuzla'da araba denize düştü
Tuzla Piyade Okulu'nun yanındaki balıkçı barınağının olduğu yerde, içinde 3 kişinin bulunduğu öne sürülen bir otomobil denize düştü.

Deniz Baykal korumada
CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözleri Meclis’i karıştırırken araya giren vekiller arasında itiş kakış oldu.

Deniz Baykal'dan 'AK Parti'ye mi geçeceksiniz?' sorusuna yanıt
CHP Antalya Milletvekili Baykal gündeme ilişkin soruları yanıtladı. CHP yönetimine yönelttiği eleştiriler hakkında konuşan Baykal 'AK Parti'ye geçecek misiniz' sorusuna da yanıt verdi.

Vapur seferlerine sis engeli
İstanbul'da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan sis nedeniyle Adalar ve Haliç hattı haricinde şehir hatlarının tüm seferleri iptal edildi. Boğaz çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.

Deniz otobüsüne bomba ihbarı
İstanbul-Bursa seferini yapan deniz otobüsüne bomba ihbarı yapıldı. Mudanya iskelesine yanaşan deniz otobüsü acil tahliye edildi. İhbar asılsız çıktı ancak 2 yolcu, şüpheli sıfatıyla gözaltına alındı.

Mustang 4 ödülle döndü
Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven'in yönetmenliğini yaptığı Mustang, 'Fransa'nın Oscar'ı' olarak bilinen Cesar Sinema Ödülleri'nden dördünü alarak büyük başarı elde etti.

Erdoğan'ın AYM restine Can Dündar'dan yanıt
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Anayasa Mahkemesi'nin kararına saygı duymuyorum' sözlerine, Can Dündar, bir gardiyanla yaşadığı diyaloğa atıf yaparak cevap verdi.

Denizde ilginç seyahat
Lindsey Russell isimli tv sunucusu Sport Relief kuruluşuna yardım toplamak için ilginç bir girişimde bulundu.

''CHP iyi niyetli olsa Deniz Gezmiş asılmamış olurdu''
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Deniz Gezmiş'in idamının o zamanki yasama faaliyetlerine tabi olduğunu belirterek, zabıtlara göre 30'dan fazla CHP'li milletvekilinin 'evet' oyu verdiğini, 100'den fazla milletvekilinin ise katılmadığını söyledi. Turan, 'CHP'li vekiller, o zamanki vekiller bugünkü arkadaşlar kadar hassas olsalardı, iyi niyetli olsalardı bugün Deniz Gezmiş asılmamış olurdu diye düşünüyorum' dedi.

Deniz Seki, Eskişehir'e naklediliyor
Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan ünlü sanatçı Deniz Seki’nin Eskişehir Çifteler Kadın Açık Cezaevi’ne nakledileceği ortaya çıktı.

Galatasaray-Trabzon maçı sonrası flaş karar
Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu, Galatasaray-Trabzonspor maçında yaşanan olayların ardından olağanüstü toplanma kararı aldı.

Deniz Baykal'dan yeni açıklama
CNN Türk’te yayımlanan Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge programında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimine yönelik eleştirileri nedeniyle tartışılan eski Genel Başkan ve Antalya Millevekili Deniz Baykal az önce yazılı bir açıklama daha yaptı. Baykal, “Yaptığım açıklamalar, parti ve ülke kamuoyunda bir duyarlılık yaratma ihtiyacından kaynaklanmıştır” dedi.

Şok olayda Deniz S'ye müebbet istemi
Kendisine tecavüz ettiğini ve kendisini kaçırmak istediğini iddia eden Mustafa Özdemir'i öldürmekle suçlanan 22 yaşındaki Deniz S hakkında ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Kılıçdaroğlu'ndan ilginç Baykal yorumu
Deniz Baykal'ın CNN TÜRK'te yaptığı açıklamalara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan da değerlendirme geldi. Kılıçdaroğlu Baykal'ın o açıklamaları için, 'Tam AKP dış politikada sıkışmışken ortaya çıkıp can simidi olmayı seçti' ifadelerini kullandı.

Davutoğlu'ndan Baykal'a övgü, Kılıçdaroğlu'na tepki
Başbakan Davutoğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Deniz Baykal'ın dün Tarafsız Bölge'de Ahmet Hakan'a yaptığı açıklamaları hatırlatan Başbakan Davutoğlu 'Baykal sınırımızda yaşanan gelişmeleri Türkiye'nin ulusal güvenliği perspektifinden yorumlayarak bir devlet adamına yakışır ciddiyetle konuştu. Kendisine teşekkür ediyorum. Sayın Baykal Türkiye'nin aldığı tedbirlerin meşru ve gerekli olduğunu açıkça ifade etti' diye konuştu. Davutoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu ise sert sözlerle eleştirdi.

İstanbul'da NATO Deniz Harekatı toplantısı
NATO Deniz Harekatı Çalışma Grubu Toplantısı, ABD, Almanya, Fransa, İngiltere'nin de aralarında bulunduğu 17 ülkenin katılımıyla İstanbul'da yapıldı.

İDO'nun tüm seferleri iptal edildi
İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), hava muhalefeti nedeniyle tüm iç hat deniz otobüsü seferlerini iptal etti.

Silivri'de deniz 70 metre çekildi
Silivri'de deniz yaklaşık 70 metre çekildi. Deniz suyunun çekilmesiyle adacıklar ortaya çıkarken, köpekler deniz suyunun çekilmesiyle oluşan adacıkların üzerinde martıları izledi.

Deniz Seki’nin kitabı çıkıyor
Ünlü şarkıcı Deniz Seki'nin ceza evinde yazdığı “Deniz'in Dibi” isimli kitabı 14 Şubat Sevgililer Günü'nde satışa sunulacak.

-