Bodrumun dünyaca ünlü plajına İslam Tanıtım Merkezi yapılacak
Bodrum'un dünyaca ünlü mavi bayraklı placı Camel Beach'e İslam Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi inşa edilecek. Söz konusu merkez belediye devre dışı bırakılarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın verdiği ruhsatla plajın bulunduğu koydaki hazine arazisine yapılacak. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Bodrum Müftülüğü merkez için 30 milyon TL harcayacak.

Ege'de korkutan deprem
Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Özlem Tekin resmen muhtar azası
Muğla’nın Bodrum ilçesinde muhtar seçimlerinde aza seçilen ünlü rock sanatçısı Özlem Tekin, mazbatasını aldı.

CHP'li başkan beraat etti
Rüşvet, usulsüzlük ve yolsuzluk iddiasıyla Muğla 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan CHP'li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un da aralarında bulunduğu 69 sanık beraat etti.

Diyarbakır ve Hakkari'de boykot
Şırnak’ın Cizre ilçesindeki iki bodrumda kurtarılmayı bekleyen yaralıların öldürüldüğüne ilişkin iddialar üzerine Diyarbakır'da kepenkler kapandı. Eylem Hakkari'de de uygulandı. 

Cizre'de o 'ev'e girildi: 60'a yakın terörist öldürüldü
Şırnak'ın Cizre ilçesinde yaralıların olduğu iddia edilen bir binanın bodrum katına güvenlik güçleri operasyon düzenledi. 60'a yakın terörist öldürüldü.

'Oğlumuz Cizre'de bir bodrum katında yaralılar arasında, kurtarın onu ve diğerlerini'
Hakkari'de yaşayan Bedel Balıkesir, 26 yaşındaki oğlu İslam Balıkesir'in Şırnak'ın Cize ilçesi'nde bir evin bodrum katında yaralılar arasında bulunduğunu ileri sürererek, kurtarılması için Hakkari İHD Şubesi'ne başvurdu. Baba Balıkesir, oğlunun çalışmak için Cizre'ye gittiğini ve hiçbir siyasi örgüte üye olmadığını söyledi.

Niran Ünsal sahneye perukla çıktı
Bodrum'da yeni yılda Niran Ünsal sahne aldı. Peruk ile sahneye çıkan sanatçı, Bodrumluları coşturdu.

Anne, bebeğini emzirirken can verdi
Bodrum'dan Yunanistan'ın Kilimli Adası'na geçmeye çalışırken alabora olan teknenin kabinindeki kadınlardan biri 4 aylık bebeğini emzirir ve sarılmış halde bulundu.

Minik Sena, Aylan'la aynı kaderi yaşadı!
Bodrum'da kaçak botunun alabora olduğu umuda yolculuk faciasında 5 gündür sürdürülen arama kurtarma çalışmalarında, kayıp çocuklardan birinin daha cesedine ulaşıldı. Çatalada’da, 4 yaşlarındaki bir kız çocuğuna ait olan ve kayaların arasına sıkışan cesedi amatör balıkçılar buldu.

Bodrum'da havadan ve denizden operasyon
Muğla'nın Bodrum İlçesi'nden bu sabah yola çıkan ve şiddetli rüzgardan alabora olan lastik bottaki Suriye uyruklu 15 umut yolcusundan beşi, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı. Kayıp kaçaklar için havadan ve denizden arama kurtarma çalışması başlatıldı.

Umut yolculuğunda 9 kişi daha hayatını kaybetti
Bodrum'dan Yunanistan'ın İstanköy Adası'na geçmek isteyenleri taşıyan bot Yunan karasularında battı. Bottaki 18 kişiden 9'u yaşamını yitirdi.

Umuda yolculuk böyle son buldu
Suriyeli umut yolcusunun cesedi Bodrum'da kıyıya vurdu. Ceset kıyıdan iş makinaları yardımıyla alındı.

Muğla'da oynanan maçta sağlıkçı sahaya alet çantasıyla girdi
Muğla'nın Bodrum ilçesinde oynanan Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi karşılaşmasında görev alan alet çantalı sağlıkçı şaşırttı.

Denizde bulunan boş lastik bot Bodrum'u hareketlendirdi
Bodrum açıklarında balıkçılar tarafından bulunan boş lastik bot, Sahil Güvenlik ekiplerini alarma geçirdi.

Bodrum'da denizden çıkan fok, şezlongu kapıp güneşlendi
Muğla'nın Bodrum ilçesinde plaja çıkan bir Akdeniz foku, bir turistin şezlongunda güneşlenirken görüntülendi. Bodrum'da plaja çıkarak 15 dakika boyunca bir turiste ait şezlongta güneşlenen sevimli Akdeniz foku, tatilcilerin ilgisini çekti.

Dün gece Bodrum!
Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde dün akşam saatlerinde başlayan ve yaklaşık 3 saat süren sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Sel suları çok sayıda aracı sürükleyip devirirken, sürücüler ölümden döndü. Sel nedeniyle 8 kişi yaralandı. Yaşanan sel nedeniyle büyük maddi hasar oluştu.

Bu acının tarifi yok! Eşi ve çocuklarının cesetleri ile yolculuk etti
Bodrum'da botun delinmesi sonucunda hayatı kaybeden mültecilerin içerisinde bulunan, iki çocuk ve annesinin cenazeleri İstanbul'a getirildi.

Bu sabah Bodrum!
Muğla'nın Bodrum ilçesinde göçmenleri taşıyan iki ayrı botun batması sonucu 12 kişi hayatını kaybetti. 6 kişinin sağ kurtarıldığı olaylarda, 4 göçmenin aranmasına devam ediliyor.

Yıl 2015: Bodrum'da göçmenlere kafes
Bodrum'da yakalanan farklı milletlerden kaçak göçmenlerin işlemleri sürerken oluşan yoğunluk nedeniyle, ilçe emniyet müdürlüğü bahçesinde mülteci kampını andıran görüntüler oluştu. Kaçak göçmenler arasındaki Pakistanlı hamile bir kadın ise hastaneye kaldırıldı.

Bodrum'da domuzlar sahile indi
Bodrum açıklarında bulunan Kara Ada’da aç kalan domuzlar, koyda denize giren turistlerin yanına kadar indi. Turistler yemek vererek beslediği domuz sürüsüyle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

-