Danimarka'da imama vaaz soruşturması
Danimarka'nın Århus kenti Grimhöj Camisi imamı Abu Bilal hakkında verdiği vaazda kocalarına sadık olmayan kadınların şeriat kanunlarına göre taşlanarak ya da kırbaçlanarak öldürülmesi gerektiğini söylediği gerekçesiyle polis soruşturması başlatıldı. 

Türk ailenin bebeğine el koydular
Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da Öztürk çiftinin yeni doğan bebekleri, belediye tarafından ailenin elinden alındı. Olaya tepki gösteren yüzlerce kişi, belediye önünde toplanarak, “Bebeğimizi geri verin” diye slogan attı.

Danimarka mültecilerin parasına el koyacak
Danimarka Meclisi, sığınmacıların ziynet eşyaları ve paralarına el konulmasını öngören yasa tasarını kabul etti.

İnsanlar sizi sevsin istiyorsanız dikkat etmeniz gereken 5 şey!
Vücut dili, hem özel hayatımızı ve hem de iş hayatımızı bütünüyle etkileyen bir konu. Bu konuda pek çok makale okuyoruz, seminerlere katılıyoruz, bazılarımız eğitimler alıyor. Ancak bazı küçük ve sonuçları kanıtlanmış öneriyle özellikle girişimciler için iş hayatınızda daha iyi iletişim kurmanızı sağlayacak birkaç önerimiz var.

Sözünüzü geçirmek İçin 10 psikolojik taktik
İnsanlara İstediğinizi Yaptırmak İçin Kullanabileceğiniz 10 Psikolojik Hile İnsanların sizi dinlemesini sağlamak için CEO olmanıza gerek yok. Psikolojik araştırmalara göre, insanları ikna etmek için kullanabileceğiniz birçok yol var ve bunların çoğunu insanlar fark etmiyor bile.

AB üç ülkeyi olağanüstü toplantıya çağırdı
Avrupa Birliği Göç, İçişleri ve Vatandaşlık Komisyonu Başkanı Dimitris Avromopoulos; İsveç, Almanya ve Danimarka’yı yarın olağanüstü toplantıya çağırdığını Twitter hesabından duyurdu.

Schengen çöktü!
Mülteci krizi Avrupa’da serbest dolaşımın altını oymaya devam ediyor. Üye birçok ülke birlik politikalarıyla çelişen düzenlemeleri hayata geçiriyor. İsveç dün gece yarısından itibaren Danimarka sınırında kontrollere başladı.

Karşınızdaki erkek bu hareketi yapıyorsa...
Bu işaretler hemen göze çarpmıyor ancak size erkek arkadaşınız veya eşinizin aklından neler geçtiğini gerçekten kavrama yetisi verebilir.

Onu 3 adımda ayarlayın!
Ne kadar da şirin, öyle değil mi? Onu elde edebilmek için serseri mayın gibi davranmamalı, bunun bir taktik işi olduğunu bilmelisiniz!

Türk işaret dili sözlüğü hazır
Türkiye'deki bir milyona yakın işitme engellinin artık yeni bir sözlüğü var. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 800 bin sözcüğün bulunduğu işaret dili sözlüğü hazırladı.

Dua eden Müslüman uçaktan atıldı
Danimarka'da, dua ettiği için bir yolcunun şikayetine maruz kalan bir Müslüman genç, güvenlik gerekçesiyle Kopenhag-Paris uçağından indirildi.

İyi bir iletişim için yapmanız gereken 5 şey!
Vücut dili, hem özel hayatımızı hem de iş hayatımızı bütünüyle etkiliyor. Bu konuda pek çok makale okuyoruz, seminerlere katılıyoruz, bazılarımız eğitimler alıyor. Ancak bazı küçük ve sonuçları kanıtlanmış önerilerle, özellikle girişimciler için iş hayatınızda daha iyi iletişim kurmanızı sağlayacak birkaç önerimiz var.

Doğum oranı artsın diye kamu spotu yayınladılar!
Doğum oranı son yılların en düşük seviyesine inen Danimarka'da Sağlık Bakanlığı, insanları sevişmeye teşvik edecek bir kamu spotu yayınladı.

Yatakta Suriyeli sevgilisi yerine karısıyla karşılaşınca... Dili tutuldu
Film gibi olay, Suriyeli mültecilerin en yoğun göç ettiği şehirlerden Kilis’te yaşandı. 3 çocuk babası iş adamı A.U. (49), yasak aşk yaşadığı Suriyeli Ayşa A.’ya ev kiralayıp sık sık ziyaretine gitmeye başladı.

Sabaha kadar IŞİD videosu izledi, annesini kesti
15 yaşındaki Danimarkalı Lisa Borch İngiliz tutsaklar David Haines ve Alan Henning'in IŞİD militanları tarafından kafalarının kesildiği videoları izledikten bir kaç dakika sonra annesini 20 kez bıçaklayarak öldürdü.

Bu şehre yeni taşınanlara ev ve araba bedava!
Taşradan büyük şehirlere göçün orаnı yüzdе 23'lere ulaşırken, belediyeler göçün önlеnmеsi için hükümеttеn gеrеkli önlemleri almasını istediler. Belediyelerin alınmasını istedikleri önlеmlеr arasında küçük tаşrа şehirleri ve kasabalardaki vеrgilеrin ya tam kaldırılması ya da düşürülmesi gibi talepler var.

Sevginin etiketi yoktur! Video..
Sevgi'nin dili, dini, rengi yoktur

Apple dünyanın en büyüğünü kuracağı ülkeyi açıkladı
Danimarka Dışişleri Bakanlığı, bilişim devi Apple’nin Danimarka’da yatırım yapmaya karar verdiğini açıkladı.

Dev ispermeçet balinası karaya vurdu!
Danimarka'nın Jylland yarım adasındaki Sönderbro sahillerine vuran 12 metrelik ispermeçet balinası bölge halkı ve turistlerin ilgi odağı oldu.

-