Brezilya'yı sarsan toplu istismar!
Brezilya polisi, Rio de Janeiro'da genç bir kadına tecavüz edip videosunu sosyal medyada paylaştığından şüphelenilen 30'dan fazla erkeği arıyor.

Brezilya’da hapishane isyanı: 14 ölü
Brezilya güvenlik yetkilileri, iki ayrı hapishanede çıkan isyanda 14 mahkumun öldüğünü açıkladı.

WhatsApp’a bir ülkede erişim engeli
Brezilya yerel basınında çıkan haberlere göre; 72 saatlik WhatsApp erişim engeli ülke genelinde uygulandı.

Muslera'lı Uruguay Brezilya karşısında 2-0'dan döndü
Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL) 2018 Dünya Kupası Elemeleri grup maçında Brezilya, konuk ettiği Uruguay ile 2-2 berabere kaldı.

Kadıköy’deki tarihi Brezilya Kurukahvecisi kapanıyor
Kadıköy'de 96 yıldır hizmet veren Brezilya Kurukahvecisi'nin kira artışları nedeniyle kapanması gündemde. Görüşmelerden sonuç alınamazsa, dükkânın kapısına kilit vurulacak.

Facebook'a ceza
Brezilya hükümet birimlerinin isteklerine uymayan Facebook, beklenmedik bir cezayla karşılaştı. Şirketin Brezilya yöneticisi polis tarafından tutuklandı.

Rio Karnavalı başladı
Dünyanın en ünlü açıkhava eğlencelerinden biri olan Brezilya'daki Rio Karnavalı, Zika salgınına rağmen başladı. Belediye Başkanı karnavalın açılışında katılanları, Zika'ya önlem almaları için uyardı, kentin sembolik anahtarını Kral Momo'ya teslim etti, 5 günlük festival resmen başladı.

Güzelleşirken kalbi durdu
Brezilya’da güzellik yarışması ikincisi model, estetik operasyonunun hemen sonrasında kalbinin durması sonucunda hayatını kaybetti.

Bebeğin mucize kurtuluşu güvenlik kamerasında
Brezilya’nın Ceará Eyaleti’nin başkenti Fortaleza’da ikinci kattaki evinin penceresinden yüzüstü betona çakılan iki yaşındaki Helena Beatrice Nascimento isimli kız çocuğu bu korkunç kazadan sadece ufak yara berelerle kurtulmayı başardı.

Karnına saplanan kedi balığını ameliyatla çıkardılar
Brezilya'da karnına kedi balığı saplanan bir kadın, hastaneye kaldırılarak ameliyata alındı.

Tuvaletten kaçmaya kalkınca...
Brezilya'daki bir cezaevinde çekildiği iddia edilen görüntülerde, hücresindeki tuvaletten kaçmaya çalışan bir mahkumun yakalanma anı saniye saniye kameralara yansıdı.

Görülmemiş olay! Sivrisinekten beyne geçiyor!
Brezilya'da 2015 yılı içinde beyninde hasarla doğan bebeklerin sayısında olağan dışı bir artış görülmesi yetkilileri harekete geçirdi. Bebeklerdeki hastalığa, sivrisinek ısırığıyla geçen bir virüsün neden olduğuna inanılıyor.

48 saatte yüz binlerce kullanıcı terk etti!
Popüler anlık mesajlaşma platformu Whatsapp, mahkeme kararına uymayınca 48 saat süreyle Brezilya'da yasaklandı. Erişime kapatılmasıyla kullanıcılarını rakip uygulamalara kaptıran Whatsapp bu sabah tekrar erişime açıldı. Ancak erişime kapalı olduğu sürede yüz binlerce kullanıcısını da kaybetti.

Köylülerin yarısının yüzü delik deşik oldu
Brezilya'da 800 nüfuslu köyün 600'ü tedavisi olmayan hastalığa yakalandı. Genetik hastalık, güneş görünce köylülerin yüzünü yakıp tanınmaz hale getiriyor.

10 yaşındaki küçük kız, karın ağrısıyla kaldırıldığı hastanede doğum yaptı
Brezilya'da 10 yaşındaki küçük kız, okulda rahatsızlandı ve karın ağrısıyla kaldırıldığı hastanede doğum yaptı.

Bu nehir tüyleri ürpertiyor!
Brezilya'da bulunan bu nehir görenleri korkutuyor... Evsel ve ticari atıklar yüzünden zaman zaman köpüklerle kaplanan bu nehir özellikle Haziran ayından Ağustos ayına kadar bu köpüklerle kaplı kalıyor...

Muhabir cesetle röportaj yapmaya kalktı!
Brezilya'da bir suç mahalline giden muhabirin, yerdeki cansız bedenle röportaj yapmaya çalışması şaşkınlık yarattı.

Silahlı soyguncular sert kayaya çarptı
Brezilya’nın Rio kentinde silahlı soyguncular otomobilini garajına park etmekte olan bir sürücüyü soymaya kalkınca hiç beklemedikleri bir tepkiyle karşılaştılar.

Acıyı hissetmeyen kadın doğum sırasında uykuya daldı!
27 yaşındaki Brezilyalı Marisa de Toledo, beyninin vücudundaki tehlike sinyallerini almasını engelleyen ender bir genetik bozukluğa sahip, dünyadaki yaklaşık 50 kişiden biri.

Dünya şokta! Dokuz taraftarın başına kurşun sıkarak infaz ettiler
Brezilya'da Corinthians Kulübü'nün 9 taraftarı, başlarına kurşun sıkılarak öldürüldü. Brezilya'nın köklü kulüplerinden Corinthians'ın taraftarlarına mafya usulü infaz..

Polise teslim olan köpek ünlü oldu
Brezilya'nın güneyindeki Santa Catarina eyaletinde güvenlik güçlerinin, bir uyuşturucu çetesini yakalamak için düzenlediği operasyon ilginç bir olaya da sahne oldu.

-