1974'ten bu yana bir ilk: Kıbrıs Rum Kesimi Türkiye'nin yardım teklifini kabul etti
Kıbrıs Rum Kesimi'nde 3 günü aşkın süredir devam eden orman yangınında önemli gelişme yaşandı. Rum yönetimi lideri, Başbakan Binali Yıldırım'ın yaptığı 3 hava aracı gönderme teklifini şartlı kabul etti. Bu 1974'teki Kıbrıs Barış Harekatından beri bir ilk.

Kıbrıs Rum Kesimi sandık başında!
Güney Kıbrıs Rum Kesimi, milletvekilliği seçimleri için sandık başına gitti. Güney Kıbrıs Rum Meclis'teki 56 sandalye için 494 adayın yarışacağı seçimde, bin 200 merkezde toplam 542 bin 915 kayıtlı seçmenin oy kullanması bekleniyor.

Dana fiyatına tavuk
Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde bir kişi, ana vatanı Amerika olan 'wyandotte' cinsi tavuğu mezattan 2 bin 750 liraya satın aldı.

Saçımızı kestirince vücutta neler oluyor?
Rutin olarak bir kadının saçının uçlarından kestirmenin bile bedeninde birtakım etkiler yarattığını biliyor muydunuz?

Yüze uygun saç modeli nasıl belirlenir?
Saçlar, fiziksel görünümün en önemli unsurlarından biridir. Bakımlı saçlara sahip olmak, kusursuz bir görünüme ulaşmak için tek başına yeterli değildir. Bu nedenle, saçların sadece bakımlı ya da güzel olması değil, yüze uygunluğuna da dikkat etmek gerekir. Çünkü yüz şeklinize uyan bir saç, sizi bir anda daha dikkat çekici hale getirebilir.

Bebeklerin tırnakları nasıl kesilmeli?
Bebek doğduktan sonra emzirme, alt değiştirme, banyo gibi şeylerin yanında en zorlu işlerinden biri de tırnak bakımı. Ebeveynler genellikle bebeklerin tırnaklarını kesmekten korkarlar. İşte bebeklerde tırnak bakımıyla ilgili bilinmesi gerekenler.

Türkiye'de 18 liraya gerçek dana kıyma yemenin yolu
Et fiyatları aldı başını gitti. Edirne'de yaşayanlar et ve et ürünlerini ucuza yemenin yolunu Bulgaristan'da buldu. Kilosu 18 lira olan dana kıyma büyük rağbet görüyor.

Ağaç keserken canından oldu
Bartın'da 55 yaşındaki Hasret Uygur, ormanda kestiği ağacın altında kalarak yaşamını yitirdi.

Fatih Sultan Mehmet, Rum tarafında doğarsa...
15 yıldır Kıbrıs Rum Kesiminde yaşayan Neşet Ziya, oğluna Fatih Sultan Mehmet ismini verince Rum yönetimi elinden aldı.

Şehre inan ayı, yakaladığı danayı...
Kastamonu'da yaklaşık 200 kilogram ağırlığındaki dana, ayı tarafından param parça edildi.

-