Yeni kollarıyla böyle görüntülendi
​Akdeniz Üniversitesi’nde, 2010 yılında çift kol nakli yapılan 36 yaşındaki Cihan Topal, yeni kollarıyla jimnastik çalışmalarına başladı.

YÖK'ten kapatılan üniversitelerde okuyan öğrencilerle ilgili yeni açıklama
Yükseköğretim Kurulu Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından, kapatılan üniversitelerin öğrencilerin durumuna ilişkin açıklama yapıldı.

Restoranda çocuğu asitle yakan zanlı hakim karşısında
Ataşehir’deki ünlü bir lokantada 3 yaşındaki çocuğun üzerine asitli madde attığı gerekçesiyle Cihan Araçman hakkında, 'Çocuğu ve beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi tasarlayarak öldürmeye teşebbüs etme' ve 'Bilinçli taksirle birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olma' suçlarından toplamda 24,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın görülmesine başlandı.

Kayyum atanan Zaman Gazetesi ve Cihan Haber Ajansı kapanıyor
Kayyum heyeti, Zaman gazetesi, Zaman.com.tr, Cihan Haber Ajansı, Cihan Medya Dağıtım, Küre.tv'nin de aralarında bulunduğu Feza Yayın Grubu'nun bütün medya şirketlerini kapatma kararı aldı.

Erdoğan şiiri okuyan Parti Başkanı gözaltına alındı
Mahkeme kararına rağmen Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliği önünde komedyen Jan Böhmermann’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında yazdığı şiiri okuyan Korsanlar Partisi Başkanı gözaltına alındı.

Cihan Haber Ajansı'na kayyum kararı
İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine, Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş'ye kayyum atanmasına karar verdi.

PKK, AK Parti milletvekili adayını vurdu
Şırnak'ın İdil ilçesinde yol kesen PKK'lılar, 1 Kasım seçimlerinde AK Parti'nden Milletvekili adayı olan, Neman Aşireti lideri ve İdil Kızılay Şube Başkanı Cihan Güven'in otomobiline uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Açılan ateşte sırtından yaralanan 59 yaşındaki Güven, İdil Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Jilete meydan okuyan salyangoz
Jiletin üzerinden geçen salyangoz görenleri şaşırttı.Sosyal medyada paylaşılan salyangoz videosu görenleri oldukça şaşırttı.

'Ekmek 1.5 lira olacak' tartışması büyüyor
Vatandaş soruyor: Ekmek fiyatı 1.5 lira mı olacak? Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, “Böyle bir şey söz konusu değil” diyerek tavrını koydu. Fiyatın 1.5 liraya çıkabileceğini ifade eden Ekmek Sanayii İşverenler Sendikası Genel Sekreteri Cihan Kolivar ise “Bakan uncuya vermiyor ki bunun parasını. Bakanın böyle bir şey demeye yetkisi yok” diye konuştu.

Zam yolda! Garibanın karnı nasıl doyacak?
Ekmek Sanayii İşverenler Sendikası Genel Sekreteri Cihan Kolivar, Türkiye'de bu yıl buğday rekoltesi yüksek olmasına rağmen son iki ay içerisinde un fiyatlarına yüzde 15-20 arasında zam yapıldığını belirterek, 'Bu zamlar böyle devam ederse ekmek fiyatının 1,5 lira olması kaçınılmaz' değerlendirmesinde bulundu. İstanbul, Ankara ve İzmir'de ekmeğin ortalama fiyatı şu an 1 TL.

75 yaşındaki Cihan Yiğit balyozlu saldırganı etkisiz hale getirdi
Erzurum'da 75 yaşındaki Cihan Yiğit, bir oto lastik tamircisinden aldığı balyozla etrafa zarar veren 30 yaşlarında saldırganı yere yatırarak durdurdu.

-