''Darbeciler özellikle yaz kampındaki Hava Harp Okulu öğrencilerini seçti''
Hava Harp Okulu öğrencileri 15 Temmuz gecesi Yalova'daki kamplarından alınarak İstanbul'a götürüldü. Öğrencilere 'tatbikat var' dendiği iddia edildi. Darbe girişimine katılmaktan tutuklu olan ve vatan hainliğiyle suçlanan öğrencilerin aileleri isyanda. Çocuklarının hain olmadığını söyleyen aileler darbe girişimini çocukların silahlı eğitim yaptığı kamp dönemine özellikle getirildiğini düşünüyor.

Suriye sınırında patlama! Çok sayıda ölü ve yaralı var
İdlib kentinin kuzeydoğusundaki Atme kampının girişindeki bir otobüste meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 15 kişinin hayatını kaybettiği, 20 kişinin yaralandığı bildirildi.

Mülteci kampına saldırı: 17 ölü
Suriye'nin Ürdün sınırına yakın Rüveyşide bölgesindeki Eş-Şarki mülteci kampına düzenlenen misket bombalı saldırıda 17 kişinin öldüğü, 40 kişinin yaralandığı bildirildi.

İdomeni kampı boşaltılıyor
Avrupa hayali ile Yunanistan'a gelen mülteciler binlercesi Yunanistan'ın İdomeni kampında. Sınırlar kapatılınca buruda kalan mülteciler bu sabah saatlerinden itibaren başka bir kampa gönderilmek üzere boşaltılıyor. 

İdomeni mülteci kampına 1400 polisle şafak operasyonu
Yunan polisi, Makedonya sınırına yakın İdomeni'deki göçmen kampını tahliye etmek için operasyon başlattı. Operasyona 1400 polisin katıldığı öğrenildi.

Nizip Mülteci Kampı’nda 30 erkek çocuğa istismar
Birgün gazetesinin haberine göre Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) bağlı Nizip Mülteci Kampı’nda 30 erkek çocuk cinsel istismara uğradı.

450 bin kişinin yaşadığı kamp kapatılıyor
Kenya, ülkenin Somali sınırına 100 kilometre uzaklıktaki, dünyanın en büyük sığınmacı kampı olarak kabul edilen Dadaab Kampı'nı kapatma kararlılığında olduğunu açıkladı. İnsan hakları örgütleri kampın kapatılması durumunda insani bir felaket yaşanacağı uyarısında bulundular.

Midilli'de sığınmacı kampında isyan
Midilli'nin Moria sığınmacı kampında sığınmacılarla polis arasında arbede yaşandı.

A Milli Takım'ın İstanbul kampı da iptal edildi!
Güvenlik nedeniyle ertelenen Galatasaray-Fenerbahçe derbisi sonrası A Milli Futbol Takımı'nın da İstanbul kampı iptal edildi.

Yunanistan-Makedonya sınırındaki göçmen kampında odun izdihamı
Türkiye ve AB ülkelerinin liderleri Brüksel'de göçmen kriziyle ilgili kritik bir zirveye katılırken, sığınmacıların bulunduğu kamplardan yürek burkan kareler gelmeye devam ediyor.

Fransa'daki sığınmacı kampında büyük skandal
Fransa'da Manş Denizi kıyısındaki liman kenti Calais'deki sığınmacı kampında çocukların tecavüze uğradığı öne sürüldü.

Sığınma kampında katliam: En az 56 ölü
Nijerya'da bir sığınmacı kampına bombalı intihar saldırısı düzenleyen iki kadın, ilk belirlemelere göre en az 56 kişinin ölümüne yol açtı.

4 günde 6 bin göçmen Türkiye'ye geçiş yaptı
Suriye'nin Lazkiye kentinin kırsalındaki Bayırbucak Türkmen bölgesinden kaçan sivillerin Türkiye'ye geçişi tamamlandı.

Türkmenlerin geçişi sürüyor...1635 Türkmen ve Arap aile Türkiye'de
SURİYE'de Rus uçaklarının bombaladığı köylerinden kaçarak Hatay'ın Yayladağı sınırındaki Yamadi Kampı'na sığınan Bayır Bucak Türkmenleri, çatışmaların bulundukları bölgeye yakınlaşması üzerine kafileler halinde Türkiye'ye giriş yapmaya devam ediyor. Dün gece itibariyle Türkiye'ye giriş yapan Suriyeli Türkmen ve Arap ailelerin sayısı 1635'e ulaştı.

Yamadi Kampı tahliye ediliyor
Rusya'nın hava bombardımanı ve Esad rejiminin saldırıları Suriye'nin Türkmen bölgesinde yoğunlaştı. Dünkü saldırının ardından Yamadi Kampı'nın boşaltılması kararı alındı.

IŞİD'in Türk kampını vurduğu roket Rus silahı çıktı
IŞİD'in, Türk subayların Musul Ulusal Muhafız güçlerine eğitim verdiği Başika üssüne düzenlediği ve 4 Türk askerinin yaralandığı saldırıda kullandığı roketin, Rus silahı olduğu ortaya çıktı.

''İşadamı olarak gittik, toplama kampından sınırdışı edildik''
Rusya ile Türkiye arasındaki gerilim Rusya’da iş yapan işadamları da etkiledi. Gerilimin ilk günlerinde ülkeden çıkamayan işadamları, havalimanında bekletildi, polis eşliğinde ihtiyaçlarını giderdi. Bu işadamlarının arasında iş yapmak için gittiği ülkede mülteciler gibi toplama kampına gönderilip, sınırdışı edilen de var.

TSK: 23 PKK kampı tam isabetle vuruldu
Türk Hava Kuvvetleri, Kuzey Irak'taki Zap, Avaşin-Basyan, Hakurk, ve Kandil bölgelerine 12 F-16 ve 10 F-4 2020 savaş uçağı ile hava harekatı düzenledi.

PKK'nın üst düzey yöneticisi öldürüldü
Terör örgütünün en büyük mühimmat deposu olduğu bildirilen Gara Kampı, insansız hava araçlarının NEB adı verilen bombalarıyla vuruldu. Tunceli Ovacık’ ta yürütülen operasyonlarda terör örgütü PKK’ nın sözde Dersim Eyalet Komutanı ve örgütün silahlı kanadı HPG‘nin Komuta Konsey üyesi “Baran Dersim” Kod adlı İsmail Aydemir ile 3 kişinin öldürüldüğü iddia edildi.

IŞİD, 4 yaşındaki çocuğu annesinin başını kesmesi için eğitti
Irak'ın Duhok kentinde bir mülteci kampına yerleştirilen 4 yaşındaki Ezidi çocuğa, IŞİD militanlarının annesinin başını kesmesi için eğitim verdiği ortaya çıktı.

Türkiye ile ilgili şok iddia ! 'İstanbul yakınlarında Hamas'ın kampı var'
Alman Bild gazetesi Hamas'ın terör eylemlerini gerçekleştiren militanlarının İstanbul yakınlarındaki bir kampta yetiştirildiğini iddia etti. Bild bu kişilerin MİT'in bilgisi dahilinde bu eğitimleri aldığını öne sürdü.

-