Bülent Ersoy, türbe kapatma iddialarına cevap verdi
Bülent Ersoy'un geçtiğimiz akşam Üsküdar'da bulunan Aziz Mahmud Hüdâyi Türbesi'ni kapattırıp ziyaret ettiği haberi magazin gündeminde yer almıştı. Bu iddialar üzerine açıklama yapan Ersoy, 'Bana özel muamele yapılıp türbe kapatılmamıştır. Ben de oraya gelen halkımız için iftar vereceğim' dedi.

Arınç: 'AK Parti teşkilatı her an hazır olmalı'
Bülent Arınç, 2019 yılında yapılacak olan seçimlere değinerek, partililere her an seçim olacakmış gibi hazırlıklı olma çağrısı yaptı.

Bülent Ersoy gece yarısı türbe açtırdı!
Vatandaşlar kapıdan geri çevrilirken ünlü sanatçının içeri girmesine izin verildi. Bazı vatandaşlar duruma itiraz ederken Ersoy, yaklaşık iki saat içeride kalarak namaz kılıp dua etti.

Bülent Arınç: ''Bu parti Tayyip’in partisi değildir''
Türkiye siyasetinin en deneyimli isimlerinden birisi olan, TBMM Başkanlığı, Başbakan Yardımcılığı ve hükümet sözcülüğü yapan ve aktif siyasete ara veren Bülent Arınç; Çözüm süreci, başkanlık tartışmaları, Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlık görevlerinden istifası, kendi siyaset hayatı ve basın özgürlüğüne kadar pek çok konuda açıklamalarda bulundu.

Bülent Ersoy, Oya Aydoğan'ın 7. gününde dua okuttu
Oya Aydoğan'ın yakın dostu Bülent Ersoy, ünlü sanatçının ölümünün 7. gününde Mihrimah Sultan Camii'nde dua okuttu.

Bülent Arınç: 'Aklıma kötü şeyler gelmiyor değil'
TBMM eski Başkanı ve Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti'nin olağanüstü kongresinin vefa değil veda kongresi olduğunu belirtip, katılmayışının nedenin ise 'Geçmiş dönem milletvekilliyim ama aynı zamanda geçmiş dönem meclis başkanı ve geçmiş dönem başbakan yardımcısıyım. Benim yerimi iyi tayin edememişler. Aklıma kötü şeyler de gelmiyor değil' diye açıkladı.

Bülent Turan: Dokunulmazlık oylamasında AK Parti'den fire olmadı
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin Anayasa değişikliği oylamasında partilerinden fire olmadığını söyledi.

Bülent Arınç'tan çok sert sözler
Eski Başbakan Yardımcılarından Bülent Arınç, Turgut Özal Üniversitesi'nde Anayasa Çalıştayı'na katılacağını duyurmuştu. Ancak üniversite son dakika kararıyla etkinliği iptal etti. Bülent Arınç da bu karara Twitter'dan tepki gösterdi. ''Ülkemizin 'suslar ülkesi' olmasına 40 yıl önce nasıl karşı çıktıysak aynı şekilde bugün de karşı çıkarız'' diyen Arınç sözlerini, ''Şimdi seyredelim. Mevlam neylerse güzel eyler'' diye bitirdi.

İHH Başkanı Bülent Yıldırım'a Türkiye'ye giriş yasağı
İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım ve yönetim kurulu üyesi Osman Atalay'ın, Göç İdaresi'nce 'terör eylemi yapabilir' anlamına gelen G-87 ve G-89 diye kodlanarak Türkiye'ye girişinin yasaklandığı ortaya çıktı. Açıklamayı haklarındaki kararı düzelttirdiklerini belirten Yıldırım yaptı. Yıldırım, İdarenin yabancı ülkelerin paylaştığı istihbarata dayanarak 40 bin kişi için aynı kararı verdiğini öne sürdü.

Kına gecesinde maganda kurşunu başına isabet etti
Ordu'nun Altınordu ilçesinde kına gecesinde havaya tabancayla rastgele ateş açılması sonucu başına kurşun isabet eden kişi hayatını kaybetti.

Tezcan: ''CHP dokunulmazlıklar konusunda hayır oyu verdi dedirtmeyeceğiz''
AK Parti'nin dokunulmazlık teklifi, Meclis Anayasa Komisyonu'nda görüşülmeye devam ediyor. Toplantıda söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan'ın konuşması dikkat çekti. Tezcan, ''CHP dokunulmazlıklar konusunda hayır oyu verdi dedirtmeyeceğiz'' dedi.

Arınç: 'Pardon falan demiyorum'
Parlamento Muhabirleri Derneği’ni ziyaret eden Bülent Arınç, Yargıtay'ın ergenekon davasıyla ilgili bozma kararını değerlendirdi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arınç, 'Pardon falan demiyorum' dedi.

SGK 19 yıldır ödediği maaşı kesti
Ordu’da Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından, 19 yıldır aldığı emekli maaşı kesilen 74 yaşındaki Sabri Köse’ye 91 bin liralık borç çıkarılarak ödemesi istendi.

Bülent Ersoy'a kristal taşlı 6,5 saatlik makyaj!
Bülent Ersoy, önceki akşam Günay’da sahneye çıktı. Her zaman iddialı kostüm ve makyajlarıyla dikkat çeken sanatçı, bu kez yapımı 6,5 saat süren kristal taşlı makyajıyla parladı.

Bülent Keneş'e hapis cezası
Eski Today's Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da paylaştığı yazı ve yaptığı açıklamalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakarette bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davada 2 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Olay sözlerinden sonra istifa etti!
Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Arı üniversitedeki görevinden istifa etti. Arı’nın bir televizyon programında söylediği sözler şaşkınlık yaratmıştı.

Galatasaray'da Bülent Ünder depremi!
Mustafa Denizli ile yollarını ayıran Galatasaray yönetiminin teknik direktörlük koltuğu için Bülent Ünder'de karar kılması Galatasaray camiasında büyük yankı yarattı.

Van'da HDP ve DBP İlçe Eş Başkanları gözaltında
Van'ın Gevaş ilçesindeki terör operasyonunda 6 kişi gözaltına alındı.

Bülent Arınç Twitter'dan teşekkür etti
Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ağabeyi Yıldıray Arınç'ın vefatı nedeniyle gelen taziyelere sosyal medya üzerinden teşekkür etti.

Arınç: Anayasa Mahkemesi Başkanı'nı tebrik ediyorum
Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Anayasa Mahkemesi'nin gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül hakkında verdiği 'hak ihlali' kararının ardından gelen eleştirileri değerlendirdi.

''CHP iyi niyetli olsa Deniz Gezmiş asılmamış olurdu''
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Deniz Gezmiş'in idamının o zamanki yasama faaliyetlerine tabi olduğunu belirterek, zabıtlara göre 30'dan fazla CHP'li milletvekilinin 'evet' oyu verdiğini, 100'den fazla milletvekilinin ise katılmadığını söyledi. Turan, 'CHP'li vekiller, o zamanki vekiller bugünkü arkadaşlar kadar hassas olsalardı, iyi niyetli olsalardı bugün Deniz Gezmiş asılmamış olurdu diye düşünüyorum' dedi.

-