Bülent Keneş'e hapis cezası
Eski Today's Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da paylaştığı yazı ve yaptığı açıklamalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakarette bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davada 2 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Olay sözlerinden sonra istifa etti!
Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Arı üniversitedeki görevinden istifa etti. Arı’nın bir televizyon programında söylediği sözler şaşkınlık yaratmıştı.

Galatasaray'da Bülent Ünder depremi!
Mustafa Denizli ile yollarını ayıran Galatasaray yönetiminin teknik direktörlük koltuğu için Bülent Ünder'de karar kılması Galatasaray camiasında büyük yankı yarattı.


Van'da HDP ve DBP İlçe Eş Başkanları gözaltında
Van'ın Gevaş ilçesindeki terör operasyonunda 6 kişi gözaltına alındı.

Bülent Arınç Twitter'dan teşekkür etti
Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ağabeyi Yıldıray Arınç'ın vefatı nedeniyle gelen taziyelere sosyal medya üzerinden teşekkür etti.

Arınç: Anayasa Mahkemesi Başkanı'nı tebrik ediyorum
Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Anayasa Mahkemesi'nin gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül hakkında verdiği 'hak ihlali' kararının ardından gelen eleştirileri değerlendirdi.

''CHP iyi niyetli olsa Deniz Gezmiş asılmamış olurdu''
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Deniz Gezmiş'in idamının o zamanki yasama faaliyetlerine tabi olduğunu belirterek, zabıtlara göre 30'dan fazla CHP'li milletvekilinin 'evet' oyu verdiğini, 100'den fazla milletvekilinin ise katılmadığını söyledi. Turan, 'CHP'li vekiller, o zamanki vekiller bugünkü arkadaşlar kadar hassas olsalardı, iyi niyetli olsalardı bugün Deniz Gezmiş asılmamış olurdu diye düşünüyorum' dedi.

Bülent Arınç'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili çarpıcı sözler
Eski Başbakan Yardımcısı  Bülent Arınç Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde tanık olduğu çarpıcı anları aktardı. Erdoğan'la birlikte askeri toplantılara katıldıklarını anlatan Arınç, 'Kokteyl verilirdi. 'Bunların kokteyline katılalım da günlerini tebrik edelim' derdik. Bir masanın başında ikimiz kalırdık. Hiçbirisi yanımıza gelmezdi. Karşımızdaki masalarda yerler içerlerdi. Bize de şöyle istisha edecek şekilde bakarlardı. Bizde birbirimizin elini tutar 'ya sabır' derdik' dedi. Arınç Erdoğan'ın imam hatipliler hakkında olumsuz konuşan bir komutanı nasıl azarladığını da anlattı.

Bülent Arınç'ın ağabeyi son yolculuğuna uğurlandı
Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, İzmir'deki evinde 78 yaşında yaşamını yitiren ağabeyi Yıldıray Arınç, Manisa'da düzenlenen cenaze tören ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Bülent Arınç'ın acı günü
Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın ağabeyi Yıldıray Arınç, tedavi gördüğü Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Artvin'e PKK'lı yakıştırması yapan o gazeteye tepki
Artvinli Bülent Kaya, telefondaki Sabah gazetesi yetkilisine, “Burada gözümüzle gördüğümüze mi inanalım yoksa sizin verdiğiniz yalan haberlere mi? Siz Artvin’e PKK’lı yakıştırmasını hangi cüretle yapabilirsiniz” diye tepki gösterdi. İşte o video..

Arınç: İstihbarat ve güvenlik zafiyeti ciddiye alınsın
Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Ankara'daki terör saldırısı ile ilgili konuştu. Arınç saldırıdaki istihbarat ve güvenlik zafiyeti iddialarının ciddiye alınmasını istedi. 'Başta Sayın Başbakanımızın ve hükümetimizin olanca gayretlerine, hassas idarelerine rağmen görevlerinin ifasında zaaf gösteren makamlar varsa şayet mutlaka gereği yapılmalı.' dedi.

Bülent Ersoy: ''Hamileyim''
Bülent Ersoy, önceki akşam Kalamış Paysage’da sahne aldı. “Evleniyor” iddialarına yönelik açıklamalar yapan sanatçı; “Hamileyim. Bu ne kadar doğruysa o haberler o kadar doğrudur” diyerek şaşırttı.

AK Parti'den Arınç ve Çelik açıklaması: Kovsanız ayrılmazlar
Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik'in açıklamaları hakkında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 'Bu arkadaşlarımızı kovsanız, AK Parti'den ayrılmazlar. O bakımdan kimse elini ovuşturmaya falan kalkmasın. Bölge toplantılarında kendilerinden yararlanacağız. Birikimlerinden yararlanacağız' dedi.

Çiçek: ''Bunlar soğanı doğrayan arkadaşlar''
Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve eski Bakan Hüseyin Çelik'in açıklamalarıyla başlayan tartışmaları yorumlayan eski Meclis Başkanı Cemil Çiçek, 'O arkadaşlar düzgün arkadaşlardır. Hani soğanın acısını yiyen bilmez, doğrayan bilir derler ya. Bunlar soğanı doğrayan arkadaşlar' dedi.

Ceyda Düvenci bebek bekliyor
Oyuncu Bülent Şakrak'la 2 ay önce nikah masasına oturan Ceyda Düvenci, bebek bekliyor. Güzel oyuncunun ilk evliliğinden bir kızı var.

Bülent Ersoy: 'Evlilik hazırlıkları içerisindeyim'
Bülent Ersoy, önceki gece Günay Restaurant’ta sahneye çıktı. Belçika’dan özel olarak sipariş ettiği beyaz bir elbise giyen ünlü sanatçı, yaklaşık üç saat boyunca konuklarına unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı.

2 DHKP-C’li daha Türkiye’de! Polis her yerde onları arıyor
İstihbarat birimlerinin aldığı bilgiye göre iki gün önce Aydın’ın Söke ilçesinde yakalanan İsmail Akkol ve Fadik Adiyaman’ın yanı sıra Şerif Ertunç ve Bülent Karpat adlı DHKP-C’li teröristlerin de sahte kimlikle Türkiye’ye giriş yaptıkları tespit edildi.

Arınç'tan Erdoğan'a: 'Bu büyük suçu işledilerse neden bakan yapıldılar?'
Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisi hakkındaki sözlerine Twitter üzerinden cevap verdi. Arınç üç sayfalık açıklamada, 'En azından geçmiş günlerin hatırına nefsinize uyarak samimiyetsiz kişilerin tahriki ile hareket etmeyin' dedi.

Hükümetten Bülent Arınç'ın sözlerine ilk yanıt
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu.

Arınç: Söylediğim her sözün arkasındayım
CNN Türk'te yayınlanan 'Eğrisi Doğrusu' programında Taha Akyol'a yaptığı açıklamalarla çok konuşulan eski başbakan yardımcısı Bülent Arınç, kendisine yönelik eleştirilere Twitter'da yanıt verdi. Arınç açıklamasında ''Söylediğim her sözün sonuna kadar arkasındayım'' dedi.

-