AVM'de büyük panik! Uzun namlulu silahlarla girdiler
Diyarbakır’da 2 şahsın silahla AVM’ye girmesi paniğe neden oldu. Olay yerine gelen güvenlik güçleri bölgede önlem aldı. Diyarbakır’da bir süre önce ses bombası atılan bir alışveriş merkezine giren silahlı şahıslar havaya ve yere ateş açtı.

Yurt dışı seyahatinde büyük hayaller ve gerçekler
Yurt dışı seyahatlerinin en önemli kısımlarından biri de gezip gördüğümüz yerleri anında fotoğraflayıp, sosyal medya üzerinden paylaşmak. Ama başta Instagram olmak üzere, her kanaldan paylaşılan bu fotoğraflar gerçeği yansıtmayabiliyor.

Barzani: ''Ankara saldırısının ardından PKK çıkarsa büyük bir felakete yol açar''
Kuzey Irak'taki bölgesel Kürt yönetiminin başkanı Mesut Barzani, Ankara'da Pazar akşamı bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısının arkasında şüpheye yer bırakmayacak şekilde PKK'nın çıkması halinde bunun büyük bir felakete yol açabileceği ve sorunların büyüyebileceğini söyledi.

Ankara Kızılay'da büyük patlama!
Ankara'nın Kızılay semtinde akşam saatlerinde büyük bir patlama oldu. Araçların yandığı bilgisi alınan bölgeye güvenlik güçleriyle ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Görgü tanıkları patlamanın saat 18.41'de Güvenpark yakınında meydana geldiğini ve yaralıların olduğunu söyledi. Bölgedeki araçlarla bazı binalar hasar gördü. Ankara'daki korkunç patlamayla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Ankara'da büyük patlama!
Ankara Güven Park'ta Kızılay'da büyük bir patlama meydana geldi. Patlamanın Metro çıkışına yakın olduğu ve bazı araçların yandığı görüldü. Ölü ve yaralı sayısı henüz belli değil. Olay yerine çok sayıda ambulans ve polis sevk edildi.

Uçaktaki 2 müslüman kadına büyük ayıp!
Los Angeles kentinde JetBlue yolcusu iki Müslüman kadın şikayet üzerine uçaktan atıldı.

Yolcu uçakları için büyük tehlike
İngiltere’de sivil havacılık kurumunun yaptığı araştırmaya göre 2015’in Nisan ve Ekim ayları arasında, İngiltere’de 23 yolcu uçağı veya helikopter drone’larla çarpışmaktan son anda kurtuldu. Bu olaylardan 12’si çok yüksek tehlike içeren olay olarak nitelendiriliyor.

Fransa'daki sığınmacı kampında büyük skandal
Fransa'da Manş Denizi kıyısındaki liman kenti Calais'deki sığınmacı kampında çocukların tecavüze uğradığı öne sürüldü.

Sezen Aksu'ya büyük vefasızlık
Sezen Aksu, yıllar önce onların elinden tuttu. Ancak Minik Serçe'nin en acı gününde, annesini son yolculuğa uğurladığı cenazede Sertab Erener, Aşkın Nur Yengi ve Levent Yüksel yoktu...

Türkiye'nin de katıldığı Ortadoğu'nun en büyük askeri tatbikatı
Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 20 ülkeden oluşan 'İslam Ordusu'na bağlı yaklaşık 200 bin askerin katıldığı 'Kuzey Fırtınası' tatbikatı Suudi Arabistan'da başladı.

İhracatta büyük kayıp! Rakamlar açıklandı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 20165 yılı Ocak ayı 'Dış Ticaret İstatistikleri'ni açıkladı. Buna göre; Türkiye İstatistik Kurumu ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan geçici dış ticaret verilerine göre; ihracat 2016 yılı Ocak ayında, 2015 yılının aynı ayına göre yüzde 22 azalarak 9 milyar 597 milyon dolar, ithalat yüzde 19,7 azalarak 13 milyar 358 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Roma'da büyük rezalet! İtalya karıştı
Lazio maçı için Roma'ya gelen Galatasaray'ın taraftarları, İtalya'da siyasi polemik yarattı. Bir muhalefet lideri, sarı kırmızılı taraftarların karmaşa yaratmasına göz yummakla suçladığı İçişleri Bakanı, Vali ve Emniyet müdürünün istifasını istedi.

İslam tarihini değiştirecek büyük keşif
Avrupa'nın en eski Müslüman mezarının Fransa'da olduğu ortaya çıktı. Akademik makale dergisi Plus One'de yayımlanan araştırmada, Avrupa'daki en eski Müslüman mezarlığının 8. yüzyıla ait olduğu ve Fransa'nın Nimes kentinde keşfedildiği duyuruldu.

Eğitimde büyük yenilik: Dersler oyunlarla anlatılacak!
Tüm dünyada son dönemin en popüler eğitim-öğretim uygulaması olarak bilinen 'oyunla öğrenme' modeli için İstanbul'da adım atılıyor. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün geliştirdiği 'Hem Oynuyorum Hem Öğreniyorum' projesine göre, dersler oyunla harmanlanarak anlatılacak. Geleneksel sınav ve testlerin olmadığı eğitim modelinin hayata geçirilmesiyle sınav sistemi de değişecek!

Büyük soygun! Haberiniz olmadan sizi de abone yapmış olabilirler
Şu sıralar Türkiye’de çok sayıdaki akıllı telefon kullanıcısı benzer bir sorun yaşıyor. Kullanıcılar, haberleri olmadan 'Joliess' diye bir siteye abone ediliyor. Aboneden her hafta 14 lira alınıyor. Aboneliğin iptali için GSM şirketi arandığında yanıt alınamıyor. Joliess’in çağrı merkezine ise ulaşmak çoğu zaman imkansız.

Sebze ve balık ağırlıklı beslenmenin büyük faydası
Yapılan son araştırmalar en az bağırsak kanseri riskinin pesketaryen olarak adlandırılan beslenme şeklinde görüldüğünü açıklıyor.

Ankara’da büyük patlama
Ankara'da büyük bir patlama meydana geldi. Patlamanın Devlet Mahallesi'ndeki askeri lojman bölgesinde askeri servis araçlarının bulunduğu noktada meydana geldiği öğrenildi.

Kanser hastalarına büyük umut! Yüzde 94 başarı
5 aylık ömrü kalan kan kanseri hastalarının yüzde 94'ü ilk kez denenen bir yöntemle iyileşti. Londra'da 1 yaşındaki lösemi hastası Layla Richards kanser hastalarının umudu oldu.

PYD, Tel Rıfat'ın büyük bir bölümünü aldı
Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD'nin Rus uçaklarının hava desteğiyle Halep'in kuzeyindeki Tel Rıfat ilçesinin büyük bir bölümünde kontrolü ele geçirdiği bildirildi.

Irak ordusundan Musul'a büyük sevkiyat
Irak merkezi hükümeti, terör örgütü IŞİD'in elindeki Musul'u geri almak için Haziran 2014'den sonra ilk defa bölgeye 4 bin 500 askerden oluşan büyük bir sevkiyat yaptı.

Munzur Vadisi'nde PKK'ya büyük operasyon
Tunceli merkez ile Ovacık ilçesi arasında yer alan Munzur Vadisi Milli Parkı içinde, PKK'ya yönelik 1 metreyi aşan kar ve eksi 20 derece sıcaklıkta düzenlenen operasyonlarda çok sayıda sığınak ve barınak bulunarak imha edildi. PKK'lıların Tunceli-Ovacık karayoluna tuzakladığı 500 kiloluk bomba etkisiz hale getirildi.

-